vladimir877
11.11.15,18:34
Ako zamestanec istej predajne som v zhone uzatvoril zmluvu cez telefon.
Konatel s touto zmluvou nesuhlasi a fakturu neplanuje uhradit. Chcem sa spytat ci je mozne zrusit, anulovat bez fin. postihu tuto zmluvu , nakolko ja ako len zamestnanec nemam prava uzatvarat taketo zmluvy?
Dalej nebol som ani upozorneny, ze sa jedna o uzatvorenie zmluvy, ani o tom ze som nahravany..
arizona
12.11.15,07:08
Treba si dokladne precitat zmluvu,mala by tam byt klauzula tom,ze sa da do nejakeho casu odstupit od zmluvy.
Letko
12.11.15,08:06
My sme to riešili minulý mesiac. Zamestnancovi telefonovali zo spoločnosti, ktorá robí zmluvy pre Telekom. Opýtali sa ho, či je konateľ a on na to že áno. Objednal teda internet s tabletom. Kuriér doviezol, dotyčný zamestnanec podpísal zmluvy, ktoré kuriér zobral so sebou.
Napísali sme reklamáciu do Telekomu, že dotyčný z-nec nemá oprávnenie na uzatváranie zmlúv. Oni nám reklamácii vyhoveli, zmluvu zrušili, peniaze vrátili a my sme im poslali tablet so sim kartou.

V reklamácii to odôvodnili tak, že kuriér si mal od z-ca vypýtať výpis z OR, aby identifikoval konateľa, čo neurobil.
Terezia13
12.11.15,17:02
Neuzatvoril si žiadnu zmluvu, oni robia takéto nátlaky. Je tam potrebné hneď telefonovať a aj písomne zmluvu zrušiť. Uviesť dôvod, že menovaný zamestnanec nemá oprávnenie konať v mene firmy
profesional
22.11.15,14:52
Pozor na Obchodný zákonník. V s.r.o. nie je jedinou osobou oprávnenou konať za s.r.o. iba konateľ. Za právnickú osobu koná aj jej zamestnanec v rozsahu právomocí, ktoré mu vyplývajú z obvyklých pracovných úloh. Ak by to tak nebolo, tak by nemohol nikto vo firme okrem konateľa podpísať ani faktúry, dodacie listy, príjemky, výdajky, a pod.. Takže je potrebne zistiť, že ako máš postavené povinnosti na základe pracovnej zmluvy.

A aj ak by sa ukázalo, že si nemal právo konať, tak v skutočnosti vznikla tým pádom zmluva medzi dodávateľskou spoločnosťou a tebou ako fyzickou osobou. Lebo ak niekto koná tak, že prekročí svoju právomoc v rozsahu konania za právnickú osobu, takéto konanie zaväzuje priamo fyzickú osobu, ktorá svoje oprávnenie prekročila.