Ivon
28.10.04,19:06
Dobry podvecer
Chcem vas poprosit o radu , potrebujem vystaviť objednávku na administratívne práce na nasledujúci mesiac ale kedže neviem aky rozsah prác to bude neviem určiť čas za aký ma byť vykonaná a má byť na dlhšiu dobu .
Ako to mám urobiť.
Dakujem
vladan
29.10.04,04:39
Máte dohodnutú nejakú konkrétnu cenu? Alebo je stanovená hodinová sadzba?
Ivon
29.10.04,15:30
Sadzba na hodinu je stanovená ale neviem kolko hodín v danom mesiaci konkretna osoba odpracuje?
valeriam
29.10.04,20:35
Ivon, uveďte konkrétnejšie, to má byť dohoda o vykonaní práce, alebo živnostník, firma... majú spracovať nejaké údaje, alebo trebárs len lepiť obálky... Ťažko poradiť, keď nevieme čo
Nike
29.10.04,20:54
Pravda, ťažko poradiť keď nevieme čo. Ak to je DVP tak netreba objednávku. Ak ide o FO a práca na FA tak je možno dobre uvažovať aj o napr. zmluve o dielo keď je toľko neznámych v rovnici. Daj viac informácií
vladan
31.10.04,06:44
Sadzba na hodinu je stanovená ale neviem kolko hodín v danom mesiaci konkretna osoba odpracuje?
tuším som už takú objednávku robila a dala som ta niečo také: objednávame u vás také a také práce na mesiac taký a taký. Dohodnutá hodinová sadzba X,- Sk. Dohodnuté miesta práce XY.
Ale keďže ty to máš na dlhšiu dobu, tak namiesto mesiaca jedného tam uvedieš napr. od februára do novembra.
Ak túto obednávku uzatváraš s neznámym obchodným partnerom, tak by som vyžadovala, aby mi ten rozsah prác uviedol...
Teraz rozmýšľam, že ak fakt sa rozsah prác nedá ani len predpokladať, tak po ukončení prác a vystavení faktúry za tieto práce by som ešte poprípade k faktúre priložila nielen objednávku, ale aj nejakú smenovku, aby bolo zrejmé koľko hodín bolo odpracovaných.
Pekný deň
Ivon
31.10.04,08:12
Ahojte .
Má to byť objenávka pre živnostníka na FA , ale viem len sadzbu na hodinu a to o aku prácu sa jedná čo obsahuje (prípr. učt podkl. ,prípr. FAO , vybavovanie pred úradmi atď...) , ale ani netuším kolko času v mesiaci zabere , preto mám problém a neviem čo všetko má v tomto prípade objednávka obsahovať.
Nike
31.10.04,16:33
Ja by som sa istila zmluvou. Ale ak vám stačí objednávka tak presne ako píše vladan. A tiež by som dala dovetok, že odmena bude vyplatená na základe predloženého pracovného výkazu s rozpisom prác a odpracovaných hodín.