gabuš
05.11.15,09:11
Dobrý deň potrebovala by som poradiť: rakúsky zamestnávateľ by chcel zamestnať moju dcéru v Rakúsku ako študentku brigádne.
Aby neprišla o rodinné prídavky a zároveň neplatila dane- koľko môže z pohľadu našich zákonov byť výška jej príjmu? Ona totiž študuje vo Wiedni, ja poberám na ňu rodinné a rakúšania mi dorovnávajú ten rozdiel, keďže má TP u mňa na Slovensku a otec má rak.ŠObč.
Výšku príjmu z rakúskej strany on pozná, len chce vedieť či netreba riešiť niečo u nás resp. či nie sú nejaké obmedzenia u nás.

Ďakujem.
ivka70
05.11.15,08:15
a mas aj nejaku otazku?
gabuš
05.11.15,08:30
či je nejaké obmedzenie u nás, či sa vôbec niečo má riešiť u nás resp. či neprídem o rodinné prídavky .
zanetth
05.11.15,09:08
Ak oprávnená osoba spĺňa podmienky, poskytne sa jej prídavok na nezaopatrené dieťa študujúce dennou formou štúdia na vysokej škole, a to bez ohľadu na prípadný súbežný výkon zárobkovej činnosti študenta a na výšku jeho príjmu z tejto činnosti.

Pokiaľ viem príjem študenta v tomto prípade slovenský zákon neobmedzuje, v Rakúsku však príjem študenta nesmie prekročiť 10 000 Eur ročne. Dcéra však bude poviná po dosiahnutí zdaniteľných príjmov podať na Slovensku daňové priznanie, keďže tu má trvalý pobyt.
gabuš
05.11.15,15:16
Ďakujem veľmi pekne za radu.