spiddy
09.11.15,12:59
Dnes mi dali vedieť na daňovom úrade, že mi príde kontrola. Potrebujem ešte vediet banálne veci ako napr. Či musím mať na sídle firmy pred domom tablicku z názvom a adresou mojej firmy

Ďakujem vopred za odpoveď

Ďalšia vec mám eshop a počítač ktorý mám nieje napísaný na firmu pretože bol zakupeny ešte pred tým ako som začal podnikať... viem ze je to asi smiešne ale chcem mať všetko v poriadku tak preto sa pýtam na také vrci
Tweety
09.11.15,12:01
Áno, musíš..
spiddy
09.11.15,12:10
A musím aj v tom prípade ak na sídle nemám ani predajňu ani vzorkovnu? Mám tam iba sklad
Žabinka
09.11.15,12:14
Tweety
09.11.15,12:15
napísal si, že tam máš sídlo firma, tak teda ako?
Jarka 1
09.11.15,12:28
Máš tam sklad, tak máš mať aj označenie. Napíš v PC, vytlač, strč do euroobalu /ak by pršalo/ a prilep na dvere.
spiddy
09.11.15,12:30
No áno moja firma tam ma sidlo ale nevyuzivam ho ani ako predajňu ani vzorkovnu ani nič pod.
Žabinka
09.11.15,12:38
ja by som označila.. nestojí to za naťahovačky s úradom.. aj keď skôr to kontroluje kontrola zo živnostenského úradu, alebo soi, tak ako mne nedávno.. a ako má tá daňová kontrola vedieť, kde má ísť?
Jarka 1
09.11.15,12:43
U klienta daňová kontrola ihneď pri vstupe skonštatovala: Dobre, označenie máte.
spiddy
09.11.15,12:50
Ďakujem a mohla by ste mi poradiť ešte s druhou časťou nmojej otázky
Tweety
09.11.15,12:52
ak tam máš sídlo,musíš to mať označené, a hlavne označ to, kam tá kontrola príde
Žabinka
09.11.15,12:57
a aká je druhá otázka? iba hádam.. či sa môže pracovať na pc, ktorý nekúpila firma? môže, prečo nie? ale sa o pc nič neúčtuje.. ale pracovať sa môže... a kto kúpil pc? nech ti to ten, kto to kúpil, predá, a budeš to mať vo firme..
spiddy
09.11.15,13:08
Kúpil som ho Ja...otázka bola myslená tak ci nebudú protestovať že nemám na firme napísaný pc.ale z eshopom pracujem aj tak väčšinou na mobile cez net ( mobil mám napísaný na firme)
kn-alka
09.11.15,13:40
DÚ nezaujíma na akom compe pracuješ, jeho zaujíma náklad, ktorý si si uplatnil. Ak ho nemáš v nákladoch, je to len na tvoju škodu.
spiddy
09.11.15,15:17
V poriadku dakujem, a myslíte že stačí internet bv mobile?
marrko1
09.11.15,15:44
Určite nie, keby danovaci riešili takéto ozaj banálne veci ,na ppokutách nenahrabu ani euro. DU vaš eshop a pc určite riešiť nebudú a co sa tyka tabuľky s názvom firmy to by nebolo od veci
Terezia13
09.11.15,16:14
o označení firmy hovorí živnostenský zákon č. 455/1991 § 30 ods. 1

povinnosť označovať sídlo firmy, resp. miesto podnikania v prípade živnostenského podnikania stanovuje 455/1991 živnostenský zákonník. Podľa § 30, ods. 1. uvedeného zákona je podnikateľ povinný označiť prevádzkareň najneskôr v deň začatia prevádzkovania živnosti. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.
ďalej pozri § 17
Podľa § 17, ods. 3 sa za "priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti" považujú najmä:
- priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľského subjektu,
- stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel
- miesto podnikania fyzickej osoby a sídlo právnickej osoby
- výstavné priestory a vzorkové predajne,
- priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie

Živnostník je tak povinný označiť aj miesto jeho podnikania.

alebo pozri:
http://www.uspesne-podnikanie.sk/ako-spravne-oznacit-prevadzkaren