sonic99
14.11.15,09:16
Zdravím,13.10.2015 mi bol vydaný veľký TP a 23.10.2015 mi bol vydaný malý TP preukaz ale doteraz mi nebol doručený. Na polícii medzi nevyzdvihnutými ho nemajú, len mi povedali, že bol podaný na doručenie slovenskou poštou, tak či nie je niekde na pošte. Bol som na hlavnej okresnej pošte, na okresnej pošte kam prichádzajú balíky aj na pošte v mieste bydliska. Všade mi povedali že tam zásielku na moje meno nemajú. A keď neviem podacie číslo /a ani na polícii ho nevedia/, tak ju ani nevedia vyhľadať. Lenže podacie číslo neviem a nikto zo slovenskej pošty ma nekontaktoval aby som si niečo niekam prišiel vyzdvihnúť. Problém je v tom, že ak mi bol malý TP vydaný, tak veľkým TP sa môžem preukazovať iba 30 dní odo dňa jeho vydania, inak je to za 60€. Malý je vydaný ale nedoručený tak neviem ako by som sa vyhovoril a či by to pri kontrole obstálo. To čo sa chcem opýtať je ako zistím kde sa momentálne nachádza a ako sa k nemu dostať. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
misoft
14.11.15,08:22
Kontaktuj DI. Oznám tam, že doteraz ti nebol doručený malý TP, na pošte o zásielke na tvoje meno od odosielateľa MV SR-DI nevedú žiadny záznam, DI nevie ti dať ani informáciu o zásielke a jej podacom čísle.
P.S. mám dojem, že to zabudli poslať, len sa vyhovárajú, že poslali. Pretože by mali mať o tom záznam, pod akým číslom bol na tvoju adresu ako zásielka odoslaný. V prípade neúspechu - kontaktuj Inšpekciu MV a uveď tieto dôvody.
dmc
14.11.15,08:29
Doklady vyhotovuje a zasiela "národné personalizačné centrum mv sr".
sonic99
14.11.15,08:32
Veď práve, že na DI som bol včera a oznámil som to, poslali ma na pracovisko vydávania dokladov, čo je na druhom konci mesta. Tam mi pani podľa veľkého TP povedala to, čo som už písal. TP ma status - vydaný 23.10.2015, poznámka- Slovenská pošta, viac nič. Najlepšie je že sa ma snažila presvedčiť, že som ho už prebral asi o tom neviem. Tak sa tam skúsim zastaviť ešte raz.
misoft
14.11.15,08:33
Nuž nech sa tam obráti.... i to patrí pod MV SR. Možno to oni po*rali.... V každom prípade mal mať aspoň číslo zásielky, avízo o odoslaní zásielky - to neurobili!
misoft
14.11.15,08:35
Nech doloží, pod akým podacím číslom zásielku Pošta prevzala - pretože toto sa obyčajnou poštou NEPOSIELA - je to doporučená zásielka! A tá má svoje číslo. Ak to číslo nemajú v evidencii - neposlali to!
dmc
14.11.15,08:37
Chod tam este raz - pytaj si priamo veduceho oddelenia dokladov a priamo tam napis pisomnu staznost na nedorucenie dokladu - kludne staznost adresuj na oodelenie dokladov (to s kym maju zmluvu a ako sa to vyhotovuje teba nemusi zaujimat) - kopiu staznosti si nechaj potvrdit.
sonic99
14.11.15,08:41
Teraz som na nete našiel toto "Ak si občan pri podávaní žiadosti o vydanie občianskeho preukazu zadal kontaktné údaje (sms, email), automaticky sa mu vygeneruje správa s textom: „(MV SR) Vážený občan, Váš občiansky preukaz Vám bude doručený kuriérom (č. zásielky EPxxxxxxxxxSK)“ Po prevzatí občianskeho preukazu od kuriéra sa zmení stav z pôvodného „na pošte“ na nový stav „vydaný “ Lenže ja ani nikto z mojej rodiny ho neprevzal. Tak ako môže byť "vydaný"???? P.S. neviem či sa to týka aj TP
sonic99
14.11.15,08:55
Áno mali, len že sám dobre vieš ako to je, naťahovať sa s políciou a nedajbože im tvrdiť že niečo zanedbali. Nájdu xy dôvodov prečo sa to stalo a nakoniec ešte povedia, že za to môžeš ty :)
pavol54
14.11.15,09:39
Ak máš mobil tak ti malo prísť sms-kou číslo podania a dátum doručenia, neprišlo pošli žiadosť o vysvetlenie nie že "povedali" NECH to dajú písomne
pavol54
14.11.15,09:41
určite
sonic99
18.11.15,17:25
Tak sa nakoniec všetko nejak zázračne vyriešilo. Techničák som si našiel včera v schránke. Bez nejakej pečiatky na obálke, bez informatívnej SMS o doručení dokonca ani poštárka nebola pri dverách. Jednoducho sa tam obálka iba tak zjavila ☺ Aj tak ďakujen za rady.