Rastislav Kováč
05.11.15,13:42
Jedná so o súkromnú uličku, ktorá je na oboch stranách napojená na miestnu komunikáciu.
Tweety
05.11.15,12:47
Môže.
Rastislav Kováč
05.11.15,12:48
Súhlasili by ste, aby sa nainštalovali lampy verejného osvetlenia na súkromnú uličku. Táto ulička je napojená na oboch stranách na obecnú komunikáciu.
ivka70
05.11.15,12:55
Moze, ale mesto ci obec musi chciet do takeho osvetlenia investovat.
A pri dnesnom setreni, to bude chciet maloktore.
Chobot
05.11.15,12:55
Ja by som súhlasil. Prečo nie?

A v čom je problém?
Peggynka
05.11.15,14:16
Pochybujem,že by obec/mesto financovalo osvetlenie (a spotrebovanú elektrinu) na súkromnom pozemku.Vyrieš to ako títo (z diskusie na modrastrecha.sk):
Mame sukromnu pristupovu cestu a tym padom obec nebude investovat do tychto zalezitosti. Nastastie pre nas mam otca elektrikara, a ten nam vymyslel i zrealizoval osvetlenie. V rohu pozemku od cesty sme osadili 5m stoziar s ulicnou lampou ( vybojkou). Mame to sice napojene na nasu elektriku, ale kaslat na to. Tiez sme tu mali predtym strasnu tmu, nevedela som si ani otvorit branku za takej tmy. A teraz je to paradicka - na lampe su namontovane hodiny i stmievac. Momentalne sa zapina okolo 17-tej ( v zavislosti od slnecneho svetla) a vypina o 23-tej. A rano sa automaticky zapne o 6:00 a vypne sa ked sa rozjasni. Je to super vec. Predtym som mala vzdy taky divny pocit, ked som prisla domov a vsade tma. A nicila ma predstava pozriet sa z okna von na ulici. Teraz je to paradicka!!!! :) A tie hodiny zapinania a vypinania sa daju manualne nastavit podla nasej potreby a poziadaviek.
bjuty smis
05.11.15,14:16
ja by som bol rád....
jslancik
05.11.15,14:51
zle položená otázka... ale v každom prípade môže. Ale nemusí.. Ak rozumieš, čo je tým myslené.
Tvoja druhá otázka nesprávne umiestnená ako odpoveď: nie je podstatné, či by sme my súhlasili. My - väčšinou sme obyvatelia a asi všetci by sme boli radi, keby nám obec osvetľovala príjazdovú cestu k pozemku. Pýtať sa treba predstaviteľov obce, tí majú rozhodujúce slovo a v závislosti na stave pokladnice danej obce pravdepodobne vydajú zamietavé stanovisko. Pretože nemusia. Ibažeby v tej uličke býval niekto s kontaktami na správnych miestach.
Anika61
05.11.15,17:42
Asi chce radšej tmu...
Consultix
06.11.15,23:54
Aky problem riesis? Chces aby Ti tam obec nainstalovala VO, alebo tam VO uz je a chces aby Ti obec za to platila? Treba sa pytat konkretne...
korela
07.11.15,09:28
To máte uzatvorené kondomínium?
Je cesta spevnená, kto ju financoval?