psps
11.11.15,13:46
Kúpila som v 11/2015 auto za 65000, budem krátiť odpisy. Môžem si uplatniť celú DPH?

Nikto? Alebo zle položená otázka?

Pardon, zle som uviedla otázku. Nebudem si krátiť odpisy ale kvôli nákupnej ceny auta, budem upravovať základ dane. Auto sa používa výhradne na podnikanie.
Tweety
23.11.15,12:14
Nie. A nekrátiš len odpisy ale všetky náklady súvisiace s používaním MV.
psps
24.11.15,07:57
no to bude pre mňa chaos :) Aby som nič nemusela krátiť, musela by byť nákupná cena auta do 48tis ? Môžem to urobiť tak, že nezahrniem do nákupnej ceny auta niektoré príslušenstvo, ktoré je odnímateľné, napríklad strešný nosič alebo kamera a podobne a dám toto príslušenstvo rovno do nákladov ? Ako by vyzerala moja DPH v mesiaci 11/2015? Nechápem tej DPH, to akože si môžem mesačne uplatniť DPH len vo výške 20% z mesačneho odpisu ? Alebo ako na tú DPH ?
psps
24.11.15,09:32
prečo by som mala krátiť náklady súvisiace s používaním MV. To akože aj cestnú daň alebo PHM. Myslím, že toto sa kráti len ak auto používam aj súkromne, ale toto auto bude používané výhradne na firemné účely.
kn-alka
24.11.15,09:36
psps
24.11.15,10:14
už som čítala, nič tam nie je o tom, že by som mala krátiť DPH pri luxusnom aute a aj ostatné výdavky ako píše Tweety. Krátia sa len ak používam auto aj na súkromné účely, ale ja ho mám výhradne na podnikania a zaradené v obchodnom majetku. Či pomýlila sa?
Tweety
24.11.15,11:21
automaticky som to pochopila tak, že to drahé auto budeš používať aj na súkromné účely, keďže si písala o krátení
psps
24.11.15,11:40
ano, zle som zadala otázku, už som to pochopila, len sme sa zle rozumeli. DPH môžem odpočítať celú, nikde v zákone nie je, že nemôžem. ďakujem.