didi007
03.11.15,09:12
dobry den... tiez mam rovynaky problem s extremne hlucnym vytahov hlavne vo frekventovanych hodinach...hlavne rano je to na nevydrzanie lebo pracujem dlho do noci a som z toho a prasky...tiez pri chode vydava vytah zvuk ktory pocut u nas v byte ako ked pracka vydava taky opakujuci sa tukavy zvuk...

viete mi prosim nejako poradit/pomoct

dakujem
Chobot
03.11.15,08:24
Didi, presunul som ti otázku do samostatnej témy. Ako komentár v téme, kde si otázku zadal, by sa stratila:

http://www.porada.sk/t249284-hlucna-strojovna-vytahu.html
didi007
03.11.15,08:29
dakujem Vam
Chobot
03.11.15,08:31
AK si si prečítal celú tému, kde si pôvodne zadal otázku a nenašiel ti tam odpoveď, tak snáď dostaneš radu tu.

Predpokladám, že bývaš hneď vedľa strojovne výťahu. Ten hluk možno ani nie je tak veľký, ako nepríjemný. Prípadne je to len tvoj subjektívny pocit, že je výťah príliš hlučný. Ak si si istý, že je hlučný, môžeš si nechať urobiť meranie hluku.

Prípadne oslov správcu, nech to skúsi prediskutovať s firmou, ktorá vám robí údržbu a servis výťahov, či nemajú nejaký nápad či návrh, ako znížiť hluk prevádzky výťahov.

Výmena výťahov by garantovane pomohla, ale otázne je, či ich treba vôbec meniť (záleží od toho ako sú staré a opotrebované) a či máte na to peniaze.
didi007
03.11.15,08:43
bývam v byte na najvrchnejšom poschodí...hneď vedľa bytu máme strojovňu výťahu, z ktorej sa po paneloch šíria nepríjemné hlučné zvuky hlavne pri rozjazde a zastavení výťahu...taktiež počas chodu vydáva zvuk ako keď perie práčka...je to na pášky :( prosím ak viete pomôžte

ĎAKUJEM
Chobot
03.11.15,08:47
Načo zadávaš otázku ešte raz? Jednu tému na túto otázku som ti už vytvoril. Presunul som ti aj túto otázku do témy. Pkračuj v téme, ak chceš doplniť otázku, nezadávaj nové.
Terezia13
03.11.15,09:28
pozri tu
http://byvanie.pravda.sk/interier-a-technologie/clanok/25477-hluk-z-vytahu-sa-riadi-predpismi/
žiadala by som správcu bytu, aby dal premerať hlučnosť
IIla
04.11.15,16:01
Ak sú vchodové dvere čalúnené, vtedy by nemal byť ten hluk až taký výrazný. Niektorí používajú na spanie tzv. tlmiče do uší ("štuple"). Dá sa na to zvyknúť. Ak máte dvere medzi spálňou a chodbou bytu, je dobré ich zatvoriť.