tierry
07.11.15,08:48
Po narodeni dietata ako mam postupovat ked ma byvala frajerka neuviedla do rodneho listu ako otca a mam zaujem o vzajomnu starostlivost

Ako sa da urcit otcovstvo kde sa mam obratit aby som mohol poziadat o vzajomnu starostlivost o dieta ked som biologicky otec.byvala priatelka ma nechce uviest do rodneho listu nechce ani alimenty ale ja sa chcem s dcerkou stretavat zajtra sa ma narodit 8.11.2015 a chcem sa o nu starat
Peggynka
07.11.15,07:52
Podaj si Návrh na určenie otcovstva na súd:
Ak nedošlo k určeniu otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov,môže muž, ktorý tvrdí, že je otcom, navrhnúť, aby otcovstvo určil súd. Za otca sa považuje muž, ktorý s matkou dieťaťa súložil v čase, od ktorého neprešlo do narodenia dieťaťa menej ako stoosemdesiat a viac ako tristo dní, ak jeho otcovstvo nevylučujú závažné okolnosti.
Na podanie návrhu na určenie otcovstva na súde neplynie žiadna lehota. Otcovstvo určené rozhodnutím súdu nie je možné zaprieť.
tierry
07.11.15,08:04
Vdaka za radu a ak niesom manzel ale len byvali frajer
Mila123
07.11.15,08:24
a ešte aj ním musíš byť.......
tierry
07.11.15,08:26
Ano som a to tvrdenie sa da kde dokazat nemoze ma dako obist ani na porod ma nechce zavolat ze naco tam budem je to zbytocne ale ja chcem vidiet dcerku po narodi
tierry
07.11.15,08:41
Som otcom som aspon si to myslim a urobim si test otcovsta naco byvala tvrdi ze nieje treba ze na milion percent som .ako ale kde by som si mohol zistit kedy bude rodit lebo najprv mi tvrdila ze ma zavola na porod a potom ze tam nemusim byt ale ja tam chcem byt v blizkosti
Mila123
07.11.15,09:07
je to na rozhodnutí ženy- rodičky či dovolí, resp. chce mať otca dieťaťa pri pôrode.....
a to otcovstvo sa dokazuje, alebo vyhlásením oboch rodičov alebo genetickými testami.....
arizona
07.11.15,09:07
Hlavne nenaliehaj na priatelku,chce to klud!
Ak ste obaja presvedceni,ze si otcom dietata,vysvetli priatelke,ze ak ta za otca nezapise do RL dietata,budes to riesit sudnou cestou. Takze vas caka dlhodoby a neprijemny boj.
Taktiez jej v klude vysvetli,ze kazde dieta ma dvoch rodicov,ze aj ty mas svoje prava a povinnosti.
Neuvedenim otca do RL ochudobni seba aj dieta o o financne prostriedky.

Mozno ste teraz rozideni,alebo pohadani. Ber do uvahy aj to,ze s tehotnou zenou lomcuju hormony,ze je naladova,precitlivela,ze nie vzdy urobi to,co mysli...
A k porodu sa tiez netlac nasilu. Nie kazda zena chce mat v takychto chulostivych situaciach niekoho pri sebe. Ked aj uvidis babatko par dni neskor,nic sa nedeje...
tierry
07.11.15,09:54
Ano presne ako hovoris hormony snou dobre plieskaju pri porode nechcem byt staci mi na chodbe aby vedela ze som pri nej v zlom aj dobrom nebudem predsa doma sediet a tvarit sa ze sa nic nedeje je to zivotna a velmi dolezita udalost do zivota uz mam 40 r a niesom az tak blby aj ked mi robi napriek ze si nasla ineho priatela s mojim babetkom chcem byt v klude
kopretinka
07.11.15,10:05
ak ťa nechce uznať za otca a nechce ani alimenty,tak asi má na to dôvody.nepoznáme verziu druhej strany.môže to byť aj tak,že si ju znásilnil,týral......potom by som sa nečudovala..........
