Camanta
09.11.15,16:11
Ahojte. Chcem si otvoriť vlastný obchod s oblečením. Chcem tam predávať veci dovezené zo zahraničia.
A chcem sa vas opýtať čo mi na to treba respektíve či sa mi oplatí si na to brat dotáciu s úradu práce a tým pádom sa zaviazať na 3 roky alebo žiadna dotácia.
Ďakujem
arizona
09.11.15,15:18
Ci s dotaciou,alebo bez nej,to je rozhodnutie na tebe. Nevieme,co konkretne bude pre teba vyhodnejsie.
Vsetko ostatne najdes cez vyhladavac,bud cez poradacky,alebo cez google...
Camanta
09.11.15,15:36
Ďakujem za odpoveď . Len som chcela vedieť či si už niekto dotaciu bral na takýto podobný účel podnikania. Tak či sa mu to oplatí zaviazať sa na 3 roky
Zubajda86
09.11.15,16:07
Ja som dotáciu brala minulý mesiac. Síce na iný účel, ale využijem ju celú na praktické účely - nájom a zdravotné poistenie. Tiež som dlho zvažovala za a proti, lebo 3 roky sú dosť. Ale ak vieš, že podnikať chceš a nenávratná dotácia nie je na zahodenie, tak do toho choď. Síce je to otrasná byrokracia, ale ak zotrváš, môžeš si potom povedať "zvládla som to" :)
Camanta
09.11.15,17:20
Ďakujem. :) držím palce v podnikaní.
Anik
09.11.15,17:42
v ktorom meste žiješ ? aká je výška dotácie ?
terezamaria
09.11.15,17:47
Za dotáciu z ÚPSV a R nebudeš kupovať tovar. Môžeš kúpiť regále, pokladnicu a iné zariadenie do obchodu, ktoré ti môžu prísť kedykoľvek skontrolovať.
Anik
09.11.15,18:16
bratislavský kraj: 2,5 násobok CCP

100% 60% 40%

najviac 2 832,40 najviac 1 699,44 najviac 1132,96


ostatné kraje s priemernou MEN ≤ ako je celoslovenský priemer:

3-násobok CCP

100 % 60% 40 %
najviac 3 398,88 najviac 2 039,33 najviac 1 359,55


ostatné kraje s priemernou MEN > ako je celoslovenský priemer:

4-násobok CCP
100% 60% 40 %
najviac 4 531,84 najviac 2 719,10 najviac 1 812,74
tých 60 % je poskytnutých po 30 dňoch od podpisu zmluvy na prvých "12 mesiacov potom sa dáva správa a tak sa píše žiadosť ak je všetko ok na zvyšných 40 % sumy

poznám z praxe viacero ľudí, a konkrétne aj čo sa týka obchodu s oblečením,
ktorí po vyčerpanom príspevku 60% už ani nechceli pokračovať ďalej a brali menšie straty akoby nasilu držali živnosť 3 roky .
Dalo by sa povedať, že SZĆO , ktorý má dotáciu zaplatí isto viac peňazí za odvodové povinnosti voči štátu za tie tri roky, ako je výška dotácie.
Obchod je asi jedna z najrizikovejších činností- nakoľko tam musíš mať vyššie vstupné náklady-tovar, prenájom predajne, energie atď.
Nechcem Ťa odrádzať iba Ty vieš či si dôveruješ a do akého rizika si schopná ísť.
Ja osobne nerada riskujem.
Camanta
09.11.15,19:00
Prečo nemôžem za tie peniaze kupovať tovar??
Camanta
09.11.15,19:04
Ďakujem za info aj radu :) ja tiez nerada riskujem a práve preto som chcela vedieť názory od ľudí čo majú s dotáciou skúsenosti. Keďže sa môže stať že prvý rok mi to pôjde a potom už nie. A ja ďalšie dva roky budem musieť mať tú živnosť. Preto sa rozhodujem že živnosť si založim bez dotácie prvý rok uvidím a potom ju môžem nechať. A nebudem nikde viazaná.... Zajtra idem za uctovnickou tak sa s ňou poradím :)
terezamaria
09.11.15,20:09
Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich s prevádzkovaním SZČ uvedených v podnikateľskom zámere ......http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/prispevok-na-samostatnu-zarobkovu-cinnost-49.html?page_id=13191
Zubajda86
10.11.15,13:44
Ahoj, ako si sa nakoniec rozhodla? Lebo podľa mňa by si sa mohla popýtať aj v nejakých butikoch/sekáčoch, ako im to ide. A možnože natrafíš aj na niekoho s príspevkom :) Ja mám kamošky, čo si otvorili sekáč v Malackách s oblečením zo zahraničia. Síce si na to brali klasicky úver, ale snáď ho aj rýchlo splatia. Ide im to.
Camanta
10.11.15,14:14
Bola som dnes s uctovnickou a rozprávali sme sa. Ja son uvažovala aj na sro. Nakoniec sme sa zhodli ze živnosť bude pre mňa ako začínajúcu podnikateľka najlepšia. Keďže som ešte mladá baba 23r. Len si musím zistiť na internete že ako je to s dph a clom keďže ja chcem brať tovar z ameriky. Ci to prechádza colnicou a aký doklad mi vlastne vystavia keď mne príde kontrola a budú chcieť vidiet prijmovy doklad