hanelle
11.11.15,09:29
Prosím Vás, možno banálna otázka - pracovné miesto zamestnankyne počas jej čerpania RD sa rozumie, ako voľné (neobsadené) pracovné miesto, alebo ako práve touto zamestnankyňou "vyplnené"?? Veľmi súrne potrebujem právne poradiť...
ivka70
11.11.15,09:00
Nerozumiem reci tvojho kmena. :)

Je to pracovne miesto, na ktorom pracovala pred odchodom na MD ci RD.
Nemusis byt volne, lebo ju niekto moze pocas RD zastupovat a nemoze byt "vyplnene"/obsadene nou, lebo ona je uvolnena na RD.
hanelle
11.11.15,09:06
:-) áno, blbo som sa vyjadrila, prepáč.
Konkrétne mi ide o takúto otázku, ktorá nám do org. prišla: "Mala vaša org. voľné pracovné miesto vedúcej .. ku dňu 2.2.2009?" a ja som zo starých záznamov našla, že takého miesto v org.štruktúre v počte 1 miesto tu mali, len ten termín na ktorý sa pýtajú je akurát aj termín, kedy tá jedna pracovníčka bola už na RD.
Takže či môžem spokojne odpísať tomu úradu, že "nie, nemali sme v tom dátume voľné pr.miesto" ?
ivka70
11.11.15,09:08
A na tom mieste nikto po jej odchode nepracoval?
Lebo ak ste to miesto nezrusili a ona odisla na RD, tak to miesto bolo k tomu terminu volne .... nie?
hanelle
11.11.15,09:11
našla som na ten termín, že tu niekto bol na dohodu, kto robil cez náplň práce jej povinnosti, ale v texte dohody nebolo konkrétne uvedené, že je to zástup počas RD.... tak neviem