mondes
09.11.15,08:14
Ahojte, prosím Vás, ak SZĆO kúpi auto, môže si ho hneď zaradiť do obch. majetku? Alebo musí čakať, kým nebude registrované na DI? Pretože tam sa čaká 2 týždne. Ako je to vlastne v praxi? Totižto pri kúpe auta mám hneĎ faktúru, ale nemám ešte technický preukaz. Za tým sa čaká. Takže ak už budem mať aj techničák, až vtedy môžem auto zaradiť do OM? A s akým dátumom? Ďakujem.
Consultix
09.11.15,07:56
Kedze na tuto temu je tu prispevkov az-az, skusim v "jednej" vete:
Zaradujes najneskor prvym pouzitim na podnikatelske ucely. Pouzit mozes, ak mas ECV (docasne, alebo uz vlastne).
PS: Na co sa na DI caka 2 tyzdne? Pridem a mam.
mondes
09.11.15,08:12
No veď práve, že ak už majú faktúru o kúpe auta, ktoré budú využívať len na podnikanie, taktiež majú auto k dispozícii, ale vraj (to mi vravela tá SZČO) na DI sa čaká 2 týždne, kým vydajú techničák. To sa mi tiež nejako nezdá, ale ak by to bola pravda, tak darmo, že mám k dispozícii auto, aby som ho mohla využívať na podnikanie hneď, ak nemám techničák, tak vlastne na ňom nemôžem ešte jazdiť. A k zaevidovaniu do OM taktiež potrebujem údaje z technického.
Consultix
09.11.15,08:17
Technicky preukaz uz neexistuje niekolko rokov. Mame osvedcenie o evidencii vozidla, ktore ma dve casti. Cast II. vydava vacsinou dovozca vo forme skladacky A4. Do tohoto dokladu zaeviduje DI vlastnika aj ECV pri navsteve DI. Nasledne vyda DI Cast I. v podobe plastovej karty. To moze trvat dva tyzdne.
JankaO
09.11.15,08:17
"techničák", na základe ktorého zaeviduješ OA do IM, DI vydá v deň zápisu OA do registra a pridelenia evidenčného čísla.
mondes
09.11.15,08:19
Aha, ďakujem Vám obom.