56robert
11.11.15,09:54
Dobrý deň. Bol som sa hlásiť po 2 mesiacoch na úrade práce a bolo mi oznámene že som pozvaný na pracovný pohovor, ktorý sa bude konať v budove úradu práce v Košiciach. Bolo mi oznámene referentkou úradu práce, pokiaľ odmietnem výkon práce, budem vyradený z evidencie. Problém však spočíva v tom, že súkromná firma ktorá robí pracovné pohovory, robí ich pre seba a na internete som sa o firme dočítal, že firma predáva, predražené matrace a účelom predaja je priamy predaj, pravdepodobne po domácnostiach. Prekvapilo ma že úrad práce spolupracuje so šmejdovými firmami. Som šokovaný.
ivka70
11.11.15,09:05
Pre urad prace je podstatne ,ci vytvaraju pracovne miesto.

Neskumaju ani nemozu skumat, ci predmet predaja, ktory firma ponuka, je kvalitativne aj cenovo na rovnakej, nizsej ci vyssej urovni ako tovar inych predajcov.
To, ze ide o tovar predrazeny a nekvalitny by sa malo prejavit zakonmi trhu a taka firma by mala velmi rychlo zaniknut, nieto este vytvarat nove pracovne miesta.

Kazdopadne na pohovor ist treba (je to forma spoluprace pri evidencii na UP) a tam sa mzoes popytat, co ta zaujima.
56robert
11.11.15,09:31
minister Richter na štatistikách neziská nič, len nepríjemnosti ľudom urobí
ivka70
11.11.15,09:37
Neziska, aj statistiky krivi tak, aby to ukazovala krasne cisla ...ale aj tak ma 40% volicov jeho strana :(
56robert
11.11.15,10:15
x
dmc
11.11.15,10:52
Máš právo !!! Hladať si robotu aj sám.