salomen 33
09.11.15,15:17
Zdravím.Mám 2 roky nakrivo a skrátene zrastenú kľúčnu kosť.Z tohto titulu veľké problémy z postavením ramena, trpnutím,praskaním,krčná a iné následky ktoré nejdem rozpisovať.Ortopédi 0 bodov. Potrebujem poradiť kontakt na odborníka pravdepodobne traumatológa alebo niekoho kto by mi poradil alebo niekoho kto má podobnú skúsenosť.Chcel by som to rozpýliť a zafixovať dlahou.Všetci opakujú zrastené a basta a viac ich nezaujíma.
Ďakujem.
buchač
09.11.15,15:25
Žiaden traumatológ a ani z inej krajiny také niečo nebude robiť.

============================

DOPLNENIE :

Mám dojem, že nenájdeš tak skoro jedinca s podobným problémom.
Ale ak máš eminentný záujem na nápravu stavu, tak si operatéra a špitáľ musíš nájsť sám.
Začneš od štátnych a skončíš u súkromných. Najprv na Slovensku a potom pokračuj v zahraničí.
Nebolo by od veci informovať sa aj u svojej poisťovne, že ako to je - bude s platbami za výkon.
Lebo ak nepreplatí, tak asi solídne prevetráš účet.
salomen 33
09.11.15,17:30
Prečo?
buchač
09.11.15,17:37
Ujasni si najprv, čo je to traumatológia a čo je chirurgia.
salomen 33
09.11.15,17:40
Už so si ujasnil.Zle som sa vyjadril.Tak úrazová chirurgia.
buchač
09.11.15,17:46
Ani úrazová chirurgia...lebo to je to isté = traumatológia.
salomen 33
09.11.15,17:49
Tak mi to objasni ak som stratený v preklade.
buchač
09.11.15,17:53
Ty máš stav po nejakom úraze,ktorý trvá už 2 roky .
Traumatológia rieši akútne - neodkladné - úrazové stavy po nehodách..a podobne.
Chirurgia tie ostatné prípady.
salomen 33
09.11.15,18:10
Našiel som tu na Porade jeden comment pani ktorá riešila obdobný problém ale už nepíše ako dopadla.Musím to riešiť pretože zlou polohou sa zmenila mechanika ramena a ničí mi to hlavicu ramennej kosti a nemožem riešiť následky ale príčinu.Viem že to nebude jednoduché ani lacné ale nemám na výber.Preto som sa pýtal aj na nejakú konkrétnu či už štátnu alebo súkromnú kliniku u nás či vonku ktorá to bude mať voľu riešiť.
Ferino12
14.02.16,18:22
Klinika SAGAX D. Streda.......skús sa informovať
salomen 33
15.02.16,13:41
Oni robia asi len jednodnovú chirurgiu artroskopiou a ja by som mal otvorenú operáciu.
sosak
15.02.16,17:13
V staršom príspevku píšeš o dlhodobom zápale v predmetnom ramene. Keď je tam zápal, tak žiadny chirurg nepristúpi na tebou žiadaný zákrok.