Camanta
11.11.15,07:44
Dobrý deň. Vedel by mi niekto odporucil nejakú skúsenu a dobrú sprostredkovatelsku firmu ktorá by mi vedela pomôcť z tovarom zo zahraničia? Jedná sa o to, že chcem dovážať tovar z číny ameriky anglicka a všetko to pôjde predpokladám že cez colnicu. A tam sa platí clo aj dph. A ja ako živnostník pptrebujem nejakého deklaranta na to a že su s tým veľké papierovacky a poradili mi, že na to existuje sprostredkovatelska firma cez ktorú to prejde a tá mi už tovar dodá precleny a aj s fakturou.
Consultix
11.11.15,08:49
Nepotrebujes sprostredkovatelsku firmu, ale spolocnost, ktora poskytuje colnodeklaracne sluzby a pripadne preberie zaruku aj na colny dlh. Ty budes dovozcom a oni zabezpecia kompletnu agendu tak, aby bol tovar prepusteny do volneho obehu. Odporucam: http://www.azet.sk/firma/394966/a-s-logistic-spol-s-r-o/
Camanta
11.11.15,10:39
Aha jasné ďakujem za odpoveď. Mne bolo povedané že na to pptrebujem sprostredkovatelsku firmu cez ktorú mi ten moj tovar prejde oni ho preclia a všetky veci okolo toho a mne už len príde tovar precleny aj s fakturou . A chcem sa opýtať oni mi vydajú aj dodaci list? Ak by mi prisla kontrola do obchodu ako a čím preukážem že odkiaľ mám tovar??
Consultix
11.11.15,10:51
Pokial preclievas, tak mas predsa colny doklad. Dodaci list Ti vystavuje dodavatel. Colnica zaroven preclieva na zaklade faktury. Podla nej urcuje hodnotu tovaru, z coho vypocitava colny dlh.
Camanta
11.11.15,11:18
Áno viem, že dodací list mi vystavuje dodávateľ. Len neviem kde v Číne a kto mi ho vystaví. Kedže budem objednávať tovar z číny. Teraz objednávam ale v rámci osobnej spotreby a v malom množstve. Ale teraz ten tovar chcem ďalej tu predávať a tým pádom budem objednaváť tak 20 ks. Preto neviem kto v Číne mi vydá dodací list. A či tu budem platiť clo aj dph ...