kendy
10.11.15,10:47
Ahojte,
na personálnom som sa dozvedela, že si nemôžem zobrať pol dňa dovolenky, len celý. Môže zamestnávateľ takto postupovať?
Vraj sa to dá obísť, že mi napíše dovolenku na celý deň a ak pracujem, berie sa to ako nadčas, ktorý môžem čerpať ako náhradné voľno. Ale mám potom nárok aj na stravenku, ak odpracujem min. 4 hodiny?

A ak mám pružnú pracovnú dobu a 8-13 musím byť v práci, no o 12 musím odísť so synom na paragraf, vychádza mi potom, že paragraf mám len na hodinu a 3 hodiny si musím nadrobiť... dá sa nejako "obísť" aj toto? Napr. že sa vrátim do práce, pípnem si príchod od lekára a hneď na to odchod z práce....

Ďakujem :-)
ivka70
10.11.15,10:15
Moze zamestnavatel takto postupovat.
Moze umoznit cerpat len cele dni dovolenky.
Dokonca ma pravo ti celu dovolenk unaplanovat ako potrebuje.
Zamestnavatel aj pri dovolenke aj pri paragrafe pri pruznom pracovnom case postupuje v sulade so Zakonnikom prace.

Narok na stravne je pri kazdej riadnej zmene, pri ktorej odpracujes viac ak o4 hodiny.
ak pojde len o nadcas v dany den, zamestnavatel ti za nadcasovu zmenu nemusi stravny listok poskytnut.
Ak sa vratis do prace s prichodom od lekara a zasa odchodom, aj tak ti paragraf zaplati len do 13,00 a do pracovneho casu sa ti zapocita ta minuta medzi pipnutiami. Zakonnik prace presne definuje, ze pri pruznom pracovnom case je paragraf plateny len za povinne hodiny, nie za dobrovolne.
kendy
10.11.15,10:30
Achjo :-( Ďakujem