expeeert
12.11.15,06:46
Zdravím,

potreboval by som nastaviť oblasť tlače -- v časti Nastavenie strany -> Hárok -> Oblasť tlače, resp. hore/dole opakovať riadky sa mi nedajú nastaviť (sú vyšedené - neponúka možnosť kliknúť do buniek).
Stalo sa mi to v jednom zošite, kde v jednom hárku sa mi to podarilo a v ďalšom to prestalo fungovať. Vyskúšal som aj viac zošitov, nejde to ani v jednom, proste prestalo to od toho času fungovať. Keďže kolegovi to bezproblémov funguje aj na mojich zošitoch, neviem kde sa mi podarilo čo odkliknúť že mi to už nejde, pozeral som rôzne možnosti v nastaveniach, ale nepodarilo sa mi na to prísť, ani po googlení. Jedná sa o Office 2013
Nestretol sa tu s tým niekto?
expeeert
12.11.15,12:12
Mne to nefunguje už v žiadnom zošite, ani v novom, neviem už ani prestaviť v tom pôvodnom, kde som to nastavil.
Chobot
12.11.15,12:37
Predpokladám, že ideš na to cez menu tlače. V takom prípade tieto funkcie nie sú dostupné. Nastavenie oblasti tlače treba urobiť inak.

Treba vybrať bunky, ktoré majú byť oblasťou tlače. Potom v záložke Page Layout (neviem, ako je to slovensky, mám anglické menu - ale je to tretia záložka zľava) máš Print Area (Oblasť tlače) a tam si môžeš nastaviť oblasť tlače. V tej istej časti o 3 tlačítka doprava máš Print titles - teda riadky, ktoré sa majú opakovať. Označíš riadky, klikneš na ikonu a máš to nastavené.

Pripájam aj názorný návod.
expeeert
12.11.15,12:56
Ok, ďakujem, presne ako píšeš, išiel som na to cez menu tlače.
Tvoj návod funguje. Asi som to aj predtým robil cez toto, ten prvý hárok som robil dávnejšie, len som to medzitým zabudol a potom som našiel len cez to menu tlače. Nepoužívam to príliš často. Aj keď nechápem, načo to tam v tom menu tlače je, keď to cez to nefunguje, ale to je v podstate jedno.
Chobot
12.11.15,13:01
Podľa mňa je to preto, lebo je to štandardné dialógové okno aj pre iné funkcie. A v tejto vetve tie možnosti urobili ako disable, akurát že tie okienka ponechali šedé. Je veľa takých dialógových okien, kde niekedy niektoré funkcie nie sú dostupné - sú len vyšedené.