tierry
07.11.15,10:05
KNechcem byt pri porode na chodbe v cakarni ako normalny oteckovia nebudem predsa cakat niekde inde ked mozem byt tam ich blizkosti a potom pocuvat vycitku a reci kde si bol pri porode nooo
arizona
07.11.15,10:14
Fiha! Ak uz ma noveho priatela,tak to budes mat komplikovane. Na dieta sice budes mat narok,ale musis respektovat,ze aj ex ma narok na svoj zivot...
tierry
07.11.15,10:17
He he ake tyranie dva roky sme spolu chodili chceli sme velmiiiii babetko a tri dni po ultrazvuku mi zacala nadavat a urazat ma a opustila ma ze ona sa postara aj sama o malicku hlavne ze nema ani na zaplatenie sekov trosku a uplne jej preplo nechcela komunikovat stale len urazky a vycitky a recicky ty si len biologicky otecko nic viac ty budes len nas priatel a bla bla bla nikto nechape jej konanie
kopretinka
07.11.15,10:18
nechceš byť na chodbe ako normálni oteckovia??? a ty si čo,že si to takto vynucuješ?? ty si NENORMÁLNY otecko????nemôžeš sa nasilu tlačiť do pôrodnej sály!!! pochop to už konečne!!! ak si takýto násilnícky vo všetkom,tak sa nečudujem,že chce mať od teba pokoj!!!
kopretinka
07.11.15,10:26
píšeš sem iba ty,takže nevieme,kde je pravda. nevnucuj sa,tým iba zvýšiš jej odpor voči sebe.
tierry
07.11.15,10:34
Ano nech si vedie svoj novy vztah ako chce mna zaujima iba malinkaaaa dcerkaa zajtra sa ma narodit jupiiii
kopretinka
07.11.15,10:36
chováš sa ako 4ročný,ktorému zobrali hračku,nie ako 40ročný
Peggynka
07.11.15,11:22
Ako ťa mohla uviesť do rodného listu,keď sa dieťa má ešte len narodiť? Upokoj sa,nebuď hysterický.
tierry
07.11.15,11:27
Neuviedla ved mimco sa este nenarodilo iba sa pytam dopredu
tierry
07.11.15,11:30
Pravda je ta co ti pisem nemam dovod klamat naco by to bolo dobre
tierry
07.11.15,11:38
Ano nikto jej zivot nebere ja chcem iba svoju dcerku nic ineho mam nanu narok a nie ze raz za mesiac mi ju ukaze z okna a ze ahoj majsa
tierry
07.11.15,11:50
Ja hracky nemusim bol by so zvedavy keby tebe zobral muz dieta co by si robila on by mal vsetko a ty nic
karakul
07.11.15,12:39
... možno ťa nechce nechať uviesť ako otca, lebo ním nemusíš byť (aj keď si o tom presvedčený).
tierry
07.11.15,12:58
Ahaa a co mam potom podla teba robit
Tweety
07.11.15,13:07
dať urobiť testy otcovstva
Peggynka
07.11.15,13:15
Predtým, ako navštíviš matriku, investuj do testu DNA (cca 170€),aby si mal istotu,že dieťa je tvoje.Súdno-znalecké stoja 400€.
tierry
07.11.15,13:27
Zle som to napisal chcem byt na chodbe ako kazdy iny co by som robil v porodnej sale v cakarni pockam
arizona
07.11.15,13:45
Ber do uvahy to,ze dieta musi trochu podrast,aby priatelka,ale aj sud uznali,ze si ho mozes vziat na cely den,alebo na dlhsie. Chapem tvoju radost,ale trosku sa skludni a ries veci s chladnou hlavou. Takto "hrrr" ako pises svoje prispevky asi priatelke pojdes rychlo na nervy a nebude mat zaujem na caste stretavanie s tebou. Uvedom si,ze ona si mozno planuje svoj zivot inak,ako s tebou neustale za patami. Aj ked mate spolu dieta...
