dolomiti
04.11.15,09:39
Vazeny,
Chcem upozornit na moznost podvodu na portali 123adresar.sk
Dnes sme dostali fakturu na sumu 99 EUR od firmy BG TRADE SLOVAKIA s.r.o. ktora prevadzkuje portal 123adresar.sk na zaklade toho ze nam ONI vytvorili profil spolocnosti pred viac ako mesiac, pricom sme sa samy nikdy nezaregistrovali alebo nevyplnali ziadne udaje. Len nam to prislo do emailu.
Nikdie neuvadzaju o objednani sluzieb, len v texte v ich "zavaznych pravidiel".
Vieme ze podobne "portaly" tuto uz boli s podobnym druhom "podnikania" ze sa za registraciu plati a pod, pricom nikde nie je zretelne ze co je spoplatnene a preco.

Na otazku, odpoved emailom, ze my sme sa nikde neregistrovali, ani ziadali ziadnu registraciu, sme odpoved, este nedostali. Obavam sa ze sa ani nedockame.
Takze odporucam neplatit ak by ste podobnu fakturu dostali aj vy, spravime takto aj my.

Zdielajte znamym tuto informaciu, skor ako platia za nieco co by nemali.

S pozdravom,
cestny podnikatel SR
ina1
04.11.15,09:02
Manžel tiež dnes dostal faktúru mailom, tiež sa neregistroval, ani s nimi netelefonoval. Skúšali sme tam telefonovat, no nedá sa dovolat, poslali sme mail, ze sme si nič neobjednali, nech okamzite zrušia faktúru. Uvidíme čo z toho ešte bude, takýto podvodníci, to je neskutočné. Faktúru samozrejme platiť nebudeme.
Richard Gašperan
04.11.15,09:23
Aj ja som dnes dostal podobnu nezmyselnu fakturu z portalu 123adresar. urcite ju uhradzat nebudem. Na portali som sa nikdy neregistroval, navyse v profile figuruju len zakladne udaje skopirovane zo zivnostenskeho registra takze je evidentne, ze profil vyplnal niekto iny.
Žabinka
04.11.15,09:25
mazať z mailovej pošty, hádzať do koša.. neplatiť.. raz za čas to skúšajú..
CrakeN
04.11.15,09:34
Rovnako to dnes prišlo, písal som im práve mail, že akým právom to bolo vytvorené a tiež zvažujem prípadné právne kroky. Firma má virtuálne sídlo a bulharského konateľa, čo je určite košér ...
Zuzanazza
04.11.15,09:58
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
arizona
04.11.15,11:11
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.

Presne na toto sa taketo podvodnicke spolocnosti spoliehaju! Ze sa najdu jedinci co sklapnu usi a zaplatia...

...alebo, ze by si mala nieco spolocne s tou podvodnickou spolocnostou? Dost pravdepodobne, ked si sa zaregistrovala iba dnes a hned radis zaplatit :-/
Žabinka
04.11.15,11:20
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.

Presne na toto sa taketo podvodnicke spolocnosti spoliehaju! Ze sa najdu jedinci co sklapnu usi a zaplatia...

...alebo, ze by si mala nieco spolocne s tou podvodnickou spolocnostou? Dost pravdepodobne, ked si sa zaregistrovala iba dnes a hned radis zaplatit :-/
hneď po prečítaní príspevku mi napadla druhá možnosť..;)
Ifco01
04.11.15,11:22
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.

Milá pani Zuzanazza, práve preto, že sa nájdu ľudia, ktorí podobným podvodníkom takéto faktúry okamžite uhradia, vznikajú takéto firmy ako huby po daždi. Keď Vám o pol roka príde mesačne 10 alebo 15 faktúr z rôznych portálov, tak ich automaticky uhradíte, aby ste predišli komplikáciám? To sa pokojne môže stať, že vďaka rozumnej rade Vášho "právnika" môžete o pár rokov pracovať iba na to aby ste uživili parazitov, ktorí sa takýmto spôsobom na Vás prisajú.
Vzhľadom na dátum registrácie je celkom možné, že ste práve zo spomínanej spoločnosti a v tom prípade sa Vášmu príspevku vôbec nedivím. A ak Vám krivdím, tak sa Vám úprimne ospravedlňujem.
Nám prišla táto faktúra taktiež, ale v žiadnom prípade ju nemienime uhrádzať. Taktiež zo samotného profilu je nadmieru jasné, že nebol vyplnený našou spoločnosťou.
dolomiti
04.11.15,11:36
Mila Zuzana,
nechapem ako je mozne ze ste dostali Fakturu este predtym ked vsetci sme dostali dnes. Aj v ORSR je zmena majitela firmy urobena dnes, cize je asi zrejme ze dnes zacali posielat masovne...
A rad by som chcel vediet (pretpokladam ze vatsina to chce vediet) ktory je ten "druhy podobny pripad"aby sme konali skor ako dostaneme tu fakturu...
hmmm ale to asi neviete ani Vy, lebo ako aj Firma BG Trade Slovakia bola editovana s dnesnim dnom, takto aj Vas profil bol vytvoreny s dnesnim dnom....nieco mi tu nesedi...

