nikolino
06.11.15,14:18
Poradte prosím neviem sa rozhodnúť či refinancovať či sa oplatí alebo nie.
Máme hypo pre mladých v čsob teraz nám končí fix 5 rokov a dali nám úrok 2,95 splátka 206,69 načo som išla do banky aby nám dali lepší úrok 2,55 % a mesačná splátka bude 202,73 alebo si vyberiem jednu zo služieb: sporiaci účet, kreditnú kartu, povolené prečerpanie, cestovné poistenie k platobnej karte. A v tomto prípade Vám znížime úrokovú sadzbu na 2,35 % a mesačná splátka bude 200,76 eur a táto splátka je rátana z aktuálneho zostatku hypo. takže ešte nám ostáva presne 10 rokov. Finan.porad. mi dala ponuku zo SLSP z úrokom 1,8% v sume 198,02 alebo 1,9% suma o čosi vyššia že sa to upresní až po podpísaný zmluvy....fix na 5 rokov mali by sme ušetriť 2,74€ za mesiac x 5 rokov = 164,40 len čomu nerozumiem slsp ten úrok vyrátala zo zostatku hypo ktorý je v registri ale tam sa upravujú údaje cca po 3 týždňoch t.j. my sme zaplatili ďalšiu splátku ktorá tam nebola ešte nahodená cca 136,60 poradkyňa mi povedala že táto suma mi zostane + tých 164,40 takže celkom by sme ušetrili 301,-€ a že hypo by sme splatili za 10 rokov a jeden mesiac tak my vychádza že vobec neušetríme 301 ale -ta jedna splátka 198,02 = 102,98€ už neviem ako to porátať vysvetlite mi to niekto som s toho magor či do toho ísť alebo nie tým že čsob dala lepší úrok by sme ušetrili 355,80€ čo mi príde fajn a nič nemusím vybavovať behať atď.....vdaka ostatné podmienky majú zhruba rovnaké
jslancik
06.11.15,13:21
ja by som ostal v súčasnej banke. kvôli (otáznym) pár eur rozdielu by som ani prstom nepohol.
Mila123
06.11.15,13:24
kto bude platiť poplatky za nové zmluvy, ak prejdeš do inej banky? cestovné poistenie je fajn, ale aj tie karty niečo mesačne pýtajú......toto by som si zistila, potom by som postupovala, ale podľa môjho názoru nemáš to zlé.....
nikolino
06.11.15,13:25
vdaka za názor čím viac nad tým rozmýšľam tým viac sa prikláňam k čsob vždy sme boli s nimi spokojný.....
buchač
06.11.15,14:46
Ja som refinacoval. Išiel som z PSS do SLSP.
Lenže ako vraví jslančík, Tebe sa to neoplatí.
Ty ušetríš za 5 rokov pár éčiek...lenže ja pri tej istej sume splácania skrátim dobu splácania o 5 (päť) rokov...a to je už iná káva.

P.S.:
Špecifikovať moje podmienky nemá význam.
Oliwa
06.11.15,15:24
Banky to majú vo všeobecnosti veľmi dobre ošetrené, aby si udržali klienta... Konkrétne ČSOB mala predčasom napr. len za podanie žiadosti o refinancovanie úveru poplatok 40 eur. A to len za to, že by pobočka poslala Tvoju žiadosť na centrálu do BA a tam by sa ňu láskavo niekto pozrel... Lebo riaditeľ/ka pobočky takú právomoc už nemá.
Aktuálny cenník máš tu:
https://www.csob.sk/dolezite-dokumenty/sadzobniky-poplatkov
Pozri si fyzické osoby, časť úvery, strana 14.
Napr. potvrdenie vydávané na základe žiadosti klienta.... 100 eur + DPH.
Bude ho od Teba nová banka pýtať, či?
"Trebalo" by sa popýtať tej tety v jednej i druhej banke, čo Ťa tá sranda bude stáť...
Či Ti napr. "nová" banka bude akceptovať znalecký posudok, alebo bude treba urobiť nový, či budú akceptovať poistenie nehnuteľnosti u súčasnej poisťovne, alebo budeš musieť zmluvu vypovedať a poistiť sa u "ich" poisťovne, budeš si musieť založiť u nich bežný účet, presmerovať všetky trvalé príkazy, nahlásiť zmeny účtu zamestnávateľovi, poisťovniam, operátorom, ak máte deti, kvôli prídavkom ÚPSVaR, dodávateľom energií...
A ono to človeka bude stáť nemálo energie... Už si len fakt všetko porátať, a na všetko sa v oboch bankách pýtať, najmä na tie teraz zamlčované poplatky...
Spísať, sčítať, rozhodnúť sa...
Treba si uvedomiť, že teta v prvej banke má za úlohu nepustiť Ťa od nich a teta v druhej banke je platená za to, aby si k nim prebehla... ;) Lebo od toho sú platené...
Cena za ne/vernosť /aj banke/ je vysoká... ;):):D
buchač
06.11.15,15:28
Oliw

Nemáš ešte z toho dobrého matrošu ???
Nože pošli, dám Ti adresu.
nikolino
06.11.15,16:30
Ďakujem zá názor znalecký, vklad do katastra platí slsp, malej odkladám každý mesiac dań. bonus tak mi je jedno či ho budem mať doma alebo v čsob na bezplatnom sporiacom účte kde môžem s peniazmi hýbať. manžel hovorý aby sme to nechali v čsob
.
nikolino
06.11.15,16:32
Ďakujem zá názor
nikolino
06.11.15,16:35
Ďakujem zá názor znalecký, vklad do katastra platí slsp, malej odkladám každý mesiac dań. bonus tak mi je jedno či ho budem mať doma alebo v čsob na bezplatnom sporiacom účte kde môžem s peniazmi hýbať. manžel hovorý aby sme to nechali v čsob, poistenie by sme museli vypovedať a zriadiť v slsp nové.