karakul
07.11.15,13:45
... a to matka len tak musí súhlasiť s testami DNA? čo keď odmietne? lebo ak sa prihlási ktokoľvek o test DNA, tiež musí súhlasiť ?
tierry
07.11.15,13:48
Ale test dna mi nebude nanic pri sudnom konani keby som chcel poziadat sud o vzajomnu starostlivot musim si dat spravit na sude sudno znalecke no ona ma na matriku nezavola nepovedala mi o tom nic iba to ze jej da svoje priezvisko
korela
07.11.15,13:56
Ak ti záleží na zdraví dieťaťa, nechaj ju na teraz pokoji, nezaťažuj ju pri pôrode, a nech ťa ani nevidí, ak sú vzťahy teraz aké sú medzi vami, aby ju to nerozrušilo a nestratila tvorbu mlieka.
Máš už nejaké svoje iné deti?
Prečo si ju nepožiadal o ruku? Bol by si v inej situácii teraz možno.
tierry
07.11.15,14:04
Poziadal som ju o ruku odvrkla mi teraz nieje nato vhodna doba vies ake je to drahe hotel oslava sobas lebo sa pozerala na mladsiu sestru co si nasla synacika z bohatej rodiny ktoremu samozrerjme zaplatili rodicia .nemam ine dieta.preco by som ju mal nechat ved chcem iba snou komunikovat ja sa staram o ne a bojim mne to nieje ukradnute ako inym muzom ved to je zivotna najdolezitejsia udalost v zivote narodenie miminka na inom nezalezi
korela
07.11.15,14:19
Ak jej dá svoje priezvisko, teraz s tým nič nenarobíš, nezabrániš jej v tom. Môžem sa spýtať, koľko má ona rokov?
Ukľudni sa, v tomto štádiu si teraz mimo hry, budeš mať čas dať veci do poriadku. Ak má skutočne priateľa, tak by bolo úplne nevhodné aby ste sa stretli náhodou v pôrodnici. Kyticu ev. aj s darčekom jej môže zaslať po kuriérovi, keď už bude doma.
Buď trpezlivý, to zaváži viac, ako nejaké nepredvídané scény.
.
Svadba nie je lacný špás, ale nemusíte mať veľkú svadbu, stačia dvaja svedkovia pri civilnom sobáši.
tierry
07.11.15,14:42
Ano ved nech si planuje to jej nikto nebere hlavne je premna ze nebude klamat a zahovarat a ze uvidim malinku uz mam vsetko svoje mame vsetko dvojmo kocarik vajicko oblecko ja si zasobstaram vsetko to co ma aj ona postielku vsetko moja mama nas mala 3 nieje problem sa vsetko naucit mna to bavi a tesim sa nato moze plakat aj 20 krat za noc ved nato som tu aby som ju uspasl a ukludnil tesil som sa na malinku cely zivot na inom mi nezalezi a preto urobim vsetko na svete aby som bol dobry tatino a vela ludi povefalo ze budem super oteckoo
tierry
07.11.15,14:52
To vsetko ja viem a chapem svadba je najmenej tych par korun sa najde a do porodnice pojdem ja on tam nema co robit je snou par mesiacov ako ze sa jej ujal co jej namne vadilo tak zrazu to iste uz jej na nom nevadi no chlapec ked tam pride on tam nema co robit to nieje jeho dieta on nech caka doma somarik a nech sucha nohami on sa o moje dieta starat teda nebude nech si urobi svojeeee odtial potial zase ja niesom hlupak preco by som mal ustupovat jaaa
tierry
07.11.15,15:23
40 r ma ona aj ja
Peggynka
07.11.15,15:38
Hmm ... a si schopný pripustiť,že ten vzťah udržiavala paralelne s tebou a môže to byť aj tak,že ani ona nevie,čie dieťa to je ? Buď realista,život píše neuveriteľné scenáre.
