Kika02
11.11.15,21:24
Zadovazila som si kozmeticky laser v hodnote 500e a ako studentke by mi velmi pomohlo ak by sa mi aspon cast investicie vratila.Napadlo mi, ci by som ho nemohla za urcitu sumu pozicat aj inym zaujemkynam. Je to realny napad, prosim?
ivka70
11.11.15,20:44
mas prenajimanie pristroja v predmete zivnosti?
Kika02
11.11.15,21:09
nemam zivnost lebo som na dennom studiu na VS...nechcela som to robit vo velkom
ivka70
12.11.15,06:22
A pristroj si si teda zakupila na sukromne pouzivanie?
Kika02
12.11.15,06:41
Presne tak...da sa pouzivat v domacom prostredi,obsluha je tiez jednoducha. Je to mozne prenajat aspon prilezitostne ked nemam zivnost a momentalne ani neplanujem podnikat?
ivka70
12.11.15,06:55
Pokial chces ten pristroj oficialne pravidelne prenajimat a brat za to peniaze, budes musiet vystavovat aj faktury alebo blokovat sluzbu v pokladni - to uz je podnikanie.
Cize by si si musela aspon zalozit zivnost, pristroj vlozit do zivnost a potom mozes prenajimat.
jslancik
12.11.15,07:11
PO si môže kúpiť/požičať aj od FO - nepodnikateľa. Na základe príslušnej zmluvy. A FO si to potom zaradí do daňového priznania, ak bude mať tú povinnosť. Zámerne píšem tak nejasne. Nech sa páči pohľadať na google či tu na porade.

o pravidelnosti / sústavnosti radšej nepíš, lebo to by bolo fakt podnikanie a bolo by treba živnosť. Príležitostne to robiť môžeš.
kopretinka
12.11.15,07:48
čo to je príležitostne? to mi vysvetli.k to urobí 2x,tak podľa mňa to už robí za účelom zisku a to nie je príležitosť!
jslancik
12.11.15,07:56
"Podľa § 8 sa zdaňujú príjmy, ktoré nie sú príjmami zo závislej činnosti, príjmami z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, príjmami z prenájmu nehnuteľností, príjmami z použitia diela a umeleckého výkonu a príjmami z kapitálového majetku. A navyše sú tieto "ostatné" príjmy taxatívne vymenované: ide o príjmy príležitostných činností (čo neznamená jednorazových), z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,"
http://www.etrend.sk/financie/prilezitostny-zarobok-cely-nezdanujete-pozor-vsak-na-zdravotne-odvody.html
Dáša_
12.11.15,08:24
ale no tak, za chvíľu budú chcieť zdaňovať aj keď prinesieš susedovi fľašku za to, že ti pomohol odhádzať sneh pred vchodom.... Treba asi trochu nadhľadu
jslancik
12.11.15,08:29
veru, nadhľad... som sa chcel zadávateľky otázky spýtať, prečo si to komplikuje... Očividne toho veľa o živote nevie.