Verwest
14.11.15,12:14
Ahojte, chcel som pracovať ako realitný maklér pre RK, ale po návšteve viacerých realitných kancelárii a zistení podmianok resp. po prečítaní zmlúv ma pracovať pre RK nijakým spôsobom neláka. Stretol som sa napr. s províziami 30%, s neznámimi províziami, s podmienkami typu: po ukončení spolupráce pre danú RK nemôžem vykonávať realitnú činnosť xy rokov, sankcie po nedosiahnutí požadovaných obchodov, poplatky atd...

Z textu už asi vyplýva, že chcem túto činnosť vykonávať sám, bez inej RK.

Veci typu, založenie živnosti, sro, požadované vzdelanie by som nevidel ako problém. Živnosť mám, zodpovednú osobu s požadovaným vzdelaním mám v rodine.

Radu by som potreboval v postupe sprostredkovania predaja nehnutelností. Dajme tomu, že na danú nehnutelnosť nájdem klienta, ktorý by ju chce kúpiť.

Aký postup resp. kroky nasledujú v tejto fáze až po uskutočnenie predaja?
1)právnik(vypracuje, kúpnopredajnú zmluvu)
.
.
.
.
buchač
14.11.15,12:31
Z textu už asi vyplýva, že chcem túto činnosť vykonávať sám...

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/what.gif


Radu by som potreboval v postupe sprostredkovania predaja nehnutelností. Dajme tomu, že na danú nehnutelnosť nájdem klienta, ktorý by ju chce kúpiť.
http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/smash%20computer.gif
dmc
14.11.15,15:35
Chces cinnost realitky vykonavat sam a na "Porade" sa pýtas aký je postup realitky pri realizacii sprostredkovania ???????

clovece.......ja dufam ze sa ti to v dohladnej dobe nepodari..... pre tvoj dobro a hlavne pre dobro tvojich potencionalnych klientov
Verwest
14.11.15,16:16
Áno, dovoli som si položiť otázku tu na porade, ospravedlňujem sa ak som to nemal a porušil som nejaké podmienky (priznávam sa nečítal som ich). Sú to informácie, ku ktorím som sa zadial nedostal resp. sa mi ich zatial nepodarilo vygooglit do takej miery, že by som vedel o tom všetky info.

Aby som to trocha uviedol na pravú mieru...to ak si vyzistím všetky informácie a potrebné veci k danej činnosti neznamená, že hneď na druhý deň si rozšírim živnosť a budem fungovať štýlom pokus-omyl. Nejakým spôsobom sa začať musí a začal som tu.

Samozrejme radiť mi nemusíš, ale drobné usmernenie napr. na koho sa mám obrátit resp. ako správne začať by určite potešilo.

Načo strácať čas a niekomu písa "ja dufam ze sa ti to v dohladnej dobe nepodari" viac by ma potešila odpoveď "si blázon? naštuduj si to a to, choď tam a tam"

Ale aj tak dik ;)
sosak
14.11.15,17:15
buchač
14.11.15,17:45
Verwst

Aby som uviedol na pravú mieru.
Vyzistíš si síce informácie, to nie je problém.
Pokus - omyl ? Len raz a si v podstate v prdely.

Mi ale povedz, že ako si predstavuješ chod tej svojej RK ?
To chceš všetko sám stíhať, vybavovať, písať, behať po úradoch...atď. To proste neukočíruješ, to sa nedá.

Ale chceš radu ?
Ser na provízie, ser na tie iné onačiny...zamestnaj sa v nejakej realitnej kancelárii na určitú dobu. Získaš prax, kontakty a hlavne skúsenosti.