cestny obcan SR
majajo
04.11.15,11:43
Tiež som dnes dostal faktúru, a reagoval som ako všetci - napísal som mail, že som si nič neobjednal a faktúru nezaplatím. Naviac sa mi zdá, že je vo faktúre pár chýb. Telefón je celý deň hluchý.
Samino
04.11.15,11:49
A nie je to tak, ze faktura musi byt vystavena na zaklade potvrdenej objednavky? To by potom mohol posielat faktury hocikto a hocikomu. Mne prisla faktura, de jure som nic neobjednala, neriesim :)
PetKov
04.11.15,11:52
Dostali sme mail a nebudeme na neho reagovať. V prípade, že nám príde platobný rozkaz, podáme voči nemu odpor a trestné oznámenie pre podvod.
Richard Gašperan
04.11.15,12:01
08.09.2015 mi bol od 123adresar doruceny mail ze moj profil spolocnosti bol zverejneny na ich portali, samozrejme bez mojeho vedomia, preto som na mail nijako nereagoval. Uz sa niekomu vyjadrili mailom na vasu staznost, alebo sa im niekto dovolal?
Samino
04.11.15,12:18
08.09.2015 mi bol od 123adresar doruceny mail ze moj profil spolocnosti bol zverejneny na ich portali, samozrejme bez mojeho vedomia, preto som na mail nijako nereagoval. Uz sa niekomu vyjadrili mailom na vasu staznost, alebo sa im niekto dovolal?
Ano, aj mne bol zaslany 19.9.15 a bol to len ozmamovaci mail. Nikde nebolo uvedene, ze to bude spoplatnene. Je to cisty podvod. Faktura je vystavena jednostranne.
dethomaso
04.11.15,13:21
jasne, ze je to podvod...presne, ako nedavno tie basne-portal, ci sportove stranky.
staci si pozriet kto je vlastnikom domeny 123adresar.sk a kolko akych domen vlastni.
momentalne ich je 4625. tu mi pride napriklad aj zvlastne, ze vlastnikom domeny nie je BG trade, ale firma, tvariaca sa, ako registrator domen. pri tomto pocte by som sa ani necudoval, ze aj to zavana minimalne kseftovanim s domenami.
qomrichj919
04.11.15,13:50
podobne dnes mi prišla FA na 99E, ale ja ani len netuším, že by som sa na takej stránke registroval a nie to aby mi prišla nejaká objednávka či čo.. rovno FA

bol som oficiálne registrovaný iba na webe 123dopyt a aaadopyt, to, že niekto si na svojom webe vytvoril môj profil firemný bez môjho vedomia... tak to isto nie, veď tie údaje sú okopírované zo živnostenského registra, isto si nevytvorím profil s predmetmi, ktoré vôbec na podnikanie nevyužívam, len ich mám zapísané v živnosti keby náhodou raz.. tie dátumy vo FA písal niekto čo ani netušil o čo ide tuším, 2x odlišný d. splatnosti :D ach
bomo
04.11.15,14:14
Peggynka
04.11.15,14:17
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
Vymeňte právnika :D:D:D
masinka
04.11.15,16:34
Tiež sme dnes po 18 dostali faktúru. Tak ma to nahnevalo. Telefon je nedostupny, maily sa nam vracaju ako nedoručene.
Koloman Kalman Zifčák
04.11.15,18:23
Aj mne prisiel email s fa.....neviem asi podám podnet na ŠOI
WAPGATE
04.11.15,19:20
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.

