silvinka995
10.11.15,08:51
Sme rozvedeny rok,nie sme vysporiadany a exmanzel mi dlzi aj na vyzivnom,tak som mu navrhla nech sa vzda polovice bytu,nech nechodim po sudoch a mam s nim pokoj.ako to urobit aby sa dal byt na katastri prepisat na mna na zaklade nejakeho papiera ktory mi posle z Irska kde zije?V sucastnosti uz poberam nahradne vyzivne a chcem sa len uistit,ze nam jedneho dna nezaklope na dvere a nebude si robit narok na byt,kedze uz 6 rokov nezijeme spolu a nezaujima sa ani o deti ani nic neprispieva.ako to co najlepsie vyriesit?Dakujem za kazdu radu!
ivka70
10.11.15,08:06
Ak poberas nahradne vyzivne, tak to vyzivne od neho bude stat vymahat.
Cize tvoj slub, ze ak prepise byt na teba, nemusi viac vyzivne platit, nepomoze.

Nejaky papier na prepis na katastri nestaci.
Musela by to byt riadna darovacia alebo kupno-predajna zmluva, na ktorej by musel dat overit podpis.
Da sa aj v Irsku, ale ak chces aj to vysporiadanie, tak to si daj napisat pravnikovi ,s vycislenim dlzneho vyzivneho a hodnoty prepisaneho bytu a vzajomneho zapocitania k vyzivnemu dopredu.
Najlespie, kedze je len rok od rozvodu, ako vysporiadanie BSM, kde ty ho z bytu vyplatis a to, co by si mu mala zaplatit dalsou zmluvou zuctujete voci dlznemu vyzivnemu (ak to vobec bude taka hodnota).
A zaroven si uvedom, ze poberanie nahradneho vyzivneho na deti nezbavuje otca povinnosti vyzivne platit a raz sa to k nemu vrati ..... cize musela by si aj to zrusit, ak by ste sa vysporiadali hodnotou bytu.
silvinka995
10.11.15,09:15
Dakujem,viem ze stat by mal od neho vymahat,tu ide o zameskane vyzivne,ktore nebolo uhradene este pred poberanim nahradneho vyzivneho,vtedy som nanho podala aj trestne oznamenie,dostal podmienku u prokuratora 18 mesiacov a uz ubehli dalsie tri roky.jednoducho sa ukryva v zahranici a nic sa nedeje,zazili sme s nim peklo a zanechal mi tu aj kopec dlhov,mame tazky zivot co sa tyka financii,kedze ja som na invalidnom dochodku,no mame konecne pokoj,co si zelam pre svoje deti najviac a tazko vsetko riesit takto,ked nikto ani nevie kde presne je.no dakujem skusim tu darovaciu zmluvu.