martina.85
04.11.15,13:04
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, resp. zistiť, či má niekto skúsenosti s firmou Europe Money Fundament s.r.o. Ide o firmu, ktorá poskytuje pôžičky, avšak za spracovanie žiadosti, zmluvy a pod. žiadajú poplatok vopred, konkrétne 5% z poskytnutej sumy a prvú splátku. Som trošku skeptická, ale zatiaľ som nikde nenašla informácie o tom, či a jedná o podvod alebo nie. V podstate vystupujú ako celkom seriózna firma. Ďakujem za vaše názory a odpovede.
misoft
04.11.15,14:22
http://www.porada.sk/t274036-tak-isto-sa-pytam-ci-ma-niekto-skusenosti-s-touto-firmou.html#post2787781
Mimochodom - v uvedenej téme je jasne napísané - OVER si tú spoločnosť! Je to nebankovka - má na to licenciu od NBS? Ak nie - zabudni na nich - inak neskôr prídeš i o nohavičky.....
taiko
04.11.15,14:33
Ja Ti radim, aby si si ziadny uver od takejto firmy nebrala.

Firma ma zda sa 3 mesiace aj s cestou a aha v com vsetko pan konatel ( mimochodom z Madarska ) podnika
http://www.finstat.sk/48250040/obchodny_register
bablo
04.11.15,14:38
Mne uz prisla zmluva.neviem moc sa mi to nezda zmluva sa nevolala zmluva ale zmluvna. a tiez tie poplatky vopred.licenciu som hladal ale nic som nenasiel takze neviem.platit vopred je uz moc podozrive
taiko
04.11.15,14:43
ako pisem, zmluvu hod do kosa a ruky daj prec. maj rozum, lebo Ta zoderu z koze a privedu do nestastia.. Ved je takych veci plny internet, aj nestastnikov, ktori aj napriek podozreniu uzavreli s kadejakymi lumpami zmluvu
bablo
04.11.15,14:45
ved zas niesom blby.hlavna vec ze spolocnost uz funguje viac rokov a aj v zahranici ale ja nic nemozem najst o nich len ze nedavno zacali
taiko
04.11.15,14:46
no uprimne, uz to ze takuto pozicku zvazujes nie je prejavom velkej prezieravosti ;)
bablo
04.11.15,14:49
tak minulost ma dobehla a som v registri bohuzial aj ked je uz vsetko davno vyrovnane.u bank nieje sanca tak hladam nieco .. :D
martina.85
04.11.15,20:24
Dobrý deň, ďakujem za reakciu, firmu som si v NBS overila ešte pred podaním žiadosti nakoľko som pracovala ako VFA v nebankovke a viem, že v súčasnosti je nezákonné poskytovať pôžičky bez tejto licencie. V tomto prípade sa údajne nejedná o nebankovku, firma vystupuje ako súkromný investor, aspoň tak mi to bolo povedané, nakoľko nepreverujú bankový a nebankový register a zdroje príjmov, účtujú si uvedený poplatok 5% z poskytnutej sumy. Firma vraj garantuje vyplatenie požadovanej čiastky, preto čakám na zmluvu, aby som ju mohla preštudovať. Tému som založila preto, aby som zistila skúsenosti "obyčajných" ľudí, nakoľko obchodný register je (zdá sa ) v poriadku, konateľ je maďar, na neho žiadna reakcia nikde na internete (žiaľ, iné zdroje nemám možnosť získať), žiadna zmienka o podvode a nekalých praktikách..je pravdou, že zúfalý človek robí zúfalé veci, v mojom prípade nie je možné požiadať o úver v banke, nie som neplatič, ale žiaľ, počas RD som sa dostala do menších problémov, rada by som splatila staré dlhy a mohla sa zamerať na, v najlepšom prípade, zárobok a dosiahnuť platobnú schopnosť všetkých záväzkov.
misoft
05.11.15,05:48
Hmmmm.... konateľ je maďar.... v zozname NBS si si ju overila? Pretože akonáhle poskytuje akékošvek úvery, pôžičky, MUS´/ mať povolenie od NBS. Pokiaľ nefiguruje v zozname Veritelia a iní veritelia - ani neuvažuj o nejakej "spolupráci" s nimi!
Už len zmienka o 5% poplatku je podozrivý. Chcú to vopred? Neprijateľné! I súkromný investor, ktorý poskytuje peňažné služby, musí mať licenciu od NBS!
Píšeš, že si v tomto obore pracovala - tak sa veľmi čudujem, že sa chceš nechať nachytať.

