RobertoDCA
11.11.15,19:49
Mozem jednoducho len prepisat na pol roka sro na otca, vybrat podporu a po polroku si ju zas prepisat naspat? A co by to stalo ten prepis formalny?
Tweety
11.11.15,18:55
Ak si počas evidencie na úrade rozbehol s. r. o, túto skutočnosť si mal oznámiť ÚP. Ak si tak neurobil, porušil si svoje povinnosti, len aby si tú podporu nakoniec nemusel vrátiť.
RobertoDCA
11.11.15,19:01
Este som neni evidovany stale robim zaroven v inej firme ako zamestnanec, ale chcem dat vypoved lebo sa mi rozbehol v mojej sro biznis. Takze ked chcem dostat podporu tak nemozem figurovat v ziadnej sro. Ta sro zaraba sama na internete, cize bude pokracovat jak doteraz akurat ju na pol roka chcem prepisat na otca abych si mohol vybrat podpory a potom si ju prepisem spat. Otazka je ci to je mozne a co stoji ten prepis "hore dole". Nenecham predsa ficovi 5tis eyr kef ma 8 rokov len sklbal. Chcem aspon podporu naspat
jslancik
12.11.15,04:56
Neviem, ci tomu dobre rozumiem, a rad sa necham poucit, ale nesmies byt konatel. Spolocnik tiez nemozes byt.

Mimochodom, vela stastia pri neodmietani ponuk z uradu prace...
ivka70
12.11.15,06:20
Uz nie, uz nemoze byt ani spolocnik .....
ivka70
12.11.15,06:26
Ty asi nie uplne chapes vyznam podpory v nezamestnanost ...na nu mas narok - ak splnas podmienky ,ale nie povinnost ju "vybrat" .
jslancik
12.11.15,06:26
celý svet sa mi rúca :)
ivka70
12.11.15,06:26
take zle to snad nebude ..... :)
Tweety
12.11.15,06:27
áno tak, ani spoločníkom nemôže byť
jslancik
12.11.15,06:32
ešte môjmu konateľovi nanútia absolventskú prax a bude to jasné :D
Tweety
12.11.15,07:24
no, možno niektorým by sa aj zišla
Jana Motyčková
12.11.15,07:48
Nesmieš byť spoločník, nesmieš byť konateľ.
Firmu (podiel) musíš predať, zmeniť konateľa. Po polroku by si zase musel firmu (podiel) od otca odkúpiť. Obidva razy sú tam poplatky za zápis do obchodného registra 66 € (asi) a neviem, či niečo sa nebude overovať u notára. Tu je článok k tomu,čo všetko je na to potrebné : https://www.podnikajte.sk/pravo-a-legislativa/c/1305/category/obchodne-pravo/article/prevod-obchodneho-podielu.xhtml
A netreba zabúdať na to, že podiely treba predať za cenu v hodnote vkladu, aby sa neplatila daň a treba to uvádzať v DP.
RobertoDCA
12.11.15,09:26
to mne je jasne ze nemozem figurovat v ziadnej sro. Preto chcem na pol roka prepisat celu firmu na otca (tym padom nebudem v ziadnej sro a mozem si vziat podporu) a potom si ju zase prepisem naspat. Ja len ci to je mozne len takto prepisovat hore dole firmu na pol roka a kolko by to stalo. Ci mozem len tak rozbehnutu firmu papierom prepisat na otca a potom zase naspat. Alebo sa platia nejake dane alebo co. V podstate ju chcem prepisat nanho zadarmo.
jslancik
12.11.15,09:28
odpovedala ti kolegyňa vyššie.
RobertoDCA
12.11.15,09:28
btw. preco by som nemohol odmietat ponuky z uradu prace? Pridem na pohovor poviem ze chcem 5tis eur plat ktory viem ze mi nikto neda a je vybavene nie?
jslancik
12.11.15,09:29
si to jednoducho predstavuješ :) keď si na pohovore z nich budeš robiť srandu, napíšu do správy pre UPSVAR, že nespolupracuješ, a adios, dávky.
RobertoDCA
12.11.15,09:31
super vdaka. Cize ak dobre chapem zaplatim 2x66 eur (raz pri prepise na otca a potom po pol roku zas pri prepise na mna). Podiely mu predam za 0 euro kedze si ju za pol roka zoberiem zase naspat. Moze byt? zaplatit 132eur je bagatel, protim tomu ze dostanem. 5tis euro za pol roka zo statnej podpory na ktoru mam plny narok. Nie?
veronikasad
12.11.15,09:35
Účto si robíš sám ? Až také jednoduché ako si to napísal to nebude ...
jslancik
12.11.15,09:39
ale že je zlatý, keď je taký naivný :D A áno, v prvom rade by sa mal rozprávať s účtovníčkou. Len ak je (chce byť) múdrejší ako ona, tak veľa šťastia obom...
