charly111
07.11.15,13:55
Rád by som sa oženil s priateľkou, ktorá je rozvedená. Ešte za prvého manželstva jej exmanžel vzal hypotéku a ona je ako ručiteľ. Rád by som sa spýtal takúto vec: Dajme tomu, že on prestane platiť hypotéku lebo nebude mať s čoho splácať tak zákonite príde na rad moja priateľka, ktorá je ako ručiteľ. Tomu rozumiem. Ale čo ak ani ona nebude mať s čoho splácať? v prípade,že by som si ju vzal za ženu tak by bolo možné, že by potom siahli mne na plat? či to možné nie je? Iba sa pýtam preto aby som predišiel všetkých pochybnostiam :) pekný deň prajem
Tweety
07.11.15,12:57
Nie, nebudeš ( nemôžu ti dať exekúciu)splácať to, čomu ručila manželka predtým, ako ste sa stali manželmi. ALe prakticky ,ak bude BSM, bude splácať asi len zo spoločných peňazí.
misoft
07.11.15,13:01
Teoreticky: dlhy/ručenie manželky získané pred manželstvom sú len jej. Teda by si nemal mať problémy.
Prakticky: I keď je to pred manželstvom - stačí, aby v manželstve ste mali spoločný účet a ona by to splácala z toho - teda i ty by si platil (nechtiac). To by ste museli rozdeliť/zrušiť BSM na tvoje a jej. http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/z/zrusenie-bsm-za-trvania-manzelstva.html
charly111
07.11.15,13:26
Ďakujem...šlo mi predovšetkým o tú exekúciu, keďže rodičia chcú darovacou zmluvou mi darovať dom. Ešte raz ďakujem
charly111
07.11.15,13:27
Ďakujem za radu :)
Tweety
07.11.15,13:28
rada som poradila