peter-c
13.11.15,08:45
Spoločník s podielom na ZI prenajíma nehnuteľnosť danej spoločnosti. Spadá to pod transferové oceňovanie? Ak áno musia mať transferovú dokumentáciu vyhotovenú obaja? Ďakujem.
Jana S.
15.11.15,10:23
Závisí od zmluvy, ktorú majú spolu uzatvorenú. Predpokladám, že spoločník v tomto vzťahu vystupuje ako fyzická osoba - v tom prípade to nespadá pod transferové oceňovanie. Ak je zmluva uzatvorená v zmysle Občianskeho zákonníka, nespadá to tam.
peter-c
15.11.15,11:07
Dakujem za odpoved, tak mam o jednu starost menej
kuchie
24.11.15,19:57
A čo by bolo v prípade kedy konateľ s.r.o. prenajíma nehnuteľnosti tejto s.r.o. ako SZČO, kto musí mať vypracovaný aký typ dokumentácie. Ďakujem za odpoveď
Jana S.
24.11.15,20:37
Ak to dobre chápem, SZČO je aj konateľom v s.r.o., ktorej prenajíma priestory. Predpokladám, že je tam uzatvorená zmluva o prenájme v zmysle Obchodného zákonníka, takže tam sa už jedná o vzájomný obchodný vzťah . Závislá osoba je vysvetlená v § 2 ZDP - písm. o) - ekonomické a personálne prepojenie. Neviem, či konateľ má podiel na majetku v s.r.o. Ak by aj nemal, písm. p) tohto zákona je priestorom pre správcu dane vyhodnotiť toto prepojenie ako závislý vzťah. Transeferovú dokumentáciu vypracováva ten daňovník, ktorý poskytuje službu alebo predáva tovar. Vlastne musí obhájiť cenu. V tlačive DP uvádza jedna aj druhá strana info o transakciách so závislými osobami, dodávateľ podrobnejšie.
milly123
10.03.16,13:22
Reagujem: obidve zmluvné strany sú povinné viesť dokumentáciu. Aj spoločník ktorý prenajíma nehnuteľnosť, má príjme z prenájmu.
Janinkaaa
14.03.16,11:28
Podľa usmernenia https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2016/2016_02_19_Informacia_uprava_ZD_zavisle_osoby.pdf
Príklad č. 4
tiež to tak chápem, že FO (spoločník), ktorý prenajíma svojej SRO nehnuteľnosť a aj keď zmluva je uzatvorená podľa Občianskeho zák.musí viesť ako FO, tak aj SRO transf.dokumentáciu.
zaja
17.03.16,09:35
prosím uvádzate že v tlačive DP dodávateľ uvádza podrobnejšie info o transakciách. Viete to konkretizovať? DP FO B (prenajíma budovu s.r.o.-čke v ek. prepojení) Označila som v DP iba ek .prepojenie na strane 1 a osobitné záznamy str.11. Pokiaľ sa neupravuje suma za prenájom a príjem je podľa § 6 odst.1 b) čo treba ešte uviesť v daňovom priznaní?
Podobne som vyplnila aj v tlačive DP PD (cena nákladov sa neupravuje) :str.1 ek. prepojenie, str.8 tab. Í náklady za služby z r.2015 (všetky uhradené v danom roku), str. 10 osobitné záznamy a v súvahe mám dilemu či vyplniť aj riadok 124 záväzky z obch. styku pretože tieto záväzky sú z r. 2014 ( predaj tovaru s.r.o.-čke tou istou szčo ktorá teraz už iba prenajíma obch. priestor)
ďakujem za usmernenie
Jana S.
20.03.16,15:09
Myslím si, že v tom DP PO B je to správne. Ten r.124 celkom nechápem. Možno bude vedieť niekto iný...
kirka
30.03.16,17:40
v DP FO - v osobitnych zaznaamoch odd.XIII. treba aj vypisat konkretne osoby ci sro, s ktorou je FO zavisla alebo staci uviest iba kod statu, paragraf a prijem?
Janinkaaa
31.03.16,06:20
A čo ste uviedli na str.11 v odd. XIII ?
Mám tam napísať spoločnosť, ktorej prenajímala FO svojej SRO nehnuteľnosť ?
Janinkaaa
31.03.16,07:40
Neviem, či správne som uviedla:
Druh prepojenia : ekonomické a personálne s majetkovým podielom
Identifikácia osoby : XYZ- spoločník