AndyR1
13.11.15,09:42
Dobrý deň prajem zamestnávateľ mi chce skrátiť moju pracovnú dobu robím krátky dlhý týždeň 12 tky, na 6 hodín ako krátky dlhý týždeň, oháňa sa ,že to takto chce on a ja s tým nič neurobím a že keď prídem do práce ako mám on mi hodiny neuzná.. V Pracovnej zmluve mám uvedené uzatvorenie pracovného pomeru na jeden rok, už mám po skúšobnej dobe a pracovný čas je 40 hodín týždenne vzhľadom na podmienky prevádzky bude rozvrhnutý nerovnomerne na jednotlivé týždne. Pred vyše mesiacom sme podpisovali dodatky kde je uvedené, že zamestnávateľ sa zaväzuje poskytovať za vykonanú prácu mzdu 2.20 na hodinu..

Je teda možné že si teraz môže určovať čas kedy prídem do práce, resp.na ako dlho? Tým že b som bola o polovicu času menej v práci by mi vlastne vyplatil menej aj finančne. Mám chodiť teda do práce ako on chce alebo tam ísť ako vždy alebo čo? alebo sa potom domáhať vyplatenia tých hodín ktoré mám napísané v zmluve ale pritom som tam nebola lebo on to nechcel?

ďakujem za skoré odpovede.. :confused:

Andy
ivka70
13.11.15,09:00
Zamestnavatel ti moze naplanovat zmeny tak, ako potrebuje ale oznamit ti tvoje naplanovane zmeny aspon tyzden dopredu.
A musi dodrzat pocet hodin, ktore mas podla pracovnej zmluvy, teda priemerne musis odpracovat 40 hodin tyzdenne.
Cize nemoze ti zaplatit menej, pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case sa pocet hodin v mesiaci berie priemerne za 4 mesiace (vtedy musi sediet s poctom hodin podla kalendara).

Ak by ti nenaplanoval dostatocny pocet hodin, musel by ti zaplatit prekazku v praci na strane zamestnavatela (priemernou mzdou).