Matus13
10.11.15,22:58
Pracujem v jednej súkromnej firme ako operátor na dve smeny.Môj šéf odo mňa žiada prácu v sobotu,práca je na čierno,vypláca mi to na konci mesiaca na ruku.Ak nemôžem prísť v sobotu do,práce začne sa mi vyhrážať výpoveďou.Ako to mám riešiť,aby som takéto čierne pracovné soboty nemusel vykonávať?
kukučka
10.11.15,22:12
Máš dve možnosti, prispôsobiť sa, alebo odísť. Máš niečo lepšie vo výhľade?
Tak neváhaj.
Matus13
10.11.15,22:14
Práveže nemám nič ak by som mal tak toto už neriešim
jslancik
11.11.15,04:26
Mas dve moznosti. prisposobit sa, alebo si pockat na vypoved. Sam urcite neodchadzaj. Pekne si pockaj na vypoved od zamestnavatela, zober odstupne, atd. Vyhodit ta nemoze, to nie je take jednoduche. A potom by to riesil pravnik a mal by si velke sance.
ivka70
11.11.15,06:57
Ak ti nariadia pracu v sobotu a ty sa na tu zmenu nedostavis, ide o rovnaku absenciu ako nedostavenie sa na riadnu zmenu.
A absencia, opakovana, moze byd dovodom na skoncenie PP.

Dalsia vec je ale to vyplacanie na cierno.
Mozno by stacilo na tak uzmenu zavolat Inspektorat prace, aj ked v takom pripade by asi zrazu islo o riadnu zmenu, ktoru by zaplatili v mzde.
Tweety
11.11.15,07:04
AK sa ti vyhráža výpoveďou, tiež mu pripomeň, že to jeho vyplácanie načierno nie je práve podľa zákona. Nemusíš nastúpiť na prácu načierno. Len treba počítať aj s prípadnými problémami, lebo ako sa hovorí, kto chce biť palicu si nájde. Ak ťa bude chcieť prepustiť, on si už nejaký ten zákonný (nezákonný)dôvod nájde.