Snake88
11.11.15,07:12
Ahojte.
Chcel by som sa spýtať či môžem dostať pokutu aj keď len na chvíľku zastavím na platenom parkovisku, pričom vôbec ani nevystúpim z auta.
Ide o to, že bývam v centre mesta, kde všade okolo obytných domov je platené parkovisko a keď napr. po mňa príde kamarát na aute, zastaví pred domom a počká 2-3 min. kým ja zídem dole, tak aj napriek tomu musí zaplatiť za hodinu parkovania???
jslancik
11.11.15,06:23
jedine ak by bol slepý, nemý, prípadne stačí hlúpy (moderne povedané - ignorant). Stačí, ak si všíma, či náhodou nejde hliadka MP, ktorá kontroluje parkovacie lístky. Bola by veľká náhoda, keby za tie 3 minúty prišla. A v tom výnimočnom prípade to môže riešiť tak, že normálne vyjde z auta, a ide si kúpiť parkovací lístok. A ak to nestihne, tak môže rozprávať - napr. tvrdiť, že tu zastal a telefonoval, tak nestihol hneď po zastavení ísť po lístok. To sú reálne prípady, ktoré musí uznať aj MP.

Pokiaľ je v aute, ideálne so zapnutým motorom, tak by bol blbý, keby si kupoval parkovací lístok.
ivka70
11.11.15,06:31
Moze dostat pokutu za to, ze zastane na platenom mieste ( alebo na mieste pre invalidov) a nema snahu si ist po parkovaci listok

Viem dokonca o pripade, kedy sa na mieste pre invalidov chlapik otacal, teda zasiel tam a vycuval - a na kraji parkoviska si ho pockala hliadka (a pokuta).

S kamaratom sa dohovaraj mobilom o tie 3 minuty skor, ked prichadza a cakaj ho radsej na ulici.
Predidete nedorozumeniam.
jslancik
11.11.15,06:38
na miesta pre invalidov sú policajti veľmi citliví. To je iný prípad.
ivka70
11.11.15,06:39
To by si sa cudoval, ako su napr. v BA citlivi v centre na miesta rezidentov a na platene miesta ....
Peggynka
11.11.15,06:40
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-cestnej-premavke/
§25 ods.1 písm.o): Vodič nesmie zastaviť a stáť:
o) na platenom parkovisku,ak vozidlo nemá zaplatený poplatok za parkovanie :):):)
jslancik
11.11.15,06:42
ale za tri minúty nemôže rozumný človek dostať pokutu. Viď moju odpoveď.
Samozrejme, keď ho tam budú policajti stretávať deň čo deň, tak mu tie výhovorky asi nezožerú :D
lujza.j
11.11.15,06:43
Nech sa nepokakaju...je ine ked tam niekto zaparkuje a ide het....ako ked na "sekundu"zastavi...ale kazda pokuta sa pocita...vysledky mosá byt....
V ramci CP by.mali byt citlivi na ine....
Chobot
11.11.15,08:00
Áno, musí zaplatiť. Sám si napísal - "zastaví pred domom" - to znamená, že zastavil na platenom parkovacom mieste. Treba zaplatiť poplatok, ak nezaplatí, tak platí pokutu.

Ale osobne si myslím, že tam stál dlhšie, než 2-3 minúty. Je veľmi nepravdepodobné, že presne v tech chvíli kontrolovali parkovacie lístky, kedy zastavil.

Na podstate veci to ale nič nemení. Pokuta bola oprávnená.
jslancik
11.11.15,08:02
on len teoretizuje. ak by dostal pokutu, tak by bola oprávnená.
karakul
11.11.15,09:29
prečo by si mal dostať pokutu ty, keď na aute príde kamarát? veď predsa on je šofér....
buchač
11.11.15,10:50
Povedz poniektorým taxikárom...
Peggynka
11.11.15,11:38
A čo som ja? Orgán??? :D:D:D
felix1
11.11.15,17:53
Je to velmi jednoduche riesenie. Priatel ti v dnesnej dobe velmi lahko moze zatelefonovat 5 minut pred prijazdom ze je na ceste a tie 2az3 minutky ho pockas ty pred domom. Potom staci uz len nastupit :)