Odporúčam hľadať pomoc najskôr u rodiny, než u nejakej S.R.O., ktorá navyše ešte niečo pýta a nemá licenciu.
Dáša_
05.11.15,05:50
a na čo zase potrebuješ pôžičku, keď si sa už nechal dobehnúť? A keď bolo zle, tak si nakoniec našiel peniaze na splátky? Komu niet rady, tomu niet pomoci
bablo
05.11.15,06:21
To je jedno na co potrebujem.v roku 2009 som prisiel o robotu v banke nikoho nic nezaujimalo ked som sa s nimi chcel dohodnut o odklade alebo adpon nizsich splatkach tak somozrejme si uctovali svoje poplatky a dostal som sa do registra a uver som splatil az dva roky po splatnosti aj tie ich krasne uroky z omeskania a upomienok
Ing. Ľubomír Janoška
05.11.15,15:10
Zákazníci sa dajú ošklbať aj bez podvodu.
Oliwa
05.11.15,16:00
Svatá prostoto! To akože ešte Ti nič nedali a už máš platiť? Ak budeš pýtať od nich 1000 eur tak poplatok 50 eur a prvú splátku, ak 10 000 tak 500 eur + splátku? Za čo??? Za spracovanie žiadosti a zmluvy? Sa spamätaj, kým je čas...

Ľaľa, čo sídli na adrese firmy Europe Money Fundament, s.r.o:
https://www.mufis.sk/kontakt - teda ak nerátam ten butik na prízemí... Alebo tento house:
http://www.sturovoubytovanie.sk/fotogal%C3%A9ria-a-ubytovac%C3%AD-poriadok.php
no 1 boutique štúrovo
https://www.facebook.com/noone.sturovo/
Konateľom MUFIS-u je Ing. Mikuláš Gyetven, ktorého Richard Rab /konateľ Europe Money/ 30. 9. 2015 s jeho základným vkladom 750 € zrušil.
http://www.finstat.sk/48250040/obchodny_register
A podľa všetkého by mal bývať tu:
https://www.instantstreetview.com/@47.389101,19.233921,-143.23h,5p,1z
Ďalej sa mi pátrať nechce, mne to stačí...

Základné imanie 5000 € nevyzerá na to, že by Europe Money mala z čoho požičiavať... iba ak by si potreboval vziať pôžičku pán konateľ... nenávratnú...

Tak si tam zavolaj, či si môžeš na tej adrese kúpiť handry, ubytovať sa, alebo si dať robiť účtovníctvo... Len si prepánajána neber odtiaľ pôžičku!
Oliwa
05.11.15,17:16
Podľa čoho si usúdila, že vystupujú ako celkom seriózna firma?
misoft
05.11.15,17:18
Ona neusúdila - nechala sa zblbnúť - sladkými rečičkami. Ale to každá takáto "firma" robí - najskôr zlato, potom blato....
Oliwa
05.11.15,19:54
bablo: "Zmluvna"... to mi znie skoro ako kedlubna... čo by aj súhlasilo - tlačia ľuďom kaleráby do hlavy...:D
Oliwa
06.11.15,06:31
Pri bankách platí: keď máš záujem o pôžičku, si ich budúci klient... Akonáhle Ti ju dajú, si pre nich už len dlžník...
U nebankoviek platí toto pravidlo tisícnásobne...
misoft
06.11.15,06:41
Keď vtáčka lapajú,
pekne mu spievajú.
Keď ho raz lapnú,
pod krk ho zdrapnú.
Keď ho už majú,
žiť mu nedajú.
Nenechajú ho žiť,
zoberú mu aj tú holú riť!
Oliwa
06.11.15,09:19
"Firma vystupuje ako súkromný investor"... Hej, bude súkromne investovať peniaze vyzbierané od dôverčivých ľudí... A poplatok 5% z poskytnutej sumy za to, že nepreverujú register a zdroje príjmov - to má akú logiku??? Poplatky majú predsa hradiť náklady spojené s nejakou činnosťou a nie nečinnosťou...
karmma
27.11.15,04:59
Dobry den aj mna by to zaujimalo co je zac tato firma lebo ked som volala vsetko bolo najorv ok ale potom ked mi oznamili ze mam schvalene tak hned aby som zaplatila poplatok 650€ dopredu a na otazku moju preco tak nevedeli ani odpovedat ze to maju take podmienky ale ked zaplatim tak posielaju peniaze
Uz mi aj poslali zmluvu ktora uz putovala do kosa
misoft
27.11.15,11:15
Akonáhle niekto pýta vopred nejakú splátku za niečo, čo ešte nemá = problémy, podvod, neserióznosť, porušovanie zákonov. V tom prípade - ENDE s nimi (dobre si urobila, že si to do koša šmarila, len dúfam, že si im niečo nepodpisovala).
karmma
27.11.15,13:35
Nie neplatila, nepodpisovala ...ved takychto je plny internet
Oliwa
27.11.15,13:46
pozri si tie linky, čo som našla v súvislosti s touto firmou... a obraz si urobíš už sama... Inak gratulujem k zachovaniu zdravého rozumu... :D
feze
30.11.15,10:50
chem sa opytat ci poznas niekoho kto dostal uz od tejto spolocnosti peniaze
katka788
28.01.16,19:09
Ludia dávajte si POZOR!!!!!!!!!! JE TO PODVOD!!!!!!!!NEPLATTE IM NIC! bohužial vlastná skúsenost! Sú to podvodníci z Madarska a takto okrádajú ludí!!!!!!
Klaresz Montana Berkiova
22.03.16,20:03
A ja to chcem vediet ci niekto take co uz vopred vyplatil fakturi zobrala peniaz alebo nie?ten firmy europa money fundament s.r.o a ked vyplatis potom copovedaju na peniaz kedy dostanez?
Klaresz Montana Berkiova
22.03.16,20:04
Napiste prosim.vopred dakujem
Klaresz Montana Berkiova
22.03.16,20:57
A ty vyplatil si ten5%a?
misoft
23.03.16,05:36
Klaresz! Preštuduj si toto!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Do existujúcej otázky sa ďalšie otázky nekladú! A navyše - opakuješ a dupľuješ.
Nedomáhaj sa odpovede - je to proti týmto pravidlám!
dushko_B
23.03.16,11:10
dushko_B
23.03.16,12:09
http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-na-cinnost-spolocnosti-europe-money-fundament-s-r-o

