Maryen
05.11.15,20:59
mzdarka renca
05.11.15,20:03
automaticky
Maryen
05.11.15,20:29
Ďakujem, aj ja som bola v tom. Len teraz som žiadala nároky z neho, lebo som doteraz nikdy nič nedostala, (čo nie je v súlade s rovnakoým zaobchádzaním). A bolo mi oznámené, že treba žiadať a uviesť všetky § zákony na základe čoho žiadam a prečo blablabla. Môj názor, že to sú len výhovorky. Ostatný majú nárok na všetko a len ja nie, čo s tým?
mzdarka renca
05.11.15,20:32
priblíž bližšie, o aké nároky ide, nakoľko sa môže stať, že v KZ môžu mať zakomponované, za akých podmienok kto a kedy nárok dostane.
Maryen
05.11.15,20:43
Jedná sa o odmeny z príležitosti nepretržitej práce po každých 5 rokov, nároky splňam, len som nikdy nič nedostala, mám odprac. pritom viac ako 20 r. Ani som nevedela o tom, že niečo také existuje, až nedávno som zistila. + sú tam aj také dovolenkové príspevky a pod. ani tie som nikdy nedostala.
mzdarka renca
05.11.15,20:48
je celkom možné, že tie nároky boli dohodnuté nedávno v KZ. Ono totiž KZ sa podpisuje spravidla na 1 rok. Mohlo sa napr. stať, že to dohodli pred 2 rokmi a 5 -ročnica ti padne na budúci rok.
Maryen
05.11.15,20:51
Nie, to som tiež zistila. To platí už dlhodobo a každý rok to len predlžujú. Ale odpísali mi, že nároky z KZ sa neposkytujú automaticky a oni sú povinný každú žiadosť individuálne posúdiť.- to predsa nesedí nie?
mzdarka renca
05.11.15,20:58
vyžiadaj si kópiu KZ, tú ti sú povinní dať. Potom budeme múdrejší.