Janiela
06.11.15,12:18
Dobrý deň, rada by som sa opýtala kolegov, ako sú spokojní s účtovným programom MRP.

Pracujem v MRP viac než 18 rokov, no v poslednej dobe mám problémy. Konkrétne posledný rok.

Podvojné účtovníctvo - občas nespraví zálohy, ani program nezatvorím (iba cez tvrdý reset), a tak prídem o celodennú prácu.

Mzdy - export miezd do PÚ nemožný, potom je všetko OK, študent má nadefinované odvody, program si vyráta podľa seba, nenačíta mi ročné zúčtovania a pod. Tých chýba je tam viac.

Z MRP mi na chvíľu opravia, potom opäť iný problém.

Uvažujem o novom programe, už mám i vybratý, stále však váham.
Rada by som poznala skúsenosti aj iných poraďákov, ktorí pracujú v MRP.
AnnaK
07.11.15,13:21
Mne všetko funguje v poriadku. Zálohujem na pevný disk aj na externý disk, mzdy exportujem tak v podvojnom účtovníctve ako aj v jednoduchom účtovníctve. Samozrejme keď zadám správnu cestu.
Podľa mňa je dôležité všade zadať správne parametre, čo nejde bez znalosti príslušných zákonov. Ale chyba môže byť aj v PC nie v samotnom programe.
Žabinka
07.11.15,13:52
ja som s mrp spokojná, nemám žiadne problémy, všetko funguje ako má.. nebudeš mať dáku chybu v pc? pred zakúpením licencie mrp som samozrejme skúšala demoverzie iných účtovných programov, ale pre mňa boli vtedy ako pre začiatočníka dosť komplikované.. teraz už som na mrp zvyknutá, už by som nemenila..
Janiela
07.11.15,14:38
Hm, PC je OK, zavírený tiež nie je. Naposledy mi z MRP vstupovali a opravovali niečo vo vnútri programu.

Napr. - na ELZP mi rodné číslo nezoberie, na sprievodný list áno. Aj iné problémy nastali.
Včera o šiestej večer mi opäť zblbol - konkrétne podvojné účto.
Zaujímavé je, že s jednoduchým účtovníctvom nie je problém.
Správne parametre mám tiež zadané :-), po 18 rokoch by som to už mala vedieť :-)))
Ešte mi napadlo, že možno preinštalovať knižnicu. Ináč už neviem.

