croner
13.11.15,18:39
Zdravim,
Chcem sa spytat jednu otazku.
Zijem s priatelkou uz za chvilu manzelkou, ktora ma 8 rocne dieta, je to chlapec. Jeho otec nieje vobec spravnym prikladom, skor clovek zalozeny na vyhovorkach a sebectve.
Ale aj tak mimo to by som sa chcel spytat, ake mam prava voci dietatu ked som jeho otcim po manzelstve s jeho mamkou.
Je to zlaty chlapec, ktory ma respektuje a nechce v ziadnom pripade aby som nebol jeho sucastou a neviem si predstavit krajsi kamaratsky vztah ako mame aj ked sa niekedy pohadame
arizona
13.11.15,17:45
Neviem,ake prava mas konkretne na mysli. Mozes sa spolupodielat na vychove,mozes mu byt kamaratom,ale nejake "prava" na neho manzelstvom s jeho matkou neziskavas. Prava a povinnosti maju nadalej jeho biologicky rodicia.

Ina vec by bola, keby si si dieta osvojil...ale to by musel suhlasit jeho otec./alebo v zavaznych pripadoch by mohol rozhodnut sud/ A matka samozrejme tiez. Tym by si mal prava ako jeho biologicky rodic.

Ak si chces vytvorit s dietatom pekny,dlhoby vztah, na to "ziaden papier" nepotrebujes,da sa to aj bez neho...
lujza.j
13.11.15,19:00
"Je to zlaty chlapec, ktory ma respektuje a nechce v ziadnom pripade aby som nebol jeho sucastou a neviem si predstavit krajsi kamaratsky vztah ako mame aj ked sa niekedy pohadame"



......ja len....treba rátať a byť pripravený...že v puberte to môže byť silne iné...ale aj nemusí....ale každopádne treba rátať s vetou..."....ty nie si moj otec".....
Anika61
13.11.15,20:22
Dovolím si uviesť aj iný pohľad na vec...
http://www.cas.sk/clanok/219964/sud-pre-ludske-prava-otcom-nie-je-ten-kto-dieta-splodil-ale-kto-vychovava.html
Doplním...máš právo zabezpečiť chlapcovi dobrý život a máš právo ľúbiť ho ako vlastného.
arizona
13.11.15,20:34
Toto su skor pripady,ak ne-biologicky otec dieta vychovava od narodenia a dieta netusi,ze ma aj ineho otca. Ale tento 8rocny chlapec mal doteraz ineho otca...Keby sa to dalo pouzit pre vsetky pripady bez vynimky,asi by sudy nestihali rozhodovat
Anika61
13.11.15,20:43
Áno súhlasím,ale je veľa príkladov,keď je nevlastný rodič lepší ako vlastný biologický
arizona
13.11.15,20:53
ano,s tym aj ja suhlasim