marica888
11.11.15,11:40
prosim poradiť podala som si vo februári 2015 žiadosť do invalidného dôchodku.V oktébri 2015 mi prišlo rozhodnutie od 16.03.2015 mi priznali čiastočný invalidný dôchodok.
Teraz tá otázka: V zdravotnej poistovni mi povedali že potom spravia ročné zúčtovanie ,alebo prerobím všetky výkazi ktoré odvádza zamestnávateľ.zvolila som prvu možnosť. Výúčtovanie tym pádom bude až buduci rok
Ale na danovom úrade som musela poopravovať všetky prehlady od toho ako mi priznali invalidny dôchodok a doplatiť tým pádom aj dane. Zamestnávatel mi doplatil mzdu.
Bude to v poriadku ?
Dáša_
11.11.15,10:59
a prečo si musela meniť výkazy na DU, keď si nezmenila výkazy na ZP?
Ja som toto isté robila tento rok, len som teda tie vykazy menila. Preplatok na odvodoch som zúčtovala v aktuálnej výplate a len tam som o to upravila, teda dodanila vzdniknutý preplatok
Dáša_
12.11.15,05:00
ešte jedna podotázka, jak ti mohlo prísť nulové ročné zúštovanie zo ZP, keď hovoríš o roku 2015? To sa bude predsa robiť až na budúci rok, nie?
marica888
12.11.15,06:50
ja som nepísala o nulovom vyúčtovaní,bola som u nás na pobočke,mňa sa len pýtali či si opravím výkazy , alebo sa to vyúčtuje v ročnom zúčtovaní.zdalo sa mi to jednoduchšie,že v ročnom .len ma zmiatlo že na daňovom mi povedali že musim upravit dozadu vykazy a tym pádom budem musieť aj v tej zdravotnej,
marica888
12.11.15,06:52
ešte sa spýtam aj za mesiac marec,_lebo niekdo tvrdí že len cely mesiac .a ďakujem..
Dáša_
12.11.15,06:56
mesiac marec musíš opraviť tiež, podľa počtu dní, ktoré si bola invalid