Slavka
11.11.15,06:29
Môže si matka uplatňovať voľno na sprevádzanie do socialného zariadenia syna , ktorý má 20 rokov a poberá invalidný dôchodok nad 70% ( to znamená , že sa nepovažuje za nezaopatrené dieťa) 10 dní v roku .Druhá otázka môže si to vyberať kumulované jeden celý deň ? Chalan je umiestnený v mieste bydliska od 6,30-16,30hod.,každý deň. Naša pracovná doba je od7,00-15,00 hod. Ale ona chce nad rámec 7 dní .To je sprevádzanie zdravotné postihnuté dieťa.
ivka70
11.11.15,06:38
ZP podľa § 141 ods.(2) písm.c) bod 2 nikde nepise, ze sprevadzana osoba by mala byt nezaopatrene dieta. Sprevadzat do zdravotnickeho zariadenia je mozne aj vlastneho rodica - ak je sprevadzanie nevyhnutne.

Cize podstatne je, ci ide o zdravotnicke zariadenie, a co sa tyka casu, aj tento paragraf hovori o nevyhnutnom case potrebnom na vysetrenie alebo osetrenie u lekara, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovneho casu. A samozrejme posudenie (a napisanie lekarom), ze doprovod bol nevyhnutny.

Ak ide o lekara, zamestnavatel by mal pozadovat na priepustke potvrdeny odchod - a podla toho posudit narok v hodinach.
Peggynka
11.11.15,06:45
Ja som to mala na manžela (keď musel do Ba),ale dostávala som od mužovho lekára "papier",že doprovod je nutný.