Wood Star
12.11.15,11:43
Viete mi niekto poradiť? Mám slovenskú verziu Excelu 2010. Vytvorila som graf z údajov obsahujúcich desatinné čiarky. Na grafe však potrebujem, aby os y mala namiesto desatinných čiarok, bodky. Keď som skúsila zmeniť čiarky za bodky v údajoch, z ktorých je graf vytvorený, excel to nepochopil, lebo to už podľa neho nebolo číslo a graf mi pokazil.
ivka70
12.11.15,10:58
Subor, moznosti, rozsirene, najdi si zaskrtnute policko Pouzit systemove oddelovace, to policko odsktrni , potom sa ti pod nim vysvietia 2 policka, v prvom: Oddelovac desatinnych miest, daj namiesto ciarky bodku.
Wood Star
12.11.15,11:55
Ďakujem za radu, ale nepomohlo. Zmenilo mi všetky čísla v tabuľkách, ale graf zostal stále s čiarkami.
ivka70
12.11.15,13:30
Ale ono to funguje, ale v grafe sa to nastavenie prejavi az po ulozeni suboru a opatovnom otvoreni ...zatial co v tabulke to vidis hned .....

Dalsia moznost, radikalnejsia, je zmenit nastavenia vo Windows, aby ako oddelovac desatinnych miest bralo .

Naco to vlastne potrebujes?
Ono to kazdemu zobrazi podla jeho regionalnych nastaveni .....ak nechad predvolene nastavenia v Exceli.
Wood Star
13.11.15,06:11
Máš pravdu. Naozaj som to dnes otvorila a už to bolo ako som chcela. Ďakujem veľmi pekne =D =D =D.

Potrebujem to do článku do zahraničného časopisu, kde nepoužívajú desatinné čiarky, ale bodky.
ivka70
13.11.15,07:32
:) tak super, ze to funguje aj u teba