Lubica H
13.11.15,09:54
Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale popri tom pracujem na polovičný úväzok vo firme, kde som pracovala aj pred nástupom na MD. Teraz ku koncu roku chodievam aj na školenia, ktoré nie sú v našom meste, takže musím cestovať. A keďže tie školenia bývajú aj viachodinové, brávam so sebou aj svoju dcéru (už mala 2 roky), ktorú počas doby školenia nechávam u svojich rodičov. Cestujeme hlavne autobusom, ale rôznymi dopravcami. Jeden dopravca mi dáva celý lístok a plus lístok na dcéru len evidenčné cestovné, ale druhý dopravca mi dáva 1.lístok "sprievodca dieťaťa do 6 rokov", 2. lístok "dieťa do 6 rokov" a 3. lístok "batožina" (to ako za kočík). Keď zrátam hodnotu toho 1. a 2. lístku, je to cena, ktorú by som zaplatila, kebyže cestujem sama. Doteraz keď som si vypisovala cestovný príkaz, od toho druhého dopravcu som tam dávala len ten lístok za mňa, ako "sprievodca dieťaťa do 6 rokov". Zaujímalo by ma, či by som si mohla dať preplatiť aj ten druhý lístok "dieťa do 6 rokov", či by sa to dalo nejako zdôvodniť, aby to aj firma mala ako daňový náklad. Ďakujem.
Tweety
13.11.15,08:56
Lístok za dieťa nie je daňvovo uznaným nákladom na PC.
Mila123
13.11.15,09:13
nežartuj......
Lubica H
13.11.15,09:23
vôbec nežartujem. ako viem, že je to nahlavu sa takéto niečo pýtať, ale tak keď chce byť štát ústretový (alebo aspoň plánuje) k zamestnávateľom, ktorí budú robiť firemné škôlky, prečo by aj toto nemohlo pod to spadať.
Chobot
13.11.15,09:30
Strč dcéru do veľkého kufra, zaplať za kufor ako za batožinu a potom môže zamestnávateľ zahrnúť tento lístok ako súčasť cestovného - batožinu zamestnanca.

Aj keby súčet lístkov za teba ako sprievod a dcéru bol nižší, ako základné cestovné, tak zamestnávateľ si to nemôže uplatniť ako cestovný náklad. TAk ako Tweety napísala.