kelvin159
11.11.15,13:19
Dobrý deň,
chcem ukončiť pracovný pomer dohodou k 30.11.2015, očakávam však, že zamestnávateľ bude proti a bude trvať na výpovednej lehote.
Tú lehotu na jeho vyjadrenie k žiadosti tam uvediem aj keď viem, že žiaden zákon mu neprikazuje zaujať k tomu stanovisko. Ako to mám potom naformulovať, aby túto žiadosť následne keď sa nevyjadrí bral ako výpoveď pracovného pomeru z mojej strany. Treba do tej žiadosti písať potom aj § 67 ? či len napísať, že v prípade vášho nevyjadrenia sa k mojej žiadosti berte to ako moju výpoveď k danému termínu ?
Ďakujem
kn-alka
11.11.15,12:22
http://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/vzory-dokumentov/vzor-ziadosti-o-skoncenie-pracovneho-pomeru-dohodou/

... aj v tomto vzore je zformulovaná veta: Žiadam o Vaše stanovisko do siedmich dní.

Pri dohode MUSÍ byť podpis od oboch, inak by to nebola dohoda.
Chobot
11.11.15,12:41
Priprav si 2 listy. Jednu dohodu a jednu výpoveď. S týmito listami choď za nadriadeným a povedz mu, že chceš skončiť a či by súhlasil s ukončením dohodou k ...... Ak povie, že áno, dáš mu list s návrhom dohody, na kópii listu ti môže napísať, že súhlasí s ukončením dohodou a dá podpis. Ak nebude súhlasiť, tak v podateľni podáš výpoveď. Výpoveď ti stačí podať 30.11.2015, má to také isté účinky, ako keby si ju podala dnes.

Záleží od toho, akú máte vo firme kultúru. Či komunikujete medzi sebou iba písomnou formou, alebo či sú nadriadení prístupní aj podľa potreby pre osobné stretnutie. Slušné by bolo oznámiť zámer ukončiť PP nadriadenému osobne a potom to papierovo vysporiadať. Aspoň ja som to tak vždy robil. Najprv na stretnutí sa dohodne, či to bude dohodou, ak dohodou, tak k akému dňu (možno ti navrhnú dohodou k 15.12. alebo k 31.12. ) a ak nie, tak ti povie, aby si podal písomnú výpoveď s výpov. dobou.

Papierová forma je veľmi formálna, používa sa vo veľkých firmách, kde nadriadeného zamestnanca, ktorý o ukončení rozhoduje, ani nestretáš.