daja
02.06.06,14:08
Mám na Vás odľahčujúcu otázočku. Kolko dní trvá prevod pri zahraničnej platbe v rámci Slovenska. Napr. ak uhradím dnes, kedy to dostane klient v inej banke na slovensku. (a ako je to s platbou zo/do zahraničia). Chcem si to overiť - viete, všetci tvrdia, že mi posielajú peniaze a na účte stále nič a velké nič!
karpis
02.06.06,12:18
Približne 2 pracovné dni
Marianna01
02.06.06,14:44
Podľa internej smernice nemenovanej bank. inštitúcie:
prevod z jednej pobočky na druhú v rámci banky 1 prac. deň
prevod z jednej banky do druhej - 3 pracovné dni.
Samozrejme im to môže trvať aj menej (so skúseností vieme, že niekedy to už na druhý deň máme na účte), ale majú na to spravidla 3 dni. Myslím, že je to v rámci nejakého predpisu (? neviem akého), takže takto by to malo byť aj v iných bankách.
kalkulka
04.06.06,06:04
Stalo sa mi, platba išla asi 5 dní k nám. Vrámci jednej banky je to rýchle, ale ak niekto posiela z jednej banky do inej banky, ono sa to berie ako zahraničný platobný styk, takže je to jedno, či ti ide platba vrámci Slovenska alebo zo zahraničia. Overovala som si to. Niekedy bohužiaľ zo zahraničia príde platba skôr ako na Slovensku.
daja
05.06.06,05:20
Takže mi nezostáva nič iné len čakať - možno sa raz dočkám
sgm
05.06.06,07:49
Moja skúsenosť s prevodmi je taká, že napr. mzdy, ktoré posielam do Sl.sporiteľne, sú na účtoch do 24 hodín!! Tie ostatné - do VÚB, Tatrabanky, Poštovej banky... tie prichádzajú až po dvoch pracovných dňoch.
Chobot
05.06.06,08:06
Moja skúsenosť s prevodmi je taká, že napr. mzdy, ktoré posielam do Sl.sporiteľne, sú na účtoch do 24 hodín!! Tie ostatné - do VÚB, Tatrabanky, Poštovej banky... tie prichádzajú až po dvoch pracovných dňoch.

Z akej banky tie úhrady posielaš? A sú v SKK alebo zahraničnej mene?
sgm
05.06.06,11:22
Úhrady posielam z Citibank, a sú aj SKK aj CZK.