RobertoDCA
12.11.15,09:49
nechcem byt mudrejsi len sa pytam normalne ci v tom je nejaky problem tak ako to vidim ja. S uctovnickou som v kontakte raz za pol roka a momentalne je na dovolenke v zahranici tak ju nebudem rusit moji "konspiracnymi" otazkami na dovolenke. Nechapem co s tym ma uctovnicka? (okrem toho ze uzavrie suvahu pred predajom a otvori pre otca novu). Ja to len predam za 0 euro otcovi a za pol roka si ju prepisem zase za 0 euro naspat na mna, nech si pocas toho pol roka mozem vybrat 5tis eur podpory na ktoru mam uplne pravo. Som chcel len vediet ci to je v sulade s pravom takto hore dole na seba prepisovat firmu abych si mohol vybrat podporu.
Jana Motyčková
12.11.15,09:51
Treba si ten priložený link aj prečítať. Predaj za 0 nie je najlepšie riešenie (najlepšie je za sumu rovnú vkladu). Treba súhlas daňového úradu. DÚ nedá súhlas, ak je nedoplatok na dani a cle nad 170 €) Účtovníčka s tým až tak moc nemá.
RobertoDCA
12.11.15,09:53
dakujem velmi pekne za info. Pekny den zelam
kopretinka
12.11.15,10:00
ako si prišiel k sume 5tis.a ako si prišiel k tomu názoru,že si ju len tak vyberieš a ponúknutú prácu odmietneš???
RobertoDCA
12.11.15,10:10
tak ked som x-rokov zarabal cez 2tis eur/mesacne tak predpokladam ze mam narok na maximalnu vysku podpory cca 870eur * 6 mesiacov = 5220 eur. Je mi jasne ze ma moze urad poslat na pohovor, ale poviem tam slusne ze nemam zaujem alebo ked budu chciet dat staznost na urad tak poviem ze chcem plat 5tis eur co je jasne ze mi nikto neda a je to vybavene. Nemoze ma hadam stat nutit robit za peniaze ake ja nechcem.
jslancik
12.11.15,10:13
čo sa týka maximálnej podpory - to máš pravdu. v tej druhej časti si to predstavuješ veľmi jednoducho. UPSVAR sa s nikým nepára, žiaľ. Bude to chcieť trocha viac šikovnosti, aby si bol na podpore 6 mesiacov.
RobertoDCA
12.11.15,10:14
ja si nemienim robit srandu, normalne slusne budem jednat, poviem na rovinu ze nehladam nic nove ze ma len urad poslal. A keby mi robia naschval problemy ze ma chcu zobrat, tak poviem ze chcem 5tis eur plat co mi nedaju. Nemoze ma predsa stat nutit robit robotu za peniaze s akymi nesuhlasim. Ja mam uplne legitimny narok na vycerpanie svojej podpory za tych x-rokov co ma stat zozieral na daniach z prijmu, tak aspon raz si mozem hadam aj ja nieco vybrat zo statu.
jslancik
12.11.15,10:16
nie, priateľu, právo byť evidovaný na UPSVAR neexistuje. a ešte keď nebudeš chcieť hrať podľa ich pravidiel, tak budeš letieť.
RobertoDCA
12.11.15,10:21
to ako ked robim x-rokov IT cez 2tis eur, tak ma preboha nemozu poslat proti mojej voli napr. do kauflandu do IT oddelenia za 500eur. Ci?
jslancik
12.11.15,10:26
pozri, si uchádzač o zamestnanie, alebo nie si? Musia ti ponúknuť vhodnú prácu - primeranú vzdelaniu (na predošlé ohodnotenie sa nik nepýta). Teda nemôžu poslať vš vzdelaného zametať chodníky (sš vzdelaného už asi hej). A vhodná práca by bola aj na polovičný uväzok. Chceš odmietnuť? odmietni, ale potom už nie si uchádzač o zamestnanie.
RobertoDCA
12.11.15,10:34
tak sa budem na kazdom pohovore tvarit ako uplny dement ze nic neviem a nitko ma nezoberie. To ze som "sprosty" neznamena ze som nespolupracoval a nemozu dat staznost na UPSVAR. Ci?
jslancik
12.11.15,10:37
treba nájsť nejaký rozumný kompromis... aby o teba nemali záujem.
RBS
13.11.15,09:45
Hovorí sa tu len o spoločníkovi a konateľovi. Ak je niekto napísaný v OR ako prokurista (v skutočnosti s tým nič nemá, nič tam nerobí) Má prokurista nárok na podporu?