winner123
09.11.15,00:26
Dobrý deň
pred 8 rokmi sme prerábali elektrinu a do miestnosti vzdau sme ťahali len 3x2,5mm
vtedy to stačilo. Ideme si urobiť šrotovník a drtič na konáre a použijem tam min 3kw motor takže budem potrebovať tri fázy. Chcel by som sa spýtať či je realne aby som do chraničky kt. je v zemi vedel potiahnuť ešte jeden Cyky kábel 5x4mm...Chranička má v najužšom bode priemer 32mm a su v nej už teraz vy cyky káble 3x2,5. Moja otázka je či by som vedel do nej ešte dostať 5x4mm a či by to išlo tak že prv natiahnem do nej sponovaci drot a potom pomocou neho by som potiahol cyky.
Dakujem
Chobot
09.11.15,08:24
Však si zmeraj priemer toho pôvodného kábla, priemer toho, čo chceš natiahnuť a pokiaľ to má spolu do 30 mm, tak by to malo ísť natiahnuť. Namaž olejom ten nobvý kábel a ťahaj.
Consultix
09.11.15,09:00
Olej by som asi nepouzil, ktovie ake reakcie tam nastanu casom mezdi olejom a PVC... Ale pravdu povediac neviem co ine :)
Chobot
09.11.15,09:41
Tak glycerin. Ten gume neuškodí.
Consultix
09.11.15,09:43
Ale drzi vodu :)
winner123
09.11.15,11:15
Lenže je tam chcem nechať súčasne dva a do nich ešte vopchať ten ďalší, a na sklz ma napadlo maslo alebo bravčová masť mohlo by byť?
Consultix
09.11.15,11:47
K tomu maslu, resp. masti sa nebudem radsej vyjadrovat :) Ak tak, nejaky priemyselny lubrikant.
Consultix
09.11.15,12:02
CYKY 5x4 ma vonkajsi priemer 14,5mm. CYKY 3x2,5 ma priemer 10mm. Pripajam Ti obrazok v mierke, ako by to vyzeralo v chranicke s vnutornym rpiemerom 30mm. Asi najdolezitejsim parametrom je, ze o aku dlzku sa jedna. Najvacsim problemom moze bty to, ze dva existujuce kable su skrutene okolo seba - ak ano, tak to urcite nepretiahnes. Ak by dva CYKY3x2,5 boli ulozene pekne vedla seba, potom je to na hrane, ale ak nie su kablemoc poohybane, tak by to mohlo ist aj bez maziva.
Dalsou moznostou je exstujuce dva kable (ak idu do krabice/rozvadzaca) odpojit, vytiahnut (rovno vytihnuti zatiahnut zatahovacie pero), a potom natianut spat 3 kable spolu, kazdych 50 cme fixovane izolacnou paskou, aby sa nekrutili.
Ale opakujem, na 5m by som to riskol pokus/omyl natiahnut, na 10 uz asi s obavami a na viac urcite nie. Ak ta trubka ma zahyby, kolena, a nie je predpisany polomer ohybu, tak rovno zabudni, ze by si tam CYKY5x4 natiahol "do zakruty".
Ostava Ti este moznost natiahnutia vodicov, ak je to predpisana ochranna trubka. Potom natiahnes len 5x CY 4mm, pricom samostatne vodice su prisposobivejsie.