tierry
07.11.15,15:42
Noo na sto percent mi tvrdi ze je len a len mojee
Peggynka
07.11.15,16:41
Takže nebude mať problém,keď si zaplatíš test otcovstva (pre istotu).Ak nebude súhlasiť,tak porozmýšľaj,prečo asi :)
tierry
07.11.15,16:54
Ano ano pochopil som to som jej to povedal ty hajzel co si myslis ze som spavala aj z niekym inym len stebov samozrejme ze je len a len tvoje to je jej reakcia na test otcostva
arizona
07.11.15,17:31
Nehnevaj sa,ale spravas sa ako nejaky nezrely pubertak! Na svete su miliony deti,ktore ziju s nevlastnym rodicom v jednej domacnosti .A je uplne bezne,ze ich aj vychovavaju. Spravas sa velmi majetnicky a rozkazovacne,uvedom si,ze tvoja ex ma pravo na vlastny nazor a na vlastny zivot. Cim viac budes vyskakovat,tym viac si ju znepriatelis,co asi nie je vhodne,ak sa chces s dietatom v buducnosti stretavat. Preco by jej priatel nemal pravo ist za nou do nemocnice? Sa zobud!!! Ako ti pisali vyssie,zena po porode potrebuje klud na zotavenie,inak moze ublizit sebe aj dietatku. Tak zacni rozmyslat a konat zodpovednejsie...laska sa neda ziskat nasilne
tierry
07.11.15,18:29
No ty sa nehnevaj teda kazdy jeden muz by reagoval tak isto ako ja vy zeny trosku inac rozmyslate cudzi muz ktoreho ja nepoznam tam predsa nema co robit on nech si chodi na svoj porod ked bude mat deti nie na moje niesom majetnicky cely zivot som cakal na porodny den a nebudem sa tam pozerat na nejakeho tupca co mi namotal byvalu nanu kaslem ale malu by preco mal mat 10 otcov nebude mat nahodou malinka ked vyrastie sama zisti kto bol dobry otec a kto len falosny nahradny to je ako keby tvoj syn mal ist prvy den do skoly napr a tvoj muz ti povie ze ty snim nepojdes proste zostan doma naco tam pojdes ja ho tam odprevadim s milenkou ako by ti to padlo asi vhod na srdci zeeee
arizona
07.11.15,18:50
Mylis si pojmy! Keby siel moj muz s milenkou,alebo tvoje ex priatelka so svojim partnerom,tak to je sakra rozdiel,nemyslis? V tvojom pripade sa nejedna len o dieta,ale aj o tvoju ex. Ona ma tiez svoje prava! Ak sa rozhodne,ze jej terajsi priatel bude pri porode,tak je to jej rozhodnutie,ktore musi kazdy respektovat. Uvedom si,ze ti zatial nefigurujes oficialne NIKDE!. Takze tvoje dohady,ze ty si otec su ti nanic,ak to ona neprizna oficialne,alebo ak o tom nerozhodne sud. Takze konat mozes az potom...
tierry
07.11.15,19:10
Konat mozem aj twraz mam nato pravo nebude len ona sama rozhodovat o niecom nato su predsa vzdy dvaja aby sa dohodli a nie ze bude robit na truc lebo preto lebo chce to tak nefunguje mame rovnake prava a povinnosti keby som bol hajzel dam ruky od toho prec a nezajem kolko chlapov to tak urobi aby mali pokoj od alimentov aj tak ich to raz dobehne zena spetne poziada a chlapca zavru ked nezaplati robia to zeny schvalne my sme sa dohodli ze ma porod zavola a ja som jej povedal ze si nezelam aby tam ten druhy dosiel a hotovo
kopretinka
07.11.15,21:14
škoda reagovať ..............
lujza.j
07.11.15,21:20
takto to dopadne....ked deti majú deti....
kopretinka
07.11.15,21:34
šak majú obaja vraj 40....ale chovajú sa ako 4ročný.....
lujza.j
07.11.15,21:56
:eek:ale dokopy neé:D
Anika61
07.11.15,22:05
Myslím,že toto je ťažko objektívne posúdiť-lebo môže to byť len reakcia odvrhnutého muža....ale môže to byť aj prejav nešťastného ''otca''...a poniektoré ženy dokážu veľmi kruto ubližovať mužovi prostredníctvom detí.....
korela
08.11.15,03:09
Život píše príbehy..., tu prichádza do úvahy množstvo variácií, až no.
