carodejka008
12.11.15,10:53
mam problem s pripojenim do ethernetu, notebook+funkcny kabel ma nepripoji, iny notebook+funkcny kabel ma pripoji...teda zasuvka je ok, kabel je ok...co s tym? odisla sietovka na notebooku? alebo je tam len nejake zle nastavenie? dakujem za odpovede
misoft
12.11.15,10:14
Pozrieť do Správcu zariadení. Ak pri ethernet adaptéri svieti žltý trojuholník - sú s nim problémy.
Pokiaľ ho nemôžeš nájsť - je možné, že nefunguje/chýba ovládač.
Ak sa zobrazuje, ale je tam výstraha - ovládač je nesprávne nakonfigurovaný, prípadne kolidujú pripojovanie dáta/resp. nie sú správne nastavené.
Ešte upresni - dole vpravo ikonka pripojenia - zobrazuje sa? Ak áno - svieti tam červený krížik?
Ak sa nezobrazuje - je to prvá možnosť.
Ak sa zobrazuje, ale je tam červený krížik - druhá možnosť.
Ďalej upresni - priame pripojenie na kábel od poskytovateľa, alebo cez router?
Lebo pri priamom pripojení je možné, že nie sú správne pripojovacie dáta a poskytovateľovi vyskakuje iná MAC adresa (možno filtruje). Vtedy nepripojí.
Ak máš router - skús sa dostať do administrácie routeru - návod a prístup je v návode, prihlasovacie dáta sú často na spodku routera.
Skús po pripojení tiež toto:
Start - do príkazového riadku napísať cmd - a v zozname vybrať cmd - potom ak nabehne konzola zadať ping 8.8.8.8 - mali by vyskočiť 4 údaje o odoslaní a prijatí paketov. Potom skúška prenosovej trasy - napísať tracert w w w.google.com (to w w w spolu písať) a ukáže celú cestu pripojenia.
Ak toto funguje - potom je sieťovka OK, len sú zlé nastavenia.
carodejka008
13.11.15,05:20
pozerala som sa na to...pri ethernet adapteri svieti zlty trojuholnik..
som pripojena na router, ku ktoremu nemam pristup...takych pc je viac, vsetky sa vedia pripojit len ja nie...
ked som pingla 8.8.8.8 tak pri vsetkych 4 krokoch mi vypisalo Destination net unreachable, poslane 4 pakety, prijate 4, strata 0. ked som dala tracert na danu stranku tak vypisalo Unable to resolve target system name w w w
Ako mam postupovat dalej?
misoft
13.11.15,08:08
To w w w - musí byť napísané bez medzier...
Zisti si, aká je to sieťovka, pomocou druhých PC si stiahni na ňu ovládač, daj na USB a na svojom (nefungujúcom) potom v Spravcovi zariadení na tom ethernet adaptéri daj Aktualizovať ovládač a cestu na ovládač daj na to USB, kde ho máš uložený. Malo by nainštalovať ovládač sieťovky. Upozornenie - keďže je to NB - ovládač sieťovky hľadaj na stránkach výrobcu NB!
elis85
13.11.15,09:34
Môže to byť aj stránkach výrobcu sieťovky, len nech je tam uvedený aj ten notebook
misoft
13.11.15,10:18
Výrobca sieťovky nikdy neuvádza, na ktoré výrobky sa to vzťahuje.
Výrobca NB totiž preberá ovládač od výrobcu sieťovky a UPRAVUJE ju pre daný typ zariadenia!
Preto sa pri NB sťahuje zo stránok výrobcu NB. Pri stolných PC zase (pokiaľ je integrovaná) od výrobcu matičnej dosky.
Jedine od výrobnu siweťovky sa sťahuje vtedy, ak sieťovka je dedikovaná (zasunutá v slote - samostatná).
mecky
13.11.15,11:00
vyrobca NB alebo dosky upravuje ovladac malokedy, je to skor vynimka, vecsinou nieje problem stiahnut ovladac priamo od vyrobcu chipu, mensi problem moze byt zisit o aky chip sa presne jedna a podla toho dohladavat ovladac..
ale naco by to kto takto zlozito robil, to sa riesi napr iba v pripade ze vyrobca nb nedpodporuje napr starsie (novsie) windowsi ale vyrobca chipu ano
misoft
13.11.15,12:12
Pravdu máš - čiastočne.
Vždy je a bola zásada - ovládače na NB sa najskôr hľadajú u výrobcu NB, na matičnú dosku u jej výrobcu, až keď sa tam nenájde - ide sa k výrobcovi komponentu.
P.S. Chodím i na iné fóra a tam sa často stretávam s problémami, napr.: niekto zistí, že jeho GK AMD v NB má verziu ovládača (napr.) 1029, ale výrobca GK ponúka verziu ovládača 1150. Stiahne, dá aktualizovať ovládač a - ajhľa - NB nezobrazuje, lebo ten ovládač (i keď na presný typ GK) nepracuje. Dôvod? nie je prispôsobená na ten NB! A týka sa to všetkého!
carodejka008
13.11.15,17:25
jj dala som normalne webovu stranku..nastal dalsi problem, aj tie dalsie pc sa uz nevedia pripojit..zo skupiny cca 12 pc sa pripoji 1,2 aj to stale ine..sukromne notebooky sa pripojit vedia..kable su dobre, switch je funkcny (skusila som ho pripojit na iny a stale to iste)..nic nove nebolo instalovane, ziadne nastavenia sa menili..adresu ziskava automaticky nezadavala som ju staticky..nechapem preco uz nejdu aj ine pc, jedine co som zmenila ze som pripojila pc na iny port switcha, tam to neslo, vratila som na povodne miesto kde pred tym siel a uz nejde...co s tym?
misoft
13.11.15,21:18
Ajajaj..... ale to si neuviedla, že si v podnikovej sieti cez switch! Switch (prepínač) podľa MAC adresy dokáže rozpoznať, kam majú byť dáta doručené a tak prepínač dáta nepreposiela na všetky porty súčasne. Vďaka tomu dokáže prepínač radikálne znížiť tok zbytočných dát na sieti a je omnoho efektívnejší ako rozbočovače.
Preto, keď si prehodila PC z jedného portu na druhý - nevedelo pripojiť, lebo v pamäti nemal k jeho MAC priradená tento port. Ne6 sa to uložilo, prehodila si to späť a výsledok bol rovnaký.
Asi najlepšie by bolo postupne do siete nahadzovať počítače jeden za druhým, aby sa načítali MAC a pridelili porty switcha.