Slani
14.11.15,05:18
Som na MD a opatrujem ZTP tetu ktora byva u nas, manzel ma 4 dni volna cez ktore by som si chcela najst nejaku brigadu alebo pracu na skrateny uvazok. Mozem sa zamestnat? Ak sa zamestnam nezrusia mi opatrovne?
arizona
14.11.15,11:35
Ano,mozes,ale nesmies prekrocit urcitu sumu zarobku za mesiac. Nepamatam si ju uz presne,snad ma niekto doplni.
Aj na UPSVAR ti budu vediet presne povedat.
marekpm
14.11.15,12:24
Tvoj príjem nemôže prekročiť dvojnásobok životného minima v čistom t. j. 198,09 x 2 = 396,18. Treba si dať pozor aj na dĺžku pracovného pomeru, keďže keby pracovný čas bol nad 4 hodiny denne tak budu krátiť príspevok
Peggynka
14.11.15,12:29
Peňažný príspevok na opatrovanie možno poskytnúť aj v prípade, že fyzická osoba, ktorá vykonáva opatrovanie
je zamestnaná a jej mesačný príjem nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, pričom vykonávanie zamestnania nesmie byť v rozpore s účelom a rozsahom opatrovania fyzickej osoby s ŤZP
http://www.upsvar.sk/sl/odbor-socialnych-veci-a-rodiny/oddelenie-posudkovych-cinnosti-a-penaznych-prispevkov-na-kompenzaciu-tazkeho-zdravotneho-postihnutia/referat-penaznych-prispevkov-na-kompenzaciu-tazkeho-zdravotneho-postihnutia/opakovany-penazny-prispevok-na-opatrovanie.html?page_id=412756
arizona
14.11.15,18:58
Urcite je ta suma spravna? ja som sa informovala asi pred rokom, povedali mi na urade sumu okolo 120 eur...