jetovkeli
10.11.15,14:22
Dobrý deň,mám menší problémik.Niekedy t.j. aj dva krát za deň,si neviem spomenúť na banálne slovíčko,čo chcem povedať.Dosť ma to štve.Som vo velkom strese,teda pracujem ako opatrovatelka a mávam aj depresie.Som ešte mladá a takéto zabúdanie? Ze neviem prísť na to čo chcem povedať?A nedarí sa mi ani zamyslieť nad tym uplne .Možno tomu venujem až prilišnu pozornosť no v poslednom čase sa mi to stáva dosť často. :(
ivka70
10.11.15,13:32
To robi ten stres.
Musis sa naucit relaxovat, tym odburas ciastocne aj depresie.
Terezia13
10.11.15,13:34
nie je to v keli! máš 30 rokov, šupito k lekárovi! môže to byť z depresie ale nemusí
Anika61
10.11.15,14:09
Tak ako píšu ivka70 aj Terezia13...a ja by som doplnila:-) :-) depresia a stres spôsobujú nesústredennosť a preto si rýchlo nevieš spomenúť na niektoré slovo -ale aby sa vylúčila niektorá organická porucha CNS ,požiadaj lekára nech ťa odošle k neurologovi/-po doplnení info od zadávatelky -/mala by si najprv zvážiť aj vyšetrenie u psychiatra ak pociťuješ psychické problémy,nenechaj to zájsť do krajnosti,lebo sa to bude nabaľovať a pridružia sa daľšie zdravotné problémy-psychiater ti môže doporučiť psychologické vyšetrenie a pomoc.
Mohla by ti pomôcť aj zmena prostredia,dovolenka...relax...a možno aj zmena pracovného miesta...
jetovkeli
10.11.15,14:24
dakujem baby :* asi veru pôjdem k tomu Dr.,nič za to nedám.
Anika61
10.11.15,14:59
Jetovkeli:-) :-) :-) a lieky proti depresii užívaš?-lekár ti diagnostikoval depresiu-či len ty si myslíš,že ju máš?
jetovkeli
10.11.15,15:19
nediagnostikoval...
Peggynka
10.11.15,15:40
Predpokladám,že to,čo si nazvala "depresia",je u teba depresívna nálada,nie Dg. Poznám tieto stavy z obdobia,keď som bola prepracovaná a pokiaľ nezabrzdíš ty,zabrzdí tvoje telo.Treba si usporiadať život,vylúčiť z mysle to,čo nemôžeš ovplyvniť,rozdeliť povinnosti medzi rodinu a naučiť sa povedať NIE (!) každému,kto ti nakladá ďalšie a ďalšie povinnosti.Nevieme nič bližšie,ale môj otec mi vtedy povedal:"Kôň,ktorý ťahá,tomu treba nakladať".Ja som mala obdobia,že som ani nevedela,ako sa volám :eek: .
Držím ti palce,aby si to zvládla.Hľadaj spôsob,ktorý ti pomôže zvládnuť tieto nálady.Veľmi si pochvaľujú toto: http://www.zenyvmeste.sk/statisice-zien-oslovila-antistresova-revolucia---vyfarbuju-omalovanky
Anika61
10.11.15,15:43
Jaaaj a potom ako vieš,že máš depresiu?...vieš veľa ľudí povie, mám ''depku''a pri tom ani netušia ako sa depresia prejavuje....povedz a užívaš nejaké tablety aj voľno predajné na ukľudenie?
Jarka 1
10.11.15,16:44
Ja hovorím, že keď somár ťahá káru, tak mu nakladajú.
branislavp
11.11.15,00:13
Pribrzdi. Šetri sa. Dopraj telu oddych a pohodu. Ponáhľaj sa pomaly. KEĎ NEJDE O žIVOT, NEJDE O NIč. Ak sa nebudeš šetriť, pribudnú aj ďalšie zdravotné problémy.
Doporučujem navštíviť lekára, kým je čas..
Dáša_
11.11.15,04:28
a keď pochodíš lekárov a bude všetko v poriadku, skús niečo také, ako neurobik. Upozorňujem, nie je to od slova bike, ako som si ja pôvodne myslela. Skôr sa to podobá na slova aerobik. Také cvičenia pre mozog. Dosť sa tomu venuje napríklad športový lekár dr. Malovič. Dajú sa nájsť aj na internete nejaké stránky http://bodymind.cvicte.sk/joga-1/trenujte-svoj-mozog-a-predchadzajte-demencii-je (http://bodymind.cvicte.sk/joga-1/trenujte-svoj-mozog-a-predchadzajte-demencii-
je)
na začiatok, zábavná je úloha skúsiť robiť bežné veci opačnou rukou, napríklad umývať si zuby :D Alebo riad.

