Emik27
10.11.15,12:04
Dobrý deň,
prosím Vás o radu.. So zamestnancom bol ukončený pracovný pomer. Zistila som, že má prečerpanú dovolenku. Prosím Vás, ako to mám vyriešiť? Prečerpanú dovolenku dám ako zrážku z čistej mzdy alebo o túto prečerpanú dovolenku ponížim vymeriavací základ? Ako vypočítam prečerpanú dovolenku? S aktuálnym dovolenkovým priemerom alebo s dovolenkovým priemerom platným v čase čerpania dovolenky?
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň!
Tweety
10.11.15,11:11
Z HM zrazíš náhradu v takej priemerke, akú si mu vyplatila, keď D čerpal.
Mohla si použiť aj vyhľadávač.
http://www.porada.sk/t273929-precerpana-dovolenka-a-jej-vyrovnanie.html
Emik27
10.11.15,12:06
Ďakujem moc!
Ešte by som Vás chcela poprosiť.. Práve som volala s jednou pani z Hotlinky.. Program totiž dáva zamestnancovi o 1/12 dovolenky naviac. Zamestnanec pracoval od 07.04.2015 - 20.10.2015. Podľa mňa má nárok na dovolenku za 5 mesiacov. Ona mi tvrdí, že pokiaľ prišiel z Úradu práce, tak by som mu mala dať dovolenku aj za apríl, aj keď ho neodpracoval celý... Vraj toto musím prezisťovať.. a že zamestnanec by mi mal dať potvrdenie, či mal napr. za ten mesiac nárok na dovolenku u iného zamestnávateľa a podobne.. Ak nemal, tak by som mu ho mala dať ja... O tomto počujem prvýkrát... Aký nárok má podľa Vás?
Ďakujem moc!!!
Tweety
10.11.15,12:11
Pomerná časť dovolenky je len za celé kalendárne mesiace, viď § 102 ZP. Má nárok na 5/12 z ročného nároku
To, o čom ťa presviedčajú na hotline, nemá oporu v ZP.