AnnaK a Žabinka ďakujem.
Dav
10.11.15,05:48
Robím s MRP veľmi dlho a žiadny problém nemám. Účtovanie - export miezd do PÚ - funguje v poriadku. Skús si robiť zálohy priebežne, nie na konci dňa, preindexuj archívy, možno sa to ustáli. Nebije sa Ti to s antivírovým programom?
Janiela
10.11.15,06:05
Každý výstup z firmy = záloha. Robím zálohy poctivo. Včera som spätnou kontrolou zistila, že u dôchodcu, kde som nezadefinovala zdravotné poistenie mi zdravotné poistenie bolo vyrátané. Z MRP sa veľmi neponáhľajú s pomocou. Neviem si predstaviť, že mi bude robiť problémy napr vo februári,keď potrebuje pracovať predsa len o čosi trochu rýchlejšie. Som z toho smutná, pretože po 18-tich rokoch MRP prestávam pomaly dôverovať.
Dav, ďakujem za reakciu.
Tamila
10.11.15,08:16
Tiež mi MRP fachčí ako má - bez problémov PÚ, JÚ aj mzdy. Aj ja sa prikláňam, že problém je inde. Pred pár rokmi mi odchádzal PC, robilo mi kadejaké kiksy. Kolegyňa má tiež starý PC, tak napríklad u nej nešlo vyrátať PN, proste ju to tam nepustilo. Na mojom išlo dobre a máme ten istý program - sieťovú verziu.
Janiela
10.11.15,08:21
Tiež mi MRP fachčí ako má - bez problémov PÚ, JÚ aj mzdy. Aj ja sa prikláňam, že problém je inde. Pred pár rokmi mi odchádzal PC, robilo mi kadejaké kiksy. Kolegyňa má tiež starý PC, tak napríklad u nej nešlo vyrátať PN, proste ju to tam nepustilo. Na mojom išlo dobre a máme ten istý program - sieťovú verziu.
Tiež mám podozrenie na PC, lebo potom už ináč neviem. PC mám však len 5-ročný. Tamila - vďaka za reakciu.
Tamila
10.11.15,08:36
Nevyznám sa v zložení PC, myslím,a že u nás to robila základá doska alebo niečo také
Janiela
10.11.15,10:06
Tamila, máš dobrý nápad, PC som si nechala prezrieť, ale skúsim ešte preinštalovať windows, mala som nabúraný register (topiaci sa aj slamky chytá). Nakoniec možno MRP bude v poriadku.
Sionel
19.11.15,08:32
Janiela, ked som zacinala uctovat v PU, presla som z Alfy na MRP kvoli cene. Mala som neustale problemy s databazou. Mozno to bolo preto, ze som sa ucila, teda som casto zmazavala doklady a znova nahadzovala. Najcastejsie som mala po tom, co som nieco zmenila v doklade doklad uzamknuty, alebo boli vysivene polia, alebo program vyhodil nejaku chybu a zavrel sa, pripadne bolo po oprave uctovania dokladu uctovanie priamo v doklade ine nez pri zobrazeni v tlacovej zostave (tam bolo este to povodne, pred opravou) a podobne.. Uctovanie a parovanie zaloh mi narobilo velmi vela starosti. Reinstalacia MRP ani PC nepomohla. Moj nazor je, ze MRP je derave ako reseto. Pred 2 rokmi som presla na Pohodu, ktora ma z mojho pohladu vela vyhod oproti MRP. Mne osobne vyhovuje, ze mozem lubovolne menit cislovanie faktur, dalej je v nej lepsie riesene prepojenie uhrad (likvidacia) dokladov so samotnym dokladom, a je to aj rychlejsie. Mzdy su sucastou Pohody, a cenovo to nie je az tak zle. Za ten usetreny cas a odstranenie chyb to stalo.
MRP malo vela funkcii, ktore ani slecny na infolinke nevedia, na co sluzia. A ked som potrebovala zistit, na co sluzi ta a ta funkcia, povedali mi, ze vzdy medzi 14.00 a 15.00 mozem zavolat technikovi a spytat sa. Kedze mam male dieta, pracujem po veceroch a bolo pre mna nemozne cakat na odpoved z MRP mailom, niekedy aj dva tyzdne.
A este chcem dodat, ze Pohoda reaguje na otazku mailom do 24 hodin, vacsinou este v ten den. Ked som sa ucila a potrebovala som zapisat polozky na fakture, pani na infolinke (od 8 do 16) sa cez Pohodu pripojila na moj PC a ukazala mi, ako sa to spravne robi. Okrem toho maju skvely manual priamo v programe.
Janiela
19.11.15,10:43
Sionel, ďakujem za príspevok.

Minulý týždeň som nemohla exportovať mzdy do PÚ. To ma tak naštvalo, ihneď som mailom požiadala o pomoc. Dodnes sa neozvali.
Na podnet Tamily som preinštalovala windows - teraz mám win 10. Zatiaľ beží všetko, ako má byť. Pozorne sledujem - ako detektív Oriešok :).

Včera som si na všetky tri JÚ, PÚ a mzdy stiahla upgrady, dosť ma prekvapili novinky pri evidencii DPH, musím podotknúť, že v dobrom a úplne ma dojalo, že pri zadávaní IČO novej firmy mi okamžite nahodilo všetky údaje. Toto je skutočne dobrá služba.

Sionel, presne tak ako ty, uvažujem nad Pohodou. Už som si siahla demovku a precvičila si základné účtovanie. Má pekný vzhľad, pekné výstupy. Tak uvidím, čo bude ďalej.
blondy
19.11.15,11:40
Tiež pripájam svoj postreh, ak by som si mala vybrať medzi MRP a POHODOU, tak Pohoda vyhráva. poznám obidva programy, jednu firmu účtujem v MRP, ostatné mám v Pohode, takže to viem porovnať. som s ňou max. spokojná...
Janiela
19.11.15,11:51
Blondy, ďakujem za príspevok
karakul
20.11.15,08:08
Teraz som sa dozvedel od priateľa, že MRP sa v prostredí OS MS Vista nepodarilo spojazdniť - aj otázky na technickú podporu zostali bez odpovede...
Sionel
20.11.15,12:44
Ja som tiez pouzivala na starom notebooku Vistu a s MRP boli problemy. Potom som este 1 rok uctovala na tom istom PC v Pohode a problemy neboli ziadne. Potom som si kupila novy PC s Win 8.1 a uctujem bez problemov dalej. Kompatibilita s Windows 10 bola zabezpecena v skusobnej verzii uz v letnom update s odporucanim pockat do update Jesen.
Janiela
21.11.15,13:23
Pomaly dva týždne mi všetko beží tak, ako má. Ďakujem za príspevky. :-)