Kolegyňa na našom odd., rozvedená po veľmi krátkej dobe, si povedala, že chce jednoducho dieťa. Naraz na ňom pracovala s tromi mužmi z podniku s dostatočným príjmom a dobrými perspektívami, vybavených intelektom, pekným vzhľadom, s VŠ.
Dvaja z nich boli najlepší priatelia, spolužiaci zo školy, slobodní, ale zadaní, a nový námestník šťastne ženatý s dvomi deťmi v puberte.
Ešte pred pôrodom sa na súde vyriešilo otcovstvo. Stretli sa na ňom všetci traja naraz!!! Bez komentu. Otcom sa stal námestník. Ako to muselo v tej dobe zamávať s jeho rodinou, si neviem predstaviť.
Išlo o ženu z dobrej viacdetnej rodiny, tatko výborné postavenie, IQ mala vysoké, ale túžba po dieťati neznamenala pre ňu žiadne prekážky. A to mala hlboko pod tridsiatkou.

Tierry, možno vôbec netušíš, v akej si pozícii. Tento priebeh by som ti však nepriala. Zastav lomcovanie svojich emócií, aby vás SBS alebo policajti nemuseli ev. vyhadzovať z pôrodnice.
Nechaj ju v kľude odrodiť, to dieťa si to zaslúži, pri pôrode sa môže stať čokoľvek, hádam nechceš, aby prišlo k nejakému postihnutiu. Niesol by si to bremeno so sebou po celý svoj život. Ja viem, dvaja kohúti na smetisku, nie je nič vtipné. Ale prežiješ to. Nechaj to na ňu. Nechaj ju teraz na pokoji. Aby ťa to nakoniec ešte nevyšlo drahšie.
tierry
08.11.15,04:04
Aby som to nelutoval mas pravdu budem v klude ked to necham nanu tak si bude robit co chce a bezomna oki potom sa nasnu co predsa nech si zije snim ved zisti casom kto bol lepsi muz
tierry
08.11.15,06:21
Lujza a kopretinka chudere co ty vypisujete starajte sa doma o svojich muzov na vas komentar nieje nikto zvedavy mate komplexi cooo
lujza.j
08.11.15,06:50
No ked sme chudere ty si potom čoó:D:--- jáj mužžž...co ho nechce zena....za bia svojeho dietata.....dóbre si na tom:---
Žabinka
08.11.15,07:15
nechcela som sa vôbec zapájať do tejto diskusie, lebo od začiatku mám pocit, že sa niekto zabáva.. toto nie je prejav 40 ročného dospelého človeka.. ak hej, tak len s určitým mentálnym postihnutím.. ak máš ozaj 40 rokov a všetko tebou popísané je pravda, tak si nezaslúžiš nič viac iba ľútosť a súcit s tvojou úbohosťou.. a žena, ktorou čakáš dieťa, má môj "obdiv", že ho vôbec chcela s človekom ako si ty.. a ak si len robíš prdel, a zabávaš sa, tak daj pozor, aby sa ti to v živote nevypomstilo..
lujza.j
08.11.15,07:30
Mne stacilo čo-to letmo....:D....zabka.pekne si to napisala....
misoft
08.11.15,09:35
mimotemy

@tierry - koľkokrát ešte zmeníš znenie otázky? Už sa to vymyká tvojej kontrole!
misoft
08.11.15,10:58
mimotemy
buchač
08.11.15,11:02
Alebo druhá varianta...

DRBE mu ale statočne.
arizona
08.11.15,12:11
tierry asi dnes podupkava pred dverami porodnice, nema cas komunikovat :-)