Gratulujem k priznaniu... Aspon bude mat Policia IP na vas ako majitela stranky...
lujza.j
04.11.15,19:28
Aj nám pred pár dňami prišla faktúra od spomínanej spoločnosti.
Po porade s našim právnikom a ak zoberieme do úvahy, že sme sa pri podobnom prípade už raz pokúšali brániť odporom proti platobnému rozkazu čo nás stálo zásadne viac peňazí a najmä času. Zaslali nám údaje o zariadení aj IP a tak sme to radšej zaplatili, prišlo nám to ako najefektívnejšie riešenie aj keď to znie zvláštne.
kto by vydal v tomto prípade platobný rozkaz?!....netrep...
a inak vymeň právnika...ja som si odpor voči plat. rozkazu napísala sama a bola som úspešná:---
Alexaa
04.11.15,19:35
Dnes nám bola doručená elektronická faktúra za ,,propagáciu,, našej spoločnosti na stránke www.123adresar.sk. Faktúra má všetky náležitosti, dokonca aj profil našej spoločnosti na tejto stránke je uverejnený, akurát, že my sme si ho nezadávali, ani nemáme objednávku služieb a pod.
Už koncom septembra 2015 sme od tejto spoločnosti obdržali e-mail, že náš profil, vzhľadom na našu dlhú nečinnosť na portáli 123adresar.sk môže čoskoro zaniknúť. Vyzývali nás na aktualizáciu údajov, pričom nám zaslali aj komplet prihlasovacie údaje. Túto možnosť sme nevyužili. Ide o to, že na ich stránke v Záväzných pravidlách majú uvedené nasledovné:
Za omeškanie úhrady faktúry je Zadávateľ povinný uhradiť Prevádzkovateľovi úrok z omeškania vo výške 0,05% z dlžnej sumy. Určite to platiť nebudeme, ale teraz neviem, či na uvedenú výzvu nejako reagovať, napr. podať reklamáciu, alebo sa ,,tváriť,, že sme nič nedostali, aby sme do budúcna predišli nejakým väčším komplikáciám.
branislavp
04.11.15,20:46
Zuzanazza, kdeže si, čo neodpovedáš, prečo nevysvetlíš poraďákom, o čo Ti naozaj ide.
gmaak
04.11.15,21:11
Aj my sme dnes o 19:29 dostali rovnaku fakturu na 99 EUR. Absolutna drzost, ktora je trestuhodna. A Zuzanazza urcite nie je "cista". Jej reakcia zavana spolupachatelstvom na tomto drzom podvode uplne jasne. HANBA
zlatka.b
04.11.15,22:08
tiež už mám takéto faktury na naše dve spoločnosti, na fakture sú zaujímavé údaje, vystavená 4.11.2015, dátum dodania 23.9.2015, splatnosť 11.11.2015 v strednej časti pri ostatných dátumoch a dolu pri sume je dátum splatnosti 15.8.2015 !! Jednoznačne neplatiť, údaje uvádzané v "profile" sú zastarané, telefonne čísla, ktoré už nepoužívame, zaradenie do kategórie podľa činnosti, ktorú nevykonávame, obchod s potravinami zaradený do kníhkupectva. Takú reklamu by sme si sami nezadali ani zadarmo !!
lacimir
05.11.15,00:31
Zdravim vsetkych, tiez sa pridavam s tym, ze mi bola dorucena na email, faktura na 99,-€. Ked nas tu je tolko, co tak skusit urobit nejaku hromadnu zalobu za nekale obchodne praktiky alebo nieco podobné. Nie som pravnik, tak sa v tom az tak nevyznám, ale urcite toto nie je celkom s kostolnym poriadkom. Najde sa tu pravnik, ktorý by sa toho ujal? Osobne venujem 60% vysudenej sumy. :)
Dav
05.11.15,04:30
Ono v tom e-maile sa píše, že ak to bolo zaslané omylom, treba napísať : "V prípade, že Vám bola táto faktúra doručená omylom, kontaktujte nás prosím na email: reklamacie@123adresar.sk "
Občas nezaškodí dočítať správu do konca. A postup ? Napísať, že si nikto nič od nich neobjednal a nech neobťažujú. Prípadne rovno zmazať.
LeonCupraR
05.11.15,04:57
Ale oni tú faktúru nezaslali omylom. Ináč tiež sa pripájam, včera faktúra prišla, tak som si od nich vyžiadal moju objednávku na ich služby, samozrejme, zatiaľ bez reakcie. Ani tel. nedvíhajú.
silvinka18
05.11.15,06:09
mne prislo presne toto iste dnes ...27.9. prisli dva emaily -1. bol Rada by som Vás upozornila, že profil Vašej spoločnosti ...... vzhľadom na Vašu dlhú nečinnosť na portáli 123adresar.sk môže čoskoro zaniknúť. 2.
Dobrý deň,
Profil Vašej spoločnosti
...... na portáli 123adresar.sk bol zverejnený. a dnes 5.11. prisla ta ista faktura na 99eur este tam maju ze ak bol omylom zaslany mam poslat email reklamacie@123adresar.sk
ja som sa tam nikdy neregistrovala .....odpisala som im email ze som sa ja neregistrovala aze su podvodnici .....nic im platit nebudem...trebalo by asi zaslat podnet na soi ked im pride viacero takychto hlaseni tak to mozno aj preveria...
Jozef Kotva
05.11.15,06:45
Zdravím!
Tiež sme dostali podobnú faktúru na 99,-.
Odporúčam nič neplatiť, neprihlasovať sa na stránku a napísať im, že o ich služby nemáte záujem.
Toľko o najväčšej databáze firiem na Slovensku...
Anex
05.11.15,06:46
Žiadnu objednávku nemám, nič som neobjednával.