Takéto cvičenia sú veľmi dôležité pre udržanie sviežej mysle do vysokej staroby.
arizona
11.11.15,06:05
V horsom pripade moze ist o zavaznejsiu chorobu.
V lepsom pripade ide o vycerpanost,unavu,prepracovanost a pod. Mozno v hlave drzis vela veci,ktore ta trapia....
Skus trochu zvolnit tempo,nedolezite veci neriesit hned,nezatazovat sa menej dolezitymi vecami,viac sa venovat sebe,vyhradit si denne cas na prechadzku na cerstvom vzduchu,vypadnut obcas zo stereotypu ,ist niekam na kavu kamoskami,ci na nejaky welnes vikend a pod. Skratka,aby si prisla na ine myslienky a osviezila mysel.
Do jedalnicka zarad viac cerstvej zeleniny ,strukovin,ryb...
Na podporu si mozes kupit Selen,zinok,magnezium,ginko a pod. V lekarnch je dostatok produktov...
buchač
11.11.15,07:52
Veru môže...

...mal som niečo už ráno napísané, no nechcem stresovať mladú ešte viac.
alaya1
11.11.15,11:56
Odporucam komplexne odborne vysetrenie, ktore moze odhalit pricinu zabudania..


Tak toto iste nie je komentar!.

Odporucila som odborne vysetrenie, lebo zabudanie slov mozu byt nasledkom aj roznych neurologickych Dg. Odporucania typu spomalit, nenervovat sa, su laickymi radami, ktore vsak pricinu neodstrania.
alaya1
11.11.15,11:56
ak mas depresiu, kto je diagnostikoval.
jetovkeli
11.11.15,12:19
veľa vecí píše aj na webe a všetky príznaky depresie splňam,už to niesom ja proste,len taký svoj tieň som.
Anika61
11.11.15,12:20
Nik-sama si ju diagnostikovala...
jetovkeli
11.11.15,12:23
ako predísť demencii :) starám sa v Rakúsku po dementnú pacientku už skoro 3 roky.už najmenej rok sa chcem dostať domov,k rodine,mužovi , dieťaťu.No nedá sa,muž je nezamestnaný ani sa neponáhľa a z pacientky ide strašný tlak...
jetovkeli
11.11.15,12:24
môžem vedieť čo? :) ked už tak už
jetovkeli
11.11.15,12:35
máš pravdu,ja som vo velkom strese 2 týždne na turnuse a potom 2 týždne doma som v strese že zase sa tam musim vrátiť + iné kadeaké problémy :/
Anika61
11.11.15,12:36
Čo sa píše na webe z toho polovica ''sa hodí''na každého človeka...preto ak máš problémy také ako píšeš a sama ich nezvládaš riešiť choď najprv k obvodnej lekárke a tá ťa odporučí k odbornému lekárovi-psychiater,psycholog....rieš to čím skôr...
Jarka 1
11.11.15,12:57
problémy sú na to, aby sa riešili a ty si na to, aby si si to pekne zorganizovala ... poslať niekoho do r... sa dá predsa aj s úsmevom ... ak sa rýchlo nespamätáš, budeš písať len do tém o zdraví
Jarka 1
11.11.15,13:01
nechci vedieť čo, aj bez toho máš čo riešiť
jetovkeli
11.11.15,21:56
asi máš pravdu..radšej nie
Dáša_
12.11.15,04:09
jaaj, tak toto je iné. Myslím, že samo tvoje telo pýta riešenie.
Tu treba radikálne riešenie. Lebo kým ty si v zahraničí a opatruješ, tvoj muž nemá absolutný dôvod sa zamestnať. Načo, keď ty sa postaráš. A keď máš malé dieťa, tak tým skôr. Na dieťati sa to podpíše. Len chvíľu je malé. Potom ťa už nebude potrebovať, iba tvoje peniaze.