-už asi všetci viete, čo to je zač. Dlho to trvalo aj tej našej nefunkčnej enbéeske...by ma zaujímalo, či je ich hlavnou náplňou práce tlačenie farebných bulletinov, organizovanie výstav mincí, či nebodaj - nekresťanské-neslýchané (!) - dohľad nad finančným trhom? To fakt trvá tak dlho zistiť, či som niekomu oprávnenie vydal alebo nevydal?

V každom prípade ak s nimi máte súd, oboznámte súd listom (sami alebo prostredníctvom advokáta) o uvedenej správe NBS (správu priložte). Keďže podľa hore uvedeného nemajú oprávnenie, potom nešlo o právny úkon urobený s plnou vážnosťou. Tiež, ak je potrebné povolenie na vykonávanie činnosti a nemajú ho, potom platí, že JE NEPRÍPUSTNÉ, aby niekto poberal úžitok z vlastného pochybenia (to sú základné právne zásady, ktoré platia na celom svete). O tom, že vo vašom prípade zneužili, že ste v núdzi, svedčí už len povaha inzerovanej služby a UVIEDLI VÁS DO OMYLU. Čo ste im v domnienke že ide o službu zaplatili za neslužbu(čiže za nič), sa stáva bezdôvodným obohatením (môžete žiadať o jeho vydanie-žalobou). Buďte si istí, že nevedia zdokladovať žiadny prieskum trhu a keby aj vedeli, je to tiež neprípustné, lebo takouto praktikou by vlastne prenášali svoje riziko podnikania na Vás ako SPOTREBITEĽA.

Inak je to asi bohapustý podvod. Takéto firmy buď letia na "poplatok za zhodnotenie" vopred (neprípustný, ako uvádzam vyššie), alebo Ti uzavrú nejaké životko (investičné životné poistenie, kapitálové atď.) na údajné "krytie budúcej zmluvy o pôžičke" - zhrabnú provízie a ty si plať poistné. A prečo nemajú licenciu? Pretože aj tak žiadnu pôžičku NIKDY NIKOMU neposkytnú! A naša smiešna NBS si neuvedomuje, že aj stratové podnikanie je podnikaním, tzn. že aj samotný fakt ponuky, čiže deklarovaného záujmu poskytovania služby si vyžaduje rovnaké licencie ako držiteľ Zlatej Mince. Ale u nich sa nosia lenivé zadky a obleky, nečítajú listy, odpisujú na ne scestne, lebo im je to tak po vôli - opice s kravatami, nič iné.
Inak je to aj trestné, takže aj na políciu treba ísť (na svoju ochranu), ale rátať treba s tým, že pokiaľ ide o podvodníka a nie o slušného občana, tak je polícia nezriedka maličká (alebo ich to nezaujíma), ale aspoň máte doklad.

Toto je už dobrý základ na podanie odporu proti platobnému rozkazu /vyjadrenia k podanému návrhu pred pojednávaním vo veci samej, či dokonca návrhu na vydanie bezdôvodného obohatenia. Pokiaľ nestačí, bude lepšie vyhľadať advokáta (ak sa vykrúca treba ísť k inému ale hlavne stihnúť lehotu!).
Pozdravujem Vás, prípadných oslovených advokátov, menované banánové inštitúcie (a tých pár serióznych ľudí, čo sa aj u nich vyskytujú) a všetkých "podnikavcov".
Treba sa brániť - ak oni majú odvahu od Vás niečo žiadať, potom majte aj vy odvahu to odmietnuť! Treba ich nechať vyhladovať! A hlavne neveriť všetkým kecom z "úžasných" ponúk, najmä od pobočiek zahraničných rýchlofiriem, áno, vrátane českých - to do budúcna.
Krásny deň plný pozitívnych myšlienok prajem! :-D
duves
24.03.16,08:11
misoft
24.03.16,08:16
My to vieme, píše sa o tom, zákon vyšiel..... no mnohí ľudia sú ako ovce.... nečítajú, nepreverujú, podpisujú - potom i o gate prídu....