Trestný čin podvodu je vymedzený v § 221 zákona č. 300/2005 (Trestný zákon) ako úmyselné konanie pri ktorom niekto obohatí seba alebo iného na škodu cudzieho majetku tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu. Za takéto konanie hrozí páchateľovi trestného činu trest odňatia slobody až na dva roky. Podvod sa radí do kategórie prečinov, pretože základná trestná sadzba za jeho spáchanie neprekračuje hranicu piatich rokov. Napísal som do Markízy, jojky, Cas.sk ... Napíšte tam aj ostatní nech sa v tom povŕtajú... treba napísať!
mirosi
05.11.15,06:50
Včera v neskorých nočných hodinách nám prišla faktúra od uvedenej firmy BG Trade Slovakia, s.r.o. do spamu, odkiaľ som ju poslal do ešte väčšieho zabudnutia, t.j. koša. Je to podvod, a dávam podnet na patričné orgány, nech sa pozrú na túto podarenú sro-čku.
KoxXxo
05.11.15,07:17
kto je na fejsbúku, môžete im zanechať odkaz v profile: https://www.facebook.com/123adresarsk-162778780410639/
nirvana7
05.11.15,09:05
Hmm,včera mi prišiel tiež e-mail z tejto podvodnej stránky na zaplatenie 99 eur,ale riešila som to promptne,najprv som sa ich pokúšala kontaktovať e-mailom,aj telefonicky,ale nula bodov....Potom som si zistila na nete podrobnejšie info o tejto "firme" a zistila som,že funguje pod viacerými názvami,nielen BG TRADE SLOVAKIA s.r.o,ale aj BG TRADING s.r.o.....,ale jedno majú spoločné,vo všetkých figuruje nejaký Popov,ktorý je konateľom,aj spoločníkom tejto "firmy" a má sídlo v Bulharsku.....po tomto zistení som volala priamo na sekretariát ústrednej riaditeľky SOI a tá mi potvrdila,že je to podvodná stránka,že nemám nič platiť,že oni len skúšajú a veľa zákazníkov ich už kontaktovalo kvôli tomu.Takže som ich zablokovala v mailovej korešpodencii......Nepodporujte podvodníkov ľudkovia ! Nerozumiem tým,čo im zaplatia,resp.tej panej,čo im zaplatila po porade s právnikom.....nejaké divné....hmmm.....!!!
Juraj Valach
05.11.15,09:06
Aj nám došla na FI faktura na 99€! a majú tam chybu v datume splatnosti ! je uvedený 2x a pokaždé iný!
motek
05.11.15,10:01
Eriksone
05.11.15,10:54
Zdravim vsetkych, tiez sa pridavam s tym, ze mi bola dorucena na email, faktura na 99,-€. Ked nas tu je tolko, co tak skusit urobit nejaku hromadnu zalobu za nekale obchodne praktiky alebo nieco podobné. Nie som pravnik, tak sa v tom az tak nevyznám, ale urcite toto nie je celkom s kostolnym poriadkom. Najde sa tu pravnik, ktorý by sa toho ujal? Osobne venujem 60% vysudenej sumy. :)
Taktiez som obdrzal rovnaku fakturu.
Pripajam sa k tomuto prispevku a apelujem aj na ostatnych: "konajme". Ako jednotlivec sance nemam, no viaceri by sme mohli uspiet. Ak si nechame pacit taketo podvodne praktiky, tak ich onedlho urcite mozeme ocakavat coraz viac.
Ak by ste Vy skusili poslat takuto fakturu trebars na nejake ministerstvo, tak si budte isty, ze si pre Vas ihned pridu... A preco my obycajny poctivy ludia, by sme mali nieco taketo znasat? A podvodnik vysmiaty??
Faktom je, ze spominana faktura je riadna (nie zalohova), je vystavena na zaklade dodanych sluzieb (ktore dodane neboli), pricom datum dodania sluzien je dokonca presne rozpisany.
JURAJB
05.11.15,11:19
Dňa 28.8.nám prišla správa o prijatí našej žiadosti o registrácii na portál - nevenoval som tomu pozornosť - nič viac tam nebolo uvedené, ani som to neotváral.. hodil do koša.
A teraz 2.11. nám prišla FA na 99,-Eur - určite ju neplatíme. .. V profile firmy máme vyplnené úplne blbosti, zaradenie takisto - len to niekto vyhľadáva v OR a nahodí pár údajov. Hlavne že tam hneď uvedú, cez koho vymáhajú pohľadávky - aj tá advokátska kancelária je do toho zapojená a by sa mohla hanbiť.To čo tu viacerí píšete by malo stačiť na hromadné podanie žaloby, prípadne podania na ŠOI-ku...
JURAJB
05.11.15,11:52
Teraz nám práve prišla odpoveď na náš dotaz, kto službu objednával, nech ju aj zaplatí, my sme to neboli - v znení:

