Misenka22
11.11.15,07:50
Dobry den,
chcela by som si spolocne so sestrou zalozit obchod s odevmi a pod. Neviem ako postupovat, ake mam vyhody,kam sa obratit o dotaciu, s priestormi na prenajom? Vedel by ma niekto nasmerovat a vysvetlit mi presnejsi postup?
Vopred moc dakujem za kazdu pomoc
kopretinka
11.11.15,06:53
a aké by si mala mať výhody a dôvody dotácie? doplň všetky údaje
arizona
11.11.15,06:54
jslancik
11.11.15,07:09
nech sa páči, aj tu na porade je asi milión tém.

a ak to chceš spraviť fakt múdro, tak ti poviem štatistiku - väčšina takýchto predajní sa zatvára cca do roka. So stratou niekoľko tisíc eur. Prežijú jedine tí najšikovnejší, čo ty očividne nie si, keďže nevieš absolútne nič o problematike. A ani nevieš, kde to hľadať (dať všeobecnú otázku na poradu to nerieši).
Misenka22
11.11.15,07:22
Ja od teba nepotrebujem analyzovat, chcela som poradit v tomto odvetvi, kedze sa snazim zacat. ....to ci by som skoncila do roka, tak myslim, ze to nevie konstatovat nikto...A ako sa hovori: "sprostym" stastie praje, mozno ze prave ja ta sprosta, ktora dava vseobecne otazky na porady, tak to mozno zvladne....dakujem za uprimnu odpoved...
jslancik
11.11.15,07:41
ale jasné, ty budeš výnimka :D
v podnikaní to moc neplatí, že sprostým šťastie praje... určite nie malým živnostníkom s novootvorenou predajňou. ktorí ani nevedia, aké by mali mať predstavy. Máš prieskum trhu? Vypočítala si si, koľko musíš denne predať, aby si prežila? Aby si zarobila na nájom, odvody, výplatu pre seba.
Misenka22
11.11.15,07:46
hmmmmm,myslim, ze uz som tak sprosta, ze som asi nad tymito otazkami ani nepremyslala.....:-)
jslancik
11.11.15,07:57
no z tvojho prístupu, keď chceš od nás všetko na tanieri, mi to nie je moc jasné :) A možno máš vypočítané, koľko potrebuješ predať, ale nevieš, aká je kúpna sila. Poradil by som ísť brigádovať do nejakého podobného obchodu a videla by si, koľko sa tam predá za mesiac (len treba zohľadniť aj to, že inak sa predáva v decembri a inak v januári)
Consultix
11.11.15,08:43
Toto sa tu Misenka, vola porada. Preto, lebo si tu radima. A kedze sa venujem poradenstvu, tak mozem potvrdit, ze niekedy je najcenejsia rada: "Nerob to. Nemas na to / nema to zmysel". Takze skus bez ironie a cynizmu akceptovat nazor a radu inych. Hlavne, ak to bol vyziadany nazor.
jslancik
11.11.15,08:51
óóó, ďakujem za podporu :)
Oliwa
11.11.15,09:27
No v prvom rade potrebuješ živnosť. Máš ju Ty alebo sestra?
Tak ja Ťa nasmerujem pre začiatok na živnostenský úrad... aby si bola aspoň trošku v obraze. A neurážaj sa, radia Ti tu v dobrom, veď ani otázku si dobre nepoložila. Na akú dotáciu sa pýtaš, na podnikanie ako také, či konkrétne na prenájom priestorov, ktoré z nej chceš platiť, či kam sa máš obrátiť ak hľadáš priestory či ako? Na výhody podnikania zabudni, teda aspoň v Tvojom ponímaní... Evidentne nevieš, kde je sever a my sa Ti máme poskladať na dotáciu???
Oliwa
11.11.15,09:30
Zaslúžil si si ju... :D Aspoň niekto ocenil Tvoje rady...
lujza.j
11.11.15,09:46
...este stale sa tu najdu v bizňise s handrami....snílkovia....:)....ona premyslala.....keby mali ludia aj v tejto oblasti sebareflexiu....ale ved o nase lóve do mínusu nejde.....
srostart
06.01.16,09:56
Ahoj, ako prvé je potrebné založiť s.r.o., keďže tam chcete byť aj so sestrou. Dotácie na začiatok podnikania sa už nedávajú, čiže na to zabudni. Na tieto činnosti ti stačia voľné živnosti čiže nepotrebuješ žiadne špeciálne povolenia. Je toho veľa čo potrebuješ ešte vedieť.
profesional
06.01.16,18:58
To že sprostým praje šťastie platí v stávkových hrách. Nie v podnikaní. V podnikaní praje šťastie tým, čo vedia čo robia a čo majú pod kontrolou vďaka informáciám a schopnostiam čo najviac faktorov.
dushko_B
11.01.16,18:01
Mám rád keď niekto robí chytrého ak ním zjavne nie je. Živnosť asi nemá, preto sa tu pýta. Dotáciu na prenájom priestorov??? Myslí asi príspevok na vykonávanie SZČ. Výhody asi myslí nejaké úľavy z povinností v prvom roku atď. Bol by som zvedavý, koľkože tých daní po kreatívnom zúčtovaní zaplatíš, keď berieš tak osobne, že ty a ešte niekto druhý sa jej má na niečo poskladať. Vôbec, ak sa tie peniaze nedajú na dotácie, potom skončia ako daňové úľavy pre zahraničných "investorov". Otázkou zrejme čakala jednoduché elementárne rady od expertov, čo to vysypú z rukáva, určite nie okrádať o drahocenný čas najmúdrejších malých živnostníkov a pseudoekonómov arogantných ako riaditeľ zemegule. Inak je zaujímavé venovať sa téme iba preto, aby si vypichla, že ťa uberá o čas (či dokonca peniaze). Ozaj, ak ona tú dotáciu nedostane, vyrúbia ti menšie dane?