bjonda87
06.11.15,07:56
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ako to je s kontrolou počas PN. Prvé dni PN môžem čakať kontrolu len od svojho zamestnávateľa alebo aj zo socialky? Od kedy chodí sociálka? Ďakujem
evuš
06.11.15,07:03
Prvých 10 dní PN Ti hradí zamestnávateľ, dovtedy SP o Tvojej PN nevie, čiže prvých 10 dní iba zamestnávateľ....potom sa postupuje PN sociálnej poisťovni a vtedy môže prísť kontrola už aj od nich.....Inak, ak si PN, tak treba dodržiavať liečebný režim
bea
06.11.15,10:10
Nie som si istá, či je to ozaj tak. Lebo Diel III. – Hlásenie pre pobočku Sociálnej poisťovne o začiatku dočasnej pracovnej neschopnosti posiela ošetrujúci lekár do Sociálnej poisťovne. A počula som o tom, že kontrola chodí kvôli tomu, že kontrolujú lekára....
evuš
06.11.15,10:13
...moja skúsenosť je, že lekári to tiež posielajú až po min. týždni....
Katy a R
06.11.15,10:16
no tak na to by som sa nespoliehala ...
bea
06.11.15,10:16
Tak potom to bude zrejme nejaká výnimka, čo som počula :)
neva19
06.11.15,10:54
To nie je pravda, že až po 10 dňoch môže prísť SP. Lekári tam zasielajú hlásenie obyčajne 1x týždenne. Takže sa môže stať, že to tam majú už na druhý deň, alebo do 7 dní, podľa toho kedy vypíšu PN.
Katy a R
06.11.15,11:22
SP môže prísť hocikedy .. aj keď osobne si myslím, že prvých 10 dní sa veľmi unúvať nebudú, lebo to oni neplatia ;) (ale nespoliehala by som sa na to) Napr. ak by dostali "bonz" (aj od zamestnávateľa) - tak určite prídu.
Ale aj tak je dôležité - či bol, alebo nebol porušený liečebný režim :)
cit zo stránky SP:
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár sociálneho poistenia a vykonáva určený zamestnanec Sociálnej poisťovne (bližšie lekárska posudková činnosť nemocenského poistenia).

http://www.porada.sk/t253822-kontrola-pocas-pn.html
misoft
06.11.15,11:42
Je výnimkou, že zo SP prídu v priebehu prvých 10-tich dní. Pretože to ešte SP neplatí - nemajú dôvod kontrolovať - na to je predsa zamestnávateľ a jeho kontrolenkovia (a majú ich niekedy dosť). Po 10-tich dňoch už SP chodí - a často nečakane, takže ak niekto "nie je" doma - musí to mať vážny dôvod, zaznamenaný (napr. vychádzka povolená lekárom, kontrola stavu u ošetrujúceho lekára, iné odborné vyšetrenie a pod.) - vtedy kontrolenkovia zo SP len dajú avízo, že nebol pri kontrole prítomný a maród MUSÍ doložiť, kde bol.
P.S. výhovorky: spal som, nefunguje zvonček, bol som na záchode, kúpal som sa - neobstoja! Toto neuznávajú!
Consultix
06.11.15,23:26
Kontrlou mozes ocakavat hocikedy. Tak od zamestnavatela, ako aj od SocPoist. Liecebny rezim sa ma dodrziavat, preto je nariadeny.
ajka5
09.11.15,19:02
kontrola zo SP moze prist hoc kedy.. .a z vlastnej skusensti potrdzujem ze i na 3 den , a nedostali ani bonz od zamestnavatela.. kedze zamestnavatel som ja a na PN moj manzel, doklad o tom ze je na PN ma SP od lekara kt. vypisuje PN