"Dobrý deň,
na základe Vášho e-mailu predmetnú situáciu a správnosť preveríme.
Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prvoradá ako aj dobré meno našej spoločnosti, z tohto dôvodu bude Vaša reklamácia/sťažnosť preskúmaná v čo najkratšom čase.
S pozdravom
123adresar.sk
Oddelenie služieb zákazníkom"

Som zvedavý, ako to preveria??
Aj tak ich adresu zakazujem!
Eriksone
05.11.15,12:27
Okradanie - Slovensky narodny sport.
Netreba nic robit, nech zlodejom vsetko pekne prejde...
V tomto sme my Slovaci prebornici. Nechajme si dupat po hlavach a drzme sa hesla: "Clovek si zvykne aj na sibenicu" Len tak dalej... Slovensko do toho...
qomrichj919
05.11.15,14:09
presne už aj mne došol mail, situáciu preveríme... len ja som sa blbec pred mesiacom na ten ucet prihlasil, nakoľko neviem odkial zistili moje súkromné číslo a ho zverejnili, tak som ho vymazal, no kto mohol vedieť ako to skončí... hajzli...
Anex
05.11.15,15:25
Či si sa prihlásil, alebo nie - to je jedno... Objednávku si nezadával, zretelné info o objednávke si nedostal - nie si si toho vedomí, t.z. inak si bol uvedený do omylu čo evokuje spáchanie trestného činu podvodu...To keď ti Ferko Mrkvička pošle o mesiac faktúru na 500€, že ti urobil niekde profil tak čo... Nič som si vedome neobjednával - koniec.
Ing. Ľubomír Janoška
05.11.15,16:22
Zuzanazza, kdeže si, čo neodpovedáš, prečo nevysvetlíš poraďákom, o čo Ti naozaj ide.
Tá (ten) sa tu už neukáže. Na to, aby zakryla chrbát šmejdom, stačil jeden príspevok.
Dáša_
05.11.15,16:41
Len ore zaujímavosť, nemali ste problém už aj s touto firmou http://www.porada.sk/t124558-slovensky-telefonny-zoznam-s-r-o-pozor.html Ja som dnes skusmo hladala firmy z môjho okolia a tie, čo mali problém s týmto, mali problém aj pred tým....
Samino
05.11.15,17:59
Či si sa prihlásil, alebo nie - to je jedno... Objednávku si nezadával, zretelné info o objednávke si nedostal - nie si si toho vedomí, t.z. inak si bol uvedený do omylu čo evokuje spáchanie trestného činu podvodu...To keď ti Ferko Mrkvička pošle o mesiac faktúru na 500€, že ti urobil niekde profil tak čo... Nič som si vedome neobjednával - koniec.
Presne tak, nie je objednavka, nie je obojstranna zmluva, nemoze byt faktura. Sedliacky rozum nepusti :)
seagate81
05.11.15,20:11
silvinka18
05.11.15,20:33
mne odpisali na reklamaciu :) Dobrý deň,

na základe Vášho e-mailu predmetnú situáciu a správnosť preveríme.

Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prvoradá ako aj dobré meno našej spoločnosti, z tohto dôvodu bude Vaša reklamácia/sťažnosť preskúmaná v čo najkratšom čase.

S pozdravom

123adresar.sk
Oddelenie služieb zákazníkom
seagate81
05.11.15,20:44
mne odpisali na reklamaciu :) Dobrý deň,

na základe Vášho e-mailu predmetnú situáciu a správnosť preveríme.

Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prvoradá ako aj dobré meno našej spoločnosti, z tohto dôvodu bude Vaša reklamácia/sťažnosť preskúmaná v čo najkratšom čase.

S pozdravom

123adresar.sk
Oddelenie služieb zákazníkom

rovnaku odpoved dostava kazdy. mne napisali to iste na spravu v ktorej som nahnevane reagoval na fakturu, ze ak este raz dostanem od nich nejaky mail tak na nich podavam trestne oznamenie :-) Uz sa niekto odhodlal na podanie trestného oznamenia?
andreav37
05.11.15,23:40
ráno som tiež našla faktúru v mailoch, samozrejme, nič platiť nebudeme. Odpoveď prišla tiež v rovnakom znení, ako je uvedené vyššie . Tiež som sa povyhrážala aj trestným oznámením.


Už to riešia viacerí:

http://www.topky.sk/cl/100278/1508479/Slovakom-chodia-faktury-z-katalogovej-firmy--Maju-zaplatit-99-eur-za-nieco--co-si-nikdy-neobjednali


http://blogy.hnonline.sk/michal-dragan/katalogove-firmy-opat-utocia
Janulik223
06.11.15,04:46
nám mail prišiel dnes rano ale nikde sme nepísali a na nič nereagovali a samozrejme neplatíme
bomo
06.11.15,12:37
Podávať podnet na SOI je úplne zbytočné, SOI sa zaoberá len vzťahmi medzi firmami a spotrebiteľom, nie medzi vzťahmi medzi dvoma firmami. Tu je jej dnešné vyjadrenie: http://www.soi.sk/sk/Informacie-pre-verejnost/Upozornenie-na-konanie-spolocnosti-BG-TRADE-SLOVAKIA-s-r-o.soi?ind=
Ota
06.11.15,12:42
Najväčší paradox je ten, že 4.11.2015 mi do starého emailu prišla fa na uhradenie poplatku a 5.11.2015 som dostal automatickú odpoveď, že mojou reklamáciou sa budú zaoberať v najkratšom čase. Ja som však tento starý mail otvoril možno po 1 mesiaci. Takže, kto to reklamoval? Mail je starý a firma ho nevyužíva.
qomrichj919
06.11.15,14:03
toto vzniklo tým, že nejakým zázrakom sa dostali k databáze 123dopyt alebo k aaadopyt, prešiel som si maily kde som sa pred rokmi registroval ako firma a s tým tel č., ktoré mi oni zverejnili.. boli to jedine 2 portály, kde som dal súkromné č. a zrazu z ničoho nič sa začalo zobrazovať na google ( na ich webe )
arizona
06.11.15,22:16
Dnes o tomto podvode hovorili v spravach.
Vraj na firmu je uz podanych niekolko trestnych oznameni, uz to presetruju.
Samozrejme odporucaju neplatit,ak ste si nic neobjednali.

A vraj sa onedlho ocakava pokracovanie...zacnu chodit vyzvy od vymahacskych spolocnosti. /ako to u tychto firiem chodi/
seagate81
07.11.15,12:44
bomo
10.11.15,13:04
http://www.spotrebitelskecentrum.sk/ je rovnako pochybna firma, ktora na svojom webe nema uvedene ani kontakty, ani zakonom vyzadovane informacie (obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu v prípade právnickej osoby, identifikačné číslo (IČO), označenie registra (živnostenský alebo obchodný) a číslo zápisu, daňové identifikačné číslo (DIČ), názov a adresa dozorného orgánu.) Plus tato firma podobne ako 123adresar obosiela firmy s tym, ze mate chybne spraveny web a snazia sa aby firmy nadobudli dojem, ze porusuju zakon, a ze vam to za puhych 75 eur opravia...
zlatka.b
10.11.15,16:01
nejako sa s podvodníkmi roztrhlo vrece, že by potrebovali na vianočné darčeky ? Dnes som dostala ponuku kúpiť si "certifikát dôveryhodná firma" :


