solide
11.11.15,10:24
ahoj, kedze moja firma prevazne podnika v Cechach rozmyslam nad moznostou si v Cechach zalozit filialku mojej s.r.o., registrovanej v SR. Neporadi niekto, kto s tym ma konkretne skusenosti ako treba postupovat , co vsetko zariadit a ake doklady k tomu musim mat? Moze mat filalka rovnaky nazov ako moja s.r.o. na SK. ? Ako je to potom s uctovnictvom a danovym priznanim? Dakujem J
profesional
22.11.15,15:05
České právo nepozná pojem filiálka. Pozná pojem organizační složka.
Názov tvojej firmy bude taký istý ako máš na Slovensku, až na to že na konci bude dovetok organizační složka.

Potrebuješ na to výpis zo slovenského Obchodného registra + všetky ostatné doklady ako keby si v Českej republike zakladal novú s.r.o., ale nebudeš potrebovať doklady ku splateniu základného imania, keďže organizačná zložka nemá vlastnú právnu subjektivitu.

Daňové priznanie budeš podávať za organizačnú zložku v ČR rovno v Českej republike, za s.r.o. ako celok v Slovenskej republike, s tým že budeš robiť konsolidovanú účtovnú závierku a daň zaplatenú v Českej republike si započítaš za splatnú daň na Slovensku.