andrea ticha
10.11.15,13:08
Dobrý deň, mám takýto problém. U jednej nemenovanej firmy som si objednala plastové okná a dvere. Žiadala som firmu, aby výrobky boli kvalitné a nie hlavne z Poľska. Pán mi prišiel zamerať okná a dvere a potom to objednali. Po mesiaci mi prišli namontovať okná a chceli aj dvere ale dvere boli vysoké tak nám museli prerábať preklady nad dvoma dverami. Skoro nám to tam všetko padlo. Okná a dvere sú poškriabané, na internete som si našla že výrobca okien je z Poľska a výrobca dverí je zo Slovenska. Pri otázke z kadiaľ sú tie dvere a okná mi okenár povedal. Okná sú neviem z kadiaľ a dvere sú z Čiech. Ja som mu zaplatila zálohu 1000 eur a nedal mi žiadnu zmluvu. Nič som mu nepodpísala iba príjmový doklad o zálohe 1000 eur. Dala som mu dva týždne na to, aby napravil chyby ktoré sú na oknách, lebo pracujem mimo slovenska (poškriabaná laminácia, pur pena všade kde sa pozriete, bordel po izoláciou, vynechaná laminácia, obúchané rámy na oknách atď.... Prišiel deň pred mojím odchodom do práce po dvoch týždňoch čo som mu dala vedieť že som doma a kedy presne odchádzam do práce okolo 14.00 hodine a začal dávať nejaký krém na tú pur penu a strašne chcel tie chyby napraviť. Tak som mu povedala, že kde bol celé tie dva týždne a rozlúčili sme sa. A prišiel kvôli oknám a dverám len preto lebo bol na našej ulici montovať na jednom dome okná- inak by ani neprišiel. Podľa môjho názoru prišiel rýchlo niečo poplátať, rýchlo zobrať peniaze a už sa neukázať. To je môj osobný pohľad na túto vec.Je toho veľa s čím nie som spokojná.Tak som mu povedala, že nech si tie jeho okná a dvere berie preč a mne nech vráti zálohu 1000 eur. Keď som mu to povedala tak hneď utekal za prvým právnikom a potom aj za druhým právnikom. Právnici navrhujú dohodu. Tak som pánovi od okien povedala, že tie okná a dvere nechcem tak nech si ich berie preč. Stále chce napraviť chyby ktoré sú na oknách, ale nikdy ich nenapraví. To by ich musel vymeniť všetky. Chce ma dať aj na súd, ale nemáme žiadnu zmluvu medzi sebou spísanú. Tak nechápem prečo ma chce dať na súd. Doma sa len hádame. Už som z tejto celej situácie nešťastná. Mám právo ako nespokojný zákazník? Predsa okná sa nekupujú na dva tri roky ale aspoň na dvadsať. Ďakujem Vám za rady.
Oliwa
10.11.15,12:16
Ach jaj... predsa okná/dvere sa nekupujú na dva tri roky... a tak treba k výberu firmy, referenciám, cenovej ponuke, certifikátu, zameraniu, zmluve, zálohe, platbe a záruke aj pristupovať... Neviem poradiť, lebo sa niet čoho chytiť... Príjmový doklad na 1000 € je pramálo...
Terezia13
10.11.15,12:16
treba napísať písomnú sťažnosť, ak to nepomôže, dať to na štátnu inšpekciu a neváhala by som to hnať aj cez médiá
Oliwa
10.11.15,12:22
Lampáreň bola plná takýchto reportáží... s neistým výsledkom, redaktorka navštívila nešťastných majiteľov okien/dverí, tí sa posťažovali, poplakali si, potom zavolala dotyčnému majiteľovi firmy, ten v lepšom prípade zdvihol telefón a sľúbil nápravu a tým to skončilo...
Terezia13
10.11.15,12:29
:) lampáreň to veru neriešila, to bola len relácia pre sledovanosť, ale v správach - keď zvedavý redaktor šťúra do všetkého, tak sa niekedy veci pohnú, niet čo stratiť
arizona
10.11.15,12:43
Televizia nebude riesit vsetky problemy, ktore si vacsinou ludia zapricinuju samy. Podvodnikov a babrakov je plno, roky rokuce sa omiela vsade,ako je treba vsetko vopreda zazmluvnit a spisat do objednavky,ako si treba overit referencie na firmu a pod. Ale stale je to marne! Ludia su nepouciteni. Ked uz sa nieco zle stane a nie su spokojni, vtedy zacnu vypisovat na internetove fora a hladat pomoc. To, ze aj oni spravili chyby hned od zaciatku si nepriznaju...Ako chcu bez dokazov, bez objednavky,ci bez zmluvy dokazovat na com sa dohodli? Ano, nekvalitna praca, ci poskodene okna pri dodavke sa daju mozno nejako dokazat,ale bude trvat par rokov nicenia si nervov a behania po sudoch...a cinnost slovenkych sudov pozname aasi vsetci...
Terezia13
10.11.15,13:09
myslím si, že nikto nechce byť v médiách ako fušer, a televízia už pomohla vyriešiť poriadne zamotané sťažnosti, práve že až čakajú na "senzáciu", ktorú môžu zveličiť a to o sebe nikto nevidí rád
Oliwa
11.11.15,08:44
Každá minca má dve strany: nielen firmy, ani poškodení netúžia vždy po medializácii... Zverejniť do sveta vlastnú hlúposť s neistým výsledkom - si každý dobre rozmyslí, či mu to stojí za to...
branislavp
13.11.15,05:12
Najrozumnejšie riešenie odstúpiť od dohody, aby si sa zbavila tej firmy, s ktorou si nespokojná. Ale, budeš si istá, či nájdeš dobrú firmu, ktorá dobre vymeria stavebné otvory, ktorá dodá kvalitné okná, ktorá kvalitne ich zabuduje?

Ja som toho názoru, že aj ústna dohoda je dohoda. Máš doklad o zaplatení zálohy, to je dôkazový prostriedok. Odstúpiť od dohody-zmluvy, ale to si musíš poriadne popremýšľať plusy a mínusy v tomto probléme. Právnici odkazujú na dohodu, ale Ty najlepšie poznáš v čom je problém, Ty rozhodneš či pristúpiš na dohodu.

Ak to máš veľmi sfušované, určite to nedajú fušéri do poriadneho stavu, pouvažuj ísť za právnikom-advokátom. Najlepšie za známym právnikom.

Ja by som mohla o mojich plastových oknách napísať román. Chystala som sa 5 rokov meniť okná, , hľadala som referencie, osobne vo viacerých firmách, na internete všetko som mala oficiálne ošetrené, dokonca aj u mojich príbuzných tá firma robila. Výsledok - oči pre plač na celý zbytok môjho života. Viac ako rok sme mali rozhádzaný byt, neustále sa robili oprávky, aj skupina fušérov bola vymenená. Dokonca som zistila, že jeden z fušérov robil v našom byte na čierno. Písomnej korešpodencie na mraky, aj osobná návšteva vedenia firmy v byte - výsledok ...... Človek už nemá silu a zdravie. Takže o nepoučiteľnosti a hlúposti v niektorých príspevkov by som pomlčala, keď človek dôveruje renomovanej veľkej firme, ktorá je na trhu dlhé roky.
andrea ticha
15.11.15,10:28
tak to je skoro moj pripad. chodila som pytala som sa na okna a dvere. vsade som bola sa pozriet. kazdy bol spokojni ale pri nasich oknach sme mali riadnu smolu.