www.doveryhodnafirma.eu (http://www.doveryhodnafirma.eu)
.....Ešte raz by sme Vám radi zablahoželali k získaniu certifikátu „Dôveryhodná firma 2015". Vaša spoločnosť bola ocenená za:
• skvelú kvalitu Vašich služieb
• profesionálny prístup k zákazníkom
• zodpovedné vedenie podniku
Výhody plynúce zo získania certifikátu a e – vizitky:
• vzbudzuje záujem a dôveru medzi zákazníkmi
• umožňuje vytvoriť pozitívny obraz firmy
• môžete se pochváliť svojim zákazníkom a konkurencii
Certifikát je vytlačený na spôsob diplomu na elegantnom zdobenom papieri, obsahuje celý názov Vašej firmy a informáciu, za čo bol udelený.
Udelený bol za: bezúhonnosť, etiku vo výkone činnosti a spoľahlivý prístup k záväzkom voči zákazníkom a partnerom.
Certifikát potvrdzuje vysokú kvalitu Vašich služieb......


a to všetko za púhych 49 € bez dph na večnosť !!!
Dáša_
10.11.15,17:44
nejako sa s podvodníkmi roztrhlo vrece, že by potrebovali na vianočné darčeky ? Dnes som dostala ponuku kúpiť si "certifikát dôveryhodná firma" :


www.doveryhodnafirma.eu (http://www.doveryhodnafirma.eu)
.....Ešte raz by sme Vám radi zablahoželali k získaniu certifikátu „Dôveryhodná firma 2015". Vaša spoločnosť bola ocenená za:
• skvelú kvalitu Vašich služieb
• profesionálny prístup k zákazníkom
• zodpovedné vedenie podniku
Výhody plynúce zo získania certifikátu a e – vizitky:
• vzbudzuje záujem a dôveru medzi zákazníkmi
• umožňuje vytvoriť pozitívny obraz firmy
• môžete se pochváliť svojim zákazníkom a konkurencii
Certifikát je vytlačený na spôsob diplomu na elegantnom zdobenom papieri, obsahuje celý názov Vašej firmy a informáciu, za čo bol udelený.
Udelený bol za: bezúhonnosť, etiku vo výkone činnosti a spoľahlivý prístup k záväzkom voči zákazníkom a partnerom.
Certifikát potvrdzuje vysokú kvalitu Vašich služieb......


a to všetko za púhych 49 € bez dph na večnosť !!!

a firma vznikla v tomto roku :D
LeonCupraR
17.02.16,12:02
Dnes som sa náhodou prehrabával v starých emailoch a vidím tam mail od adresar 123, ktorý som naschvál nevymazal keď posielali tie faktúry. Tak si hovorím, že skúsim či náhodou znova nefunguje ich stránka. A čuduj sa svete, stránka je naozaj funkčná. Dokonca aj moja živnosť tam je, aj keď síce s nie celkom správnymi údajmi, ale som tam. TAkže zanedlho môžeme znova očakávať faktúry? Som zvedavý...
Antoan1
12.07.16,07:00
začína druhé kolo - faktúru od uvedenej spoločnosti som doteraz ani neregistroval, len dnes mi prišiel list o postúpení pohľadávky 99.- od BG Trade na firmu EEO Slovenská republika, v.o.s. so sídlom Národná 18, Žilina 01001, IČO:50283405 ako postupníka. K ich "pohľadávke" je už prirátaný úrok z omeškania 9,05% ročne. O žiadnom BG trade som doteraz ani nepočul, nedostal som ani faktúru ani žiadne upomienky. Takýchto "podnikateľov" by mali vystaviť na pár hodín na námestie - občania by sa postarali o spravodlivosť v skrátenom konaní!
zlatka.b
12.07.16,10:49
Ano aj my už máme postúpenie pohľadávky, hoci pôvodnú fakturu sme nikdy nedostali a o celej záležitosti viem len z tejto Porady. Aj postupník je zaujímavý v obchodnom registri :
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=349013&SID=5&P=0

