Ivankarikinka
10.11.15,17:25
Som studentka, zacala som pracovat u zamestnavatela v oktobri, podpisala som, ze si nechem uplatnovat nezdanitelnu cast ...da sa to zmenit aby mi v buducom mesiaci prisla vyplata brutto? Dakujem
Chobot
10.11.15,17:26
Tvoja otázka nedáva zmysel. Ak si nebudeš uplatňovať nezdaniteľnú časť, tak ti zamestnávateľ zo mzdy strhne daň a výplatu dostaneš zníženú o daň - teda ti nepríde brutto.

A vôbec - brutto výplata ti nemôže prísť, lebo zo mzdy ti okrem dane zamestnávateľ musí odviesť poistné na zdrav. poistenie. Teda brutto výplata je len na papieri (v prac. zmluve), nie na výplatnej páske. Tam je výplata vždy netto.

Upresni, čo chceš dosiahnuť a prečo. Potom ti môžeme kvalifikovanejšie odpovedať.
jslancik
10.11.15,17:36
Sama tomu nerozumie, nevadi.
Jarka 1
10.11.15,17:36
Pravdepodobne myslíš dohodu o brigádnickej práci študenta. Tam do limitu 200 € neplatíš poisťovne. Zamestnávateľovi povedz, že si chceš začať uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka a podpíš mu tlačivo na to určené. Doteraz zrazenú daň si môžeš vysporiadať podaním daňového priznania za rok 2015 v marci 2016. Možno ti vznikne nárok na vrátenie. Záleží to od príjmu v roku 2015.