Marfa
09.11.15,17:06
Ahojte, rada by som sa poradila. Zamestnanec, obcan CR je zamestnancom slovenskej firmy. Tento zamestnanec ma uzavretu dohodu o pouzivani sukromeho osobneho vozidla na sluzobne ucely so zamestnavatelom. Miesto vykonu prace v pracovnej zmluve ma Slovenska republika. Pracovna pozicia je obchodny zastupca. Mam par otazok. :)

1. Ked si tento zamestnanec robi cestak, moze si dat zaciatok pracovnej cesty trvale bydlisko? Dajme tomu trasa trvale bydlisko - Bratislava?
2. Spotrebu z TP moze pouzit mimomesto?
3. Cenu za PL moze pouzit z web stranky statistickeho uradu?
4. Nahrada za km pri pouziti sukromneho auta, 0,183 eur za km plati za celu trasu, aj trasu v CR?

Dakujem krasne za rady.

Pekny vecer prajem
Chobot
09.11.15,16:34
Miesto výkonu práce Slovenská republika nie je v súlade so zákonníkom práce. Pozri sem, písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/t75220-miesto-vykonu-prace.html

Odpovede:

1. Ak bude mať inak definované miesto výkonu práce, tak áno. Ak mu to schváli tak nadriadený zamestnanec.
2. Používa sa spotreba podľa § 7 ods. 6 zákona o cest. náhradách - pozri tam.
3. Iba pre cesty po SR. Ak je cesta v zahraničí, treba doložiť doklad o tankovaní s cenou PHM v danej krajine. Pozri si bližšie § 15 zákona o cest. náhradách.
4. Áno.
Marfa
10.11.15,09:15
Dakujem za odpoved. Prosim Ta, k tej tretej otazke, pozrela som si § 7 ods. 6 zákona o cest. náhradách. Ak je v TP uvedena spotreba mesto, mimo mesto, kombinovana, tak to musime rozratavat podla trasy? Neda sa to nejak zjednodusit? Aby sa dal pouzit len jeden typ spotreby?

Dakujem.
Chobot
10.11.15,09:20
Ak bola cesta aj v meste aj mimo mesta, tak kľudne použi kombinovanú. Netreba rozrátavať, myslím, že ať tak do detailov by žíadna kontrola nešla.