daramaj
10.11.15,15:41
Dobry den,
od 01.01. budeme evidovat trzby za poskytnute sluzby vo VRP.

Nakoľko nemám skúsenosti s VRP chcem sa spýtať môžem mesačne k poslednému dňu na základe intervalovej úzávierky účtovať tržbu z VRP do hlavnej pokladni v účtovnom programe ?
Je potrebné mať analitiku pre príjem z VRP v hlavnej pokladni v účtovnom programe?
Ako zaútovať takúto tržbu?
Nieje mi jasné ako to bude fungovať medzi týmito pokladňami pri zaúčtovaní tržby.
Z VRP mínus a v hlavnej pokladni v účtovnom programe plus?
Veľmi ďakuejm za pomoc.
Vlasta
10.11.15,14:57
Áno, je potrebné viesť v účtovníctve analytiku - virtuálna pokladňa, hlavná pokladňa....
Vo virtuálnej pokladni sa urobí výber, čím sa poníži stav peňažných prostiedkov a tie sa prevedú do hlavnej pokladne. Interval výberov je na účtovnej jednotke. V podstate, musí sedieť zostatok vo virtuálnej pokladni cez aplikáciu a zostatok virtuálnej pokladni v účtovníctve.
Žabinka
10.11.15,15:00
daramaj
10.11.15,15:24
Ďakujem.... začína sa mi vyjasnievať...
daramaj
10.11.15,15:26
Ďakujem....čítala som to aj pred otázkou , ale teraz mi to dáva súvis...
lkov
15.11.15,21:05
Dobrý deň, mohla by som sa opýtať ešte to, že na ten analytický účet účtujem každý vyhotovený doklad z VRP zvlášť, alebo na základe intervalovej uzávierky? Ďakujem.
Vlasta
16.11.15,06:42
Ja účtujem cez vrp len úhrady faktúr, ale našla som toto: Ak podnikateľ používajúci VRP nevykonáva dennú uzávierku, ako súhrnný účtovný doklad na účtovanie tržieb na účely účtovníctva vyhotoví intervalovú uzávierku.
luciana1
09.03.16,18:10
a podľa akého zákona, postupov účtovania alebo metodického pokynu je povinnosť viesť analytiku VRP v jednoduchom účtovníctve? Ja som to nikde nenašla...