Vznikol 14.4.2016 a spoločníkom sú tiež dve bulharské firmy, tak ako v pôvodnom BG trade.
lola87
19.08.16,08:18
Ako ste postupovali? Nám dnes prišiel list, informácia o záväzku na sumu 99€ voči od Úradu pre inkaso pohľadávok s.r.o. Keďže je to s.r.o., nie je to žiadna štátna inštitúcia a len sa snažia ľudí zmiasť a nastrašiť. Že vraj dlžíme nejakej spoločnosti EEO Slovenská republika v.o.s. uvedenú sumu. V živote sme s touto firmou neobchodovali. V liste je samozrejme uvedené tel. číslo, na ktoré sa nedovoláte.
Treba podať hromadný podnet, aby takýto ... nezarábali na ľuďoch.
zlatka.b
19.08.16,11:11
Zatiaľ sme nepodnikli nič. Zaujímavá postupnosť - firma BG trade postúpi pohľadávku na EEO Slovenská republika v.o.s., podotýkam vymyslenú pohľadávku, pretože nikto s nimi nepodpísal zmluvu, nikto si uverejnenie v databáze neobjednal . Firma EEO to posunie na Úrad pre inkaso pohľadávok s.r.o. Jedna firma vznikne účelovo v apríli a druhá takisto účelovo v máji 2016. Nájde sa viac príjemcov podobnej pošty, aby bolo možné vo veci niečo podniknúť ? Alebo znovu by to chcelo rozvíriť v médiách, veď koncom minulého roka stíchli práve po širokej medializácii.
aandyy
19.08.16,11:56
Aj mne prislo vcera, ze mam zaplatit vymyslenu pohladavku. Myslim, ze nas bude viac a v tom novembri, ked sa to riesilo, vyzeralo to ako vybavene a skoncene, ale asi nie.....asi to este potrva, kazdy rok zmenia spolocnost a niektori ludia aj zaplatia a s tym asi aj pocitaju..
MiLoSP
19.08.16,12:43
Tiez mi davnejsie prisiel list,ze vraj spolocnost BG Trade postupuje moju pohladavku firme EEO sloveska republika vos a dnes mi prisiel list od sro-cky s nazvom Urad pre inkaso pohladavok,kde mi tvrdia ze ich mandant ma podklady na zaklade ktorych odo mna ziadaju vyplatit 99,-Eur najneskor do 5 dni a pribalili aj sek,aby som to mal lahsie.Firmy obe pochybne,cerstvo zalozene.Jedna s konatelom z bulharska,druhej sa na mobil nie je sanca dovolat.
Samozrejme nemam ani sajnu o ake firmy ide,takze ak sa bude podavat nejaka hromadna zaloba,velmi rad sa pridam.
Antoan1
23.08.16,15:31
Mne sa po viacerých pokusoch o tel. kontakt na UPIP nakoniec ozvali oni. Celkom slušný mladý pán asi nejaký advokátik mi síce uznal, že z morálneho pohľadu možno mám pravdu, ale vraj mám pochopiť, že aj oni potrebujú z niečoho žiť a z ich pohľadu sú vraj pohľadávky EEO opodstatnené a že vraj čo veď je to len 99.-€. (POZOR uvedené je bez príslušenstva a to môže byť iná suma!!) Čiže z môjho pohľadu novodobé výpalníctvo. Požiadal som ich o zaslanie dokladov, kto a kedy si z mojej firmy ich službu objednal a na základe ktorých by to malo byť opodstatnené. Zaslali mi len ich faktúru, nejaké potvrdenie objednávky (samotnú objednávku neposlali, pretože samozrejme ani neexistuje) a oznámenie o postúpení pohľadávky z BG na EEO. UPIP pracuje pre EEO - s BG nemá nič. Tvrdili že mi pošlú komunikáciu z IP adries - ale neposlali. Už v júli som písal doporučený list na EEO - odtiaľ neprišla ani odpoveď. Zaujímavé je stanovisko SOI z novembra minulého roka v súvislosti s tým, že 123adresár má na stránke uvedené, že kontrolu nad nimi vykonáva SOI - to je zase slovenský matrix.
Samozrejme sa nevzdávam! Zatiaľ to tu nebudem konkretizovať!!
aandyy
24.08.16,10:45
a čo teda máme robiť ? nechať to tak ? veď to ani neprišlo doporučene ale obyčajnou poštou
Antoan1
24.08.16,10:58
Veď preto píšem aj sem do Porady, aby sa niekto z moderátorov k problému vyjadril. Ja osobne podávam trestné oznámenie za pokus podvod. Podľa mňa by to mohol byť už podvod spáchaný organizovanou skupinou.
Jozef K.
30.09.16,07:06
Ja som tiez dostal list od UPIP. Nevedel som sa dovolat a potom som na ich stranke nasiel uradne hodiny a dovolal som sa. Slusny mlady chalan, ktory si ocividne robi len svoju pracu a